Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van aki szakemberhez jar?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van aki szakemberhez jar? Segitett? A tobbi lent.

Figyelt kérdés
Jelenleg nincs parom es ugy erzem egy jo ideig ez nem is fog valtozni. Nagyon maganyos vagyok es nem kapom a helyem. Ti jartok orvoshoz? Ha igen segitett?

2019. jan. 1. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem járok, de lehet, hogy kellene. Amikor jártam nem segített semmin. A titok nyitja annyi, hogy magadon kell segítened és ebben egy szakember csak asszisztálni tud. Megoldani és feldolgozni sem fog semmit helyetted.
2019. jan. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A probléma oroszlánrészét sajnos magadnak kell megoldanod.

Tinikoromban jártam pszichológushoz beilleszkedési gondok miatt, és a terápia végén csalódott voltam, hogy semmi javulás nem volt.

Persze hogy nem volt, mivel a pszichológus nem tudja megoldani az én lelki gondjaimat, az csak rajtam múlik.

Nem tud helyettem beszélgetni, kapcsolatot teremteni.

Később jobb lett a helyzet, rájöttem mit kell tennem.


Azt tudom tanácsolni, tegyél magadért!

A szakember csak egy eszköz, nem a megoldás.

2019. jan. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Járok, nem segít. Igaza van az előttem válaszolóknak, rajtunk múlik. A pszichológus meghallgat, rávilágít dolgokra, irányt mutat, de nem fog élni helyettünk.
2019. jan. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Én egyszer voltam pszichológusnál. Az egész abból állt, hogy meghallgatta az élettörténetem, és szörnyülködött. Azután azt mondta, hogy ennyi csapás után nem csoda, hogy összeomlott az idegrendszerem, más a tizedét se bírta volna ki. Majd felírt egy nyugtatót, amiből egy szemet se vettem be. Lehet, hogy másnak segít, ha kidumálhatja a gondjait, mert meghallgatják - nekem nem jött be.

Szerintem sokkal jobb egy hobbit találni, és belevetni magad. Energiával tölt fel, és sok hasonló érdeklődésű emberrel találkozhatsz. A párkapcsolat nem minden, van élet azon túl is.

Nekem az egyik rokonom a példaképem ebből a szempontból. Ő most 75 éves "vénlány", egyetlen egy párkapcsolata volt kb 5 évig, mert az illető meghalt. De sose savanyodott be, vidáman éli az életét, a mai napig udvarolnak neki a boltosok, ő pedig boldogan flörtöl velük. Imád utazgatni, rokonokat meglátogatni, másoknak segíteni. Olyan igazi mosolygós jótündér. Ha megkérdezik, nem vágyott volna családra, gyerekre, csak annyit válaszol, hogy dehogynem, de nem mindenkinek adatik az meg. Az embernek meg kell békélnie a sorsával, és kihozni a maximumot abból, ami van. Meg hogy neki is van családja - mi. Nagyon imádom, roppant bölcs, és aranyos nő.

2019. jan. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De nem tudom mit kellene tennem...igazabol mostmar tudom milyen problemaim vannak, de nem tudok tenni semmit. Nem tudom mi a megoldas, nem tudom mit kellene tennem..:(
2019. jan. 1. 13:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Örülj neki hogy egyedül vagy! Majd akkor tedd fel ugyanezt a kérdést, ha egy hosszú házasság ledarált, megrágott és kiköpött. Aztán ott maradtál egymagad, ráadásul már sem magadban, sem a világban nem hiszel többé. Szeretnél boldog lenni, de tudod hogy már nem lehetsz soha. Nem hiszel senkinek, nem hiszel semmiben. Csalódtál magadban, és talán ez az egészben a legrosszabb.


Hidd el, a te problémád ehhez képes egy semmiség.

2019. jan. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Járok, és segített.

igaz, egyedűl kell megtalálni az utunkat, de amikor egy utat sem látsz, akkor nehéz a döntés.

Mélyen a gödörben vagy, és nem tudod, ki akarsz-e mászni egyáltalán, vagy jó ez így.

Olyan oldalról közelíti meg a dolgokat, ami eszembe sem jutott volna. Olyan, mintha vaksötétben lennél, és valaki felkapcsol egy lámpát.

Javaslom, menj el, ne várd meg amíg mélyebben leszel, mert nagyon nehéz felállni.

2019. jan. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!