Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért terjedt el nálunk az a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért terjedt el nálunk az a nézet, hogy a férfi dolga megteremteni az egzisztenciát és eltartani egy nőt, viszont a nő legyen fiatal és csinos?

Figyelt kérdés

A legtöbb magyar így gondolkodik a párkapcsolatról. Csak ebben több ellentmondás is van. Egyrészt ha a nő az értékét szinte kizárólag a szépségéből és a fiatalságából nyeri, akkor fizikai törvény, hogy a kapcsolat/házasság idővel megromlik, mivel a nő az öregszik. A férfi is öregszik, de a társadalom szerint csak a nőnek kell fiatalosnak maradniuk örökre, mert a férfi az olyan mint a jó bor... nem is fejezem inkább be ezt a mondást. A másik nagy ellentmondás pedig az, hogy Magyarország ebből a szempontból is az egyik legrosszabb helyzetben van az EU-n belül, hogy aki jó családba született annak nem kell sok mindent csinálnia és jómódú lesz, egyszerűen megörököl dolgokat, lakást, vállalkozást, meg úgy összességében ha támogatják mindenben a szülei, akkor sokkal könnyebb elérni mindent. Ha meg szegény/rossz családba születik valaki, akkor fejen is állhat. Nagyon ritka az, főleg ebben az országban, hogy valaki kitörjön a szegénységből, mert drága az albérlet, az egyetem is lassan már a gazdagok kiváltsága. És ugye jó vagy rossz családba születni ugyanolyan 50-50% esélye van fiúgyereknek és lánygyereknek is. Tehát ilyen szempontból is ellentmondásos, mert ilyen elven akkor mindent a fiúgyereknek kellene örökölni, hiszen csak a férfiak esetében számít az, hogy mi mindene van, a férfiak ezt nem nézik egy nőben, csak a szépségét és a szexualitását.

Tehát eleve több sebből is vérzik a társadalomnak a párkapcsolatokról felállított normája. Csodálkoznak, hogy ennyi a válás, meg hogy egy kicsit is sikeres férfi úgy veszi, hogy neki a fiatal nő az jár, még akkor is ha 15-20 év korkülönbséggel jár. A nők meg úgy veszik, hogy a férfi dolga megteremteni az egzisztenciát, lúzernek tartanak egy olyan pasit akinek nincsen, nem törődve azzal hogy honnan indult. Hát ezért van az, hogy minden házasság vagy válással végződik vagy megromlik és elhidegül egy idő után. Az emberek miért ilyen buták?


2018. dec. 17. 20:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Pont hogy azt látom, hogy a férfiak vannak beleragadva ebbe a szerepbe és várják el a nőktől, hogy ilyen szerepkört töltsenek be. Konkrét példa:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__hazas..


Illetve ezen az oldalon is gyakran látom, hogy a larrierista nő egy szitokszó, az ilyen nőket fapinának nevezik stb.

2018. dec. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
Az emberi faj, ahogy ma ismerjük, úgy 2 millió éve alakult ki. Na kb akkor.
2018. dec. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Egyébként ez a legrosszabb, amikor valaki, mint te is most, a logikád keresed az egészben. Ez mindenről szól, csak a logikáról nem.
2018. dec. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem elterjedt, hanem régről így maradt. Szerintem a nők sokszor önbizalomhiányosra vannak nevelve, és viszik tovább a rossz szokásokat. De kezd már kikopni a köztudatból. Szerintem még mindig jobb, min a kommunista szemlélet, hogy a nő legyen csinos vezesse a háztartást és mellette dolgozzon
2018. dec. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Ma szitokszó a házasság és a család is. Csak testek vannak, meg szex. A legtöbb férfi csak egy odaadó, kizárólag vele szexelő prostit akar. Az meg ugye drága.

Akinek van esze, az meg nőként kihasználja, hogy amíg jól néz ki, egy kis punciért mindent megkap. Gyakorlatilag bármeddig, mert egy jól karban tartott ötvenes is kapós a 65 felettiek között.

2018. dec. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb magyar nem így gondolkodik.

A nők igen kicsi része háztartásbeli, helyette dolgozik, a nagyjából egykorú férje mellett.

2018. dec. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
9%

Kb. mindenkin ott figyel egy árcédula. Amilyen a világ, olyanok az emberek is.


Amúgy meg egy nagy fszság a kérdés is. Én halálra güriztem a feleségem mellett, odatettem magam a háztartásba, a gyereknevelésbe, emellett nem hanyagoltam el az asszonyt, a BÜDÖS nagy SEMMIÉRT!


Hozzám sem ér, nem kedveskedik, szex az nincs. Szóval én is tudnék mesélni a NŐKRŐL, de rendes leszek és nem általánosítok. Ráadásul egy közel szexmentes élet mellett sosem léptem félre. Fos az élet, egy jó nagy!

2018. dec. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%
Ez nem elterjedt, hanem az evolúció így alakított ki minket.
2018. dec. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
És hol az a sok eltartott nő? Az összes nőismerősöm dolgozik, kivéve aki kisgyerekkel van otthon. Férfiaknak is akkor kell eltartani a nőt, ha jóval fiatalabb, csinosabb nőt akar, mint amilyen ő maga.
2018. dec. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Férfi hozza haza vadkant, nő megfőzi és vigyáz a gyerekre barlangban, valahogy innét.
2018. dec. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!