Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki fordult már olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki fordult már olyan miatt szakemberhez, mert több évig nem tudta túltenni magát egy szakításon?

Figyelt kérdés

Egy kérdést olvastam itt, amit előttem tett fel egy illető, h ő már 5-6 éve küzd ezzel a problémával, h nem tudja elfelejteni a volt párját.

Én ugyanaz vagyok, aki azt a választ írta, h szintén ebben a cipőben járok, csak nekem 4 éve tart. Egy másik válaszoló szerint szakemberhez kell fordulni, mert ő segít. Sosem voltam pszichológusnál, nem is szégyellném ha hozzá kellene fordulnom, de miben tudna segíteni? Félek, h csak időpazarlás, mert azon kívül, h "magadban kell keresni a megoldást", - amit én is tudok- más "ötletet" nem fog tudni adni... Volt már valakinek ezzel tapasztalata? Hogy kell elképzelni az ilyen beszélgetéseket?


2018. jan. 17. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, én már voltam.interneten kerestem egyet a közelben, felhívtam, elmondtam, mi a baj, adott időpontot,-elmentem. Én azt ajánlom, hogy ne sima pszichológust keress, talán párkapcsolati terapeutát, mert ő talán nem a családod, gyerekkorod kielemzésével kezdi a dolgot, mintha mentális beteg lennél, és a másik fél nem tehetne róla, hogy évek után is szenvedsz, nem sima hamis önkép miatt nem tudsz tovább lépni, szeretethiány, stb miatt.


Nem kell feszengeni egyébként, őszintén mondj el mindent, én sírtam is. Neki ez a munkája, hogy,meghallgasson és segítsen.


Ő rávezet összefüggésekre, de helyetted nem tud pozitívan gondolkozni és megváltozni, meg elengedni a múltat. Erre figyelj oda.


Én személy szerint azt tudom tanácsolni, hogy gondolkozz... Gondold végig, hogy még mennyi év vár rád, amit boldogan el tudnál tölteni siránkozás meg szenvedés helyett. Senki nem ér annyit, hogy miatta tedd magad tönkre. Mindig legyenek terveid, céljaid, építsd fel magad. Sportolj, járj túrázni, bármit is tegyél, szerzel közben barátokat. Rajtad múlik hogy éled a napjaid. Kelj fel úgy holnap, hogy milyen jó dolog, hogy reggel van és te felébredtél, hogy van melegvíz zuhanyozni, van tiszta ruha, készíts magadnak reggelit, mosolyogj mindenkire, és te is ezt fogod visszakapni. Legyél pozitív, és az életed is azzá válik. Töltsd meg energiával, boldogsággal. Vigyél haza egy macskát vagy kutyát.


Ha felépítetted magad, akkor jön el hozzád a megfelelő társ, aki nem azért kell, hogy boldoggá tegyen, hanem hogy legyen kivel megosztani a boldogságot. :)

2018. jan. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én voltam. Utána már csak azt bántam, hogy nem mentem el előbb.


És de, ha nem kókler, akkor kva sok dolgot fog mondani. Nekem nem is mondta meg mit csináljak, hanem segített megérteni mit érzek, miért, igazából mit akarok, mi a bajom és mire vágyok. Én irtózatosan szkeptikus voltam vele szemben először, úgyhogy nem volt könnyű dolga. De segített és tényleg sajnálom, hogy előbb nem vettem rá magam.

2018. jan. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ôszintén, nem mondom azt, h boldogtalan vagyok, mert van párom már 2 éve. Igen szerelmes vagyok belé, szeretem. De ez nem ugyanaz a szerelem, mint az exemmel volt és utána is olvasgattam, h olyan intenzitásúra ne is számítsak.
2018. jan. 18. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!