Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban kamaszkorban kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban kamaszkorban kell (ett volna) elkezdeni a "tapasztalgatást" párkapcsolatok terén?

Figyelt kérdés
Mármint biztos, hogy ez elengedhetetlen az egészséges lelki fejlődéshez, és hogy mindenkinek erre van szüksége? Nekem 2-3 éve (akkor voltam 18) konkrétan megmondta egy pszichiáter, hogy le vagyok maradva és elszállt a kísérletezgetésre való időm. Viszont sosem éreztem magamban affinitást arra, hogy egyik rövid kapcsolatból lépjek a másikba, érzelmi stabilitást szerettem volna, és azt, hogy a párom a legfőbb bizalmasom legyen, akivel valóban elmélyült kapcsolatot ápolhatok. Persze ez a hozzáállás azt eredményezte, hogy csóknál tovább egyelőre nem jutottam, és szinte mindenki, akit ismerek a saját korosztályomból, "lekörözött". Őszintén nem tudom, hogy gáz vagyok-e, lassan már a kapuzárási pániknál tartok, annyira hangoztatja mindenki, hogy illene előrébb járnom.
2019. jan. 9. 14:03
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nem is az érdekel elsősorban, hogy ciki/nem ciki, inkább az, hogy káros-e.
2019. jan. 9. 14:04
 2/14 anonim ***** válasza:
21%

Hát szerintem annyiból káros, hogy nehezebben fogod tudni magad eladni egy lánynak. Hogy érdekes legyél neki. De van aki 30 évesen is egyedül van, mint például én is.

Bár én már kényszeresen választottam ezt.

2019. jan. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%

" hogy egyik rövid kapcsolatból lépjek a másikba"

nem ezt jelenti, hogy fiatalon kibontogatod a szárnyaid.

2019. jan. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Nekem a párom 32 éves, én vagyok az első akivel együtt él, meg úgy igazából akivel rendes kapcsolata van.

Hát mit mondjak, szenvedtem eleget, mert én pukkasztottam ki a kis buborékját, amiben eddig élt. Az életünkben sok minden gördülékenyebben mehetett volna, ha már tapasztaltabb párkapcsolat terén.

2019. jan. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%
Idő nem létezik, az csak egy illúzió. Mindig csak a jelen pillanattal rendelkezel. Nincs jövő, nincs holnap, az csak egy illúzió a fejedben, amit az emlékeidből és a jelenből származtatsz. Múlt szintén nem létezik. Amit te múltnak nevezel, az valójában emlék az elmédben. A legalkalmasabb pillanat elkezdeni a tapasztalgatást a párkapcsolatok terén, az ITT és MOST van. Nem holnap, nem tegnap volt. MOST.
2019. jan. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
Bizonyos dolgokban nagyon is káros. Egy jó párkapcsolat kialakíásához elengedhetetlenek az előző kapcsolatban szerzett tapasztalatok. Mindenkinek vannak olyan hátrányos viselkedésmintái és gyengébb képességei amik szinte csak egy kapcsolatban fognak kijönni. És ahhoz, hogy ezeken változtass kell néhány elbaltázott kapcsolat. Persze, biztosan van aki elsőre ösztönből mindent jól csinál, de ez nagyon ritka. A párkapcsolat is egy olyan dolog, amihez nagy személyiségfejlődésen kell keresztül menni. Igazából nem akkora hátrány ez, hogy nem volt még kapcsolatod, annyi, hogy később fogod "megtanulni", hogy hogyan is kell párkapcsolatban élni. Ez egyedül akkor lesz rossz, amikor találsz egy nőt akivel tényleg el tudod képzelni az életedet, de elcseszed a kapcsolatot mert tapasztalatlan vagy.
2019. jan. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Miért feltételezitek, hogy fiú vagyok?

#3: Megosztod velem a titkot, hogy mégis mit jelent, vagy érjem be annyival, hogy nem azt, amit írtam?

#5: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__9667..

Nem te írtad ki ezt a kérdést véletlenül? :D

#6: Én csak azt nem értem, miért 15 évesen vagyunk ideális korban ahhoz, hogy elkövessük a magunk kis baklövéseit, mikor tombol bennünk egy csomó hormon, és feleannyira sem kiforrott a személyiségünk, mint később, ergo nem vagyunk megérve/felnőve egy kapcsolathoz. Akkor látnék benne rációt, ha általános lenne 25, de inkább 23 éves kor alatt családot alapítani. Másrészt meg erősen kétlem, hogy minden kapcsolat és minden partner ugyanazt a viselkedést hozná ki az emberből. (Mondjuk voltam durván közeli barátságban 3 éven át valakivel, akit szerettem, lehet mondani, hogy az össze sem hasonlítható egy kapcsolattal, de legalább lett némi elképzelésem arról, hogy mit vagyok hajlamos szarul lereagálni szerelmes fejjel.)

2019. jan. 9. 15:20
 8/14 A kérdező kommentje:

1. Ember vagyok, nem "lény".

2. Nem írtam még ki kérdést ebben a témában.

3. Momentán nem elmagyarázni próbálsz dolgokat, hanem fentről lefelé irányuló kommunikációval adod a tudtomra, hogy beteg vagyok, anélkül, hogy közölnél bármi érdemlegeset.

2019. jan. 9. 16:00
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is gondolkodtam, mivel teljesen kimaradt az általános iskola végefelé és a középiskolai ismerkedés-barátkozás az ellenkező nemmel, pedig vágytam rá, de senki nem volt rám kíváncsi, illetve csak olyan akitől elborzadtam.

Az ismerősi körben azt látom, hogy hiába voltak nagy gimis szerelmeik, meg tapasztalataik, ugyanúgy bukdácsolnak párkapcsolati szinten.

2019. jan. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért annyira nem vagy lemaradva,de előbb-utóbb fel kell nőni.Nekem sem volt komoly párkapcsolatom ilyen idősen,de azért voltak próbálkozásaim,csak általában rövid időn belül csalódás lett a vège.De legalább megtanultam,hogy nem idealizàlni kell az embereket,nem keresni kell párt,hanem ki kell alakítani a párkapcsolatot és ápolni azt. Nem fog jönni a szőke herceg fehér lovon (és a hercegekre sem vár egy királylány valahol)
2019. jan. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!