Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nárcisz a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nárcisz a párom vagy csak szimplán domináns?

Figyelt kérdés
A kapcsolatunk annyiban tér el az átlagtól, hogy bdsm kapcsolat. Ő a dom én a szub. Lassan egy éve vagyunk együtt. A lefektetett szabályokat azóta kijjebb tolta, és szeretné ha az életben is alá rendelődnék néha, stb. Ami nekem nem fekszik. Elég sokat olvastam tanultam a nárcizmusról, és ha nem bdsm kapcsolatban lennénk (ami nekem első ilyen, így arról nincs tapasztalatom) rögtön nárcisznak gondolnám, de így vannak kétségeim. Szeretném ha domináns férfiak/nők válaszolnak akkor ezt jelezzék. Nagyon köszönöm :)

2019. jan. 8. 01:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

én nem gondolom magam narcisztikusnak mégis a BDSM kapcsolatot életvitel szerűen élvezném én is a legjobban


eddig 1 partnerem volt akivel így éltem meg és nagyon élveztem


nekem szimplán azért van így mert a DS ágat szeretem és abból is az irányítást élvezem a legjobban


szerintem a párod is hasonló módon élvezi, ha neki adod magadat, vagy birtokolhat


megjegyezném még, hogy én a szubomra úgy tekintettem, mint a kis ékszeremre, nem tartottam kevesebbnek, mert az enyém, hanem imádtam érte


ha neked nem tetszik és nem akarod ezt megtenni, akkor mond meg és ne hagyd, hogy az élvezeteket felváltsa a rád erőszakolt életvitel!

2019. jan. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Teljesen mindegy milyen címkét aggatunk a párodra, a viselkedése nem normális. Egyáltalán élvezed te ezt, vagy csak a kedvéért csinálod? Értelmes ember össze sem jönne ilyennel.
2019. jan. 8. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Az hogy ő azt szeretné, hogy a mindennapi kapcsolatotokban is alárendelődj, arról szól, hogy szerinte te alacsonyabb rendű vagy, és majd ő jobban tudja, hogy mi a legjobb neked, mert te nem vagy elég intelligens ahhoz, hogy az életeddel kapcsolatban megfelelő döntéseket hozz, ehhez rá van szükséged. Irányítani akar téged, és ha ezt hagyod, akkor mindig úgy alakítja majd a dolgokat, hogy az számára a legideálisabb legyen, mindezt úgy, hogy közben téged azzal áltat, hogy ez a te érdekedben is van, hiszen így leveszi a válladról azt a "terhet", hogy neked kelljen határozni bármiben is.


Nem tárgy vagy, amit birtokolni lehet, vagy kedve szerint használhat valaki más. Legyen annyi önbecsülésed, hogy tudd magadról, nem érsz kevesebbet másoknál és tudod alakítani az életedet önmagad is egy másik fél irányítása nélkül.

2019. jan. 8. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Ezek a cimkezesek arra valok, hogy az ember ezzel leplezze, valtoztatnia kene. Nem onzo valaki hanem narcisztikus... szuper. :D akkor maradjon is az? Csak mert kapott egy cimket? Tovabba nem tudnek egy ilyen ala fole rendelt kapcsolatot “csak ugy” elviselni, mivel a pszichologiai hatter ami miatt ez kialakult, nem elkerulendo... ha viszont ezt tudjuk, maris a cimke ertelmet veszti es az embernek fejlodnie kell tovabb. Szep is lenne ha mindenki egy gyerek szintjen akadna meg, onzo makacs ki ha en mem kategoria, az nekem se nem narcisztikus, se nem dominans, csak egy gyerek aki baromi onzo es te meg adod ala is lovat ezzel az elmelettel...
2019. jan. 8. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem érdemes lenne a magyar BDSM közönségtől segítséget kérni, velük beszélgetni erről, ők talán jobban átérzik ezt, mint mi.

