Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Működőképes lehet egy olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működőképes lehet egy olyan párkapcsolat ahol egy “harmadik nyelven” kommunikáltok?

Figyelt kérdés
Ha az egyik fél magyar, viszont a másik például román, nem beszélitek egymás nyelvét, de mondjuk angolul egy szinten mindketten tudtok. A kérdés csak elméleti de érdekelne hogy szerintetek ez mennyire működhetne hosszútávon ha esetleg gyerek lenne belőle, milyen nyelveken tanulna meg illetve például egymás szüleivel/családjával kínos lenne-e a találkozás.

2018. dec. 24. 11:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Kommunikáljatok a szerelem nyelvén, ahhoz nem kell szótár :D
2018. dec. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Mi az a szerelem nyelv ?
2018. dec. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem szex kapcsolatra gondoltam kedves első ha erre céloztál, hanem komoly párkapcsolatra.
2018. dec. 24. 11:52
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Nálunk évekig működött. Ehhez persze normálisan kell tudni a harmadik nyelvet, nem csak gagyogni valamit.
2018. dec. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Kizárt dolognak tartom.

A Hosszú jány is hogy elvált már attól a Tucat faszitól...

2018. dec. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Tesómék is így voltak. Egy harmadik nyelven beszéltek, aztán bátyám megtanulta sógornőm anyanyelvét és átváltottak arra.

Ha mind a ketten nyitottak vagytok a másik anyanyelvére és annak megtanulására, akkor úgy gondolom, hogy működhet a dolog. Ha már lesz gyerek, és szeretnétek, hogy tudjon veletek mindkét nyelven kommunikálni, akkor is célszerű, ha anyuka részéről az anyuka anyanyelvét hallja, apuka reszéről pedig apukáét és nem a harmadik nyelvet. Tehát idővel célszerű valamelyikőtök anyanyelvét használni a közös kumminkációra, azt választani, ami nektek könnyebb, később pedig lehetősége adódik a gyereketeknek 2 nyelven is beszélni, ha születésétől azt a 2 nyelvet hallja.


Bátyáméknál működik, tesóm magyarul, sógornőm portugálul beszél velük, egymás közt is portugálul beszélnek, ennek 12 éve.

Eleinte főleg angolul kommunikáltak.


Hajrá! :)

2018. dec. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 LazyJones ***** válasza:
76%
Két ilyen kapcsolatot is ismerek, ahol az egyetlen közös nyelv az angol, és egyiküknek sem az az anyanyelve. Ezek közül az egyik 5. éve tart, másik meg lassan 30, szóval igen, létezik, és lehet működőképes így egy kapcsolat.
2018. dec. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, mi 3 éve vagyunk együtt, igaz angolul kommunikálunk, igaz párom nagyon nyomja a saját nyelvét, meg az ismerősei is, de simán meg lehet lenni egy 3. Nyelven.
2018. dec. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Abban az esetben sztem működőképes, ha nagyon magas szinten beszélik mindketten a harmadik nyelvet. Mert az fontos, hogy nagyon pontosan megértse a két fél egymást... max. akkor oké mondjuk egy középszint, ha kb. a "séta-étterem-dugás" színvonalon van a kapcsolat és egyik sem akar semmi magasztosabbról vagy komolyabbról beszélni soha.
2018. dec. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
én így vagyok a barátnőmmel. angolul kommunikálunk, a szüleivel ritkán beszélek, mivel egy másik kontinensen élnek, de ők is beszélnek angolul nagyon jó, amúgy mivel itt élünk az országban, nyilván magyar iskolába lenne célszerű a gyerekeknek járnia, de mind a ketten elég nyitottak vagyunk, szóval sosem volt ebből probléma, elfogadjuk teljesen egymás kulturális normáit, szokásait, szóval a gyermeknevelésben sem lesz ebből baj. de nyilván az angol is elég hasznos, meg persze fontosnak tartom én is, hogy a párom kultúráját nyelvét is megismerjék, szóval tanulják csak meg azt a nyelvet is valamennyire. amúgy már minimális szinten én is ismerem a párom nyelvét, ő meg a magyart még jobban, hisz évek óta itt él már. hozzáteszem nekem az angoltudásom mellette fejlődött ki nagyon jól, persze tudtam valamennyire nyilván, de ma sokkal gazdagabb a szókincsem, és folyamatosan, bátrabban is beszélek angolul, míg korábban alig használtam a nyelvet. szerintem egyáltalán nem baj, ha két három kultúrát és nyelvet is ismer jól az ember, attól csak a látóköre tágul, és a világról való felfogása szélesedik.
2018. dec. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!