Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban kamaszkorban kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban kamaszkorban kell (ett volna) elkezdeni a "tapasztalgatást" párkapcsolatok terén?

Figyelt kérdés
Mármint biztos, hogy ez elengedhetetlen az egészséges lelki fejlődéshez, és hogy mindenkinek erre van szüksége? Nekem 2-3 éve (akkor voltam 18) konkrétan megmondta egy pszichiáter, hogy le vagyok maradva és elszállt a kísérletezgetésre való időm. Viszont sosem éreztem magamban affinitást arra, hogy egyik rövid kapcsolatból lépjek a másikba, érzelmi stabilitást szerettem volna, és azt, hogy a párom a legfőbb bizalmasom legyen, akivel valóban elmélyült kapcsolatot ápolhatok. Persze ez a hozzáállás azt eredményezte, hogy csóknál tovább egyelőre nem jutottam, és szinte mindenki, akit ismerek a saját korosztályomból, "lekörözött". Őszintén nem tudom, hogy gáz vagyok-e, lassan már a kapuzárási pániknál tartok, annyira hangoztatja mindenki, hogy illene előrébb járnom.
2019. jan. 9. 14:03
1 2
 11/14 Derwer ***** válasza:

Nem vagy elkésve.

De attól az még igaz, hogy nagyon jó eséllyel nehézzé teszi a későbbiekben a kapcsolatot ha későn kezded. Illetve mérgezheted a kapcsolatot ezzel.


Én nem hittem volna, de beleestem ebbe a hibába. Küzd is a feleségem ezzel, és sokszor nekem se jó . (27évesen jöttünk össze)

2019. jan. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

#9: Én is sok ilyet látok magam körül, szerintem szimplán azért, mert a legtöbben nem gimiben "tanulják meg", hogy hogyan kell egy kapcsolatot komolyan venni, hanem miután benőtt kicsit a fejük lágya (már csak azért is, mert összeköltözésről 18 éves kor előtt a legritkább esetben lehet szó).

#10: Nem kell nekem, hogy tökéletes legyen a másik, és azt sem gondolom, hogy minden menne magától, ha rátalálnék a megfelelő partnerre. Arról van szó, hogy tényleges kötődés nélkül képtelen vagyok belevágni, tehát nem elég az, hogy szimpi a srác, meg jól néz ki. (És ez így volt már 5-6 éve is, csak akkor még társult hozzá egy középsúlyos szociális fóbia.) Persze oké, biztos hozzáadna az önismeretemhez egy kapcsolat, de azért reménykedem abban, hogy nem muszáj elcsesznem négyet ahhoz, hogy az ötödik működjön.

#11: Elmondod, mivel kell megküzdenie a feleségednek pontosan? Ha nem túl személyes. Őszintén érdekelne.

2019. jan. 9. 19:32
 13/14 anonim ***** válasza:

#7


Mindenki megvilágosodottan jött a világra. Újszülöttként mindenki tökéletesen megvilágosodott. Aztán a társadalom elkezdi azt tanítani nekünk, hogy az elménk és annak tartalma vagyunk mi, miközben ez nem igaz, mert mi az elménk mögötti tudatosság vagyunk. Csecsemő korodban nem azonosulsz az elméddel, mert amúgy se lenne mivel, mivel teljesen üres. Vicces, de ahhoz, hogy megint megvilágosodott legyél, az kell, hogy valamit ne csinálj. Sokak számár ezért elérhetetlen a megvilágosodás, mert úgy hiszik, valamivé válniuk kell, valamit meg kell érteniük, pedig ez egy csapda és zsákutca. Épp ellenkezőleg, csak fel kell hagynod azzal, hogy azonosítod önmagadat az elméd tartalmával. Az emberek folyton változnak, mert a gondolatok jönnek-mennek az elméjükben, és folyton más gondolatokkal azonosulnak. 1-1 megmarad hosszabb ideig, 1-1 csak rövid ideig. De végső soron, aki valójában te vagy, az elméd mögötti tudatosság, sose változik.

2019. jan. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Derwer ***** válasza:

Nem helyesen reagálom le a női gyengeségeket, vagy próbákat. Pl Hiszti, féltékenység, érzelmi instabilitás. (Pl még mindig segítenék, amivel csak felhúzom)


Túl ideálisnak reméltem egy kapcsolatot, kevesebb veszekedéssel és emiatt sokszor csalódott vagyok, pedig mással se lenne minden tökéletes.


Úgy általában nincs viszonyítási alapom. Emiatt ha bármi hiba van , nagyobbnak látom a gondot közöttünk. Avagy nem alkalmazkodok eléggé.


Neked ez a másik oldalról fog jelentkezni, ami úgy gondolom a kisebb rossz, de azért nem olyan sokkal.

2019. jan. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!