Viszont fontos szerintem, hogy ezt beszéld meg a pároddal. Mondd el neki, hogy mi zavar, miért érzed magad rosszul, mit szeretnél helyette. Lehetséges, hogy észre sem veszi, mivel neki ez a természetes. Tisztázd le vele, hogy egyenlő félek vagytok.

Nekem az egyik barátom szub srác, a barátnője dom, az életben olyan döntéseket, hogy például hol éljenek együtt, közösen hozzák meg, nem pedig a lány parancsolja meg a fiúnak. Nem tűnt úgy, hogy ne lennének egyenlő felek. Egy BDSM kapcsolat fenntartása sokkal nagyobb odafigyelést igényel, mégis egészen jól működik szerintük.

A lényeg az, hogy te jól érezd magad a kapcsolatban, nem pedig az, hogy ki mit mond. Ha te nem akarod, hogy a párod az élet minden területén uralkodjon rajtad, akkor kommunikálj vele erről. Ha nem érti meg, képtelen változni, nem is szeretne változtatni, akkor sajnos nem illetek össze. Ha pedig elfogadja és tiszteli az igényedet, akkor tudtok közösen együtt élni. Ugyanúgy, mint a szexben. Ott se történik semmi olyan, amit ne szeretnél, hogy megtörténjen veled, élvezed, ami történik veled. Ha rossz, túl sok, akkor szólsz róla, használod a biztonsági szót. Az élet többi része is ilyen, csak ott nem biztonsági szó van, hanem egyéb szavak.

2019. jan. 8. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Ha nárcisztikus lenne, akkor nem kérne engedélyt arra, hogy a való életben is csináljátok így. Tudat alatt manipulálna, hazudozna, építené le fokozatosan az őnbizalmad és elhitetné a viselkedésével, hogy ő mindenben jobb és neked szükséged van a vezetésére. De itt nem erről van szó...csak élvezi ezt a domináns szerepet, ennyi. Más kapcsolatokban ez a felállás anélkül is megy, hogy BDSM-nek neveznék, mert kevés olyan kapcsolat van, ahol valójában mellérendeltek a felek, általában van egy dominánsabb fél. De nyilván, ha neked ez nem tetszik, akkor ne menj bele és kész.
2019. jan. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

A 6-osnál a pont. A nárcisztikus nem kér engedélyt ilyesmikhez. Egyszerűen eléri. Ráadásul nem is tudatosan.

Sorolhatnám az egyértelmű nárcisztikus megnyilvánulásokat, de semmi érteme. Ha az lenne leírtad volna azokat. Merthogy azok egész bosszantóak egy kapcsoaltban.

2019. jan. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Betegek vagytok.
2019. jan. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne keverjük már össze a szexuális preferenciákat azzal, ha valakinek mentális vagy pszichés gondjai vannak. Ez az ember vagy a komplexusait próbálja azáltal kompenzálni, hogy el akar nyomni, vagy pedig hímsoviniszta, aki lenézi a nőket, ezért úgy gondolja, irányítani kell őket, mert önmaguk nem képesek felfogni, hogy mi az ideális nekik. Itt az oldalon is vannak ilyen gondolkodású emberek, akik azt vallják, hogy majd ők férfiként jobban tudják, hogy a nőknek hogyan kellene élni.

Elég sajnálatos, hogy van, aki szerint ez teljesen rendben van, elfogadható, és próbálja összemosni azt, hogy valaki tárgyiasít egy másik embert, azzal, hogy a szexuális életében ki mit kedvel.

Nincs olyan, hogy csak élvezi a domináns szerepet. Ennek is megvan a pszichológiai háttere, hogy miért alakult ez ki nála, és aki nem elégszik meg annyival, hogy felnőtt, értelmes emberként valaki más akarja megmondani neki, hogy kellene viselkednie, hogyan élje az életét, az nem fogja ezt elfogadható magyarázatnak tartani.

2019. jan. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nos ha nem veszi figyelembe a te igényeidet, akkor az nem BDSM kapcsolat, hanem erőszak. Az ilyen önző pasit mihamarabb ott kell hagyni, még mielőtt baj lesz belőle.
2019. jan. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!