Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem korlátoz le nagyon egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem korlátoz le nagyon egy kapcsolatot, ha nincs autója a párnak? Az alábbi dolgokat hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Gondolkozom az autó eladásán, mert olyan helyre költözöm, ahol egyáltalán nem tudok parkolni, és az ára is jól jönne a lakás megvételéhez. Jelenleg nincs párom, de mivel sok férfinak hasonlóan nincs autója, ezért az is lehet, hogy ez a közlekedési lehetőség kiesik az életünkből. Akiknek nincs, és nem Budapesten élnek, hogyan oldják meg ezeket a dolgokat? Például: nagybevásárlás, valamilyen nehezebb tárgy/eszköz megvétele ha neten nem tudtok rendelni mert nincs otthon úgysem senki, bármilyen városközeli program ahová nem megy busz, akár egy tóparton piknik, vagy erdei sütögetés, városon kívüli, országon kívüli programok? A városon kívülit úgy értem hogy például egy hosszúhétvégén, vagy egy hétre leugrani a Balatonra? Az odáig oké, hogy kevés csomagot visznek és vonattal mennek, de mikor odaérnek egy kis településre, ahol se taxi, se busz, akkor hogy mennek el a nyaralóhoz? Vagy nagyobb városokba, hotelba foglalnak szállást direkt? Illetve ha tengerparti nyaralást terveznek mondjuk Horvátországba, akkor az utazást hogyan csinálják? Illetve a programokat, bevásárlást hogy oldják meg ha apartmanba mennek? Vagy itt is ez érvényes, hogy inkább olyan országba mennek ahová repülővel szokás, majd transzferrel egy hotelba, ahonnan ki sem kell mozdulni? Nem nagyon kényelmetlenek ezek a dolgok? Nem hiányzik az a szabadság, hogy oda mentek ahova akartok autóval, vihettek bármennyi csomagot, felfedezhettek akár elhagyatott helyeket kettesben?
2019. jan. 10. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Nincs autónk, mert nincs rá szükségünk és nem is szokott hiányozni. A bevásárlást én intézem, heti 3 alkalommal beugrok hazafelé a boltba és olyankor hozok, amit kell, simán elbírom. Nehezebb tárgyakat házhozszállítással rendelünk vagy megkérjük az egyik kocsival rendelkező havert, hogy segítsen.

Ha belföldön megyünk nyaralni, arra a pár napra bérelni szoktunk autót, így oldjuk meg. Külföldön egyébként szintén, kivéve, ha csak egy hétvégére megyünk és csak az adott várost tervezzük látogatni. Sokkal olcsóbb, mint az éves parkolás, biztosítás stb. Mindkettőnk munkahelye 15-20 perc gyalog otthonról, egy nagyobb város belvárosában élünk, egyáltalán nem használnánk ki, többet költenénk rá, mint amennyit megérne. Majd ha kiköltözünk városon kívülre, venni fogunk, de ez még nem most lesz.

2019. jan. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Nézd, akinek nincs autója, az úgy szervezi az életét, hogy ne is legyen rá szükség. Kevés embernek volt autója amikor felnőttem és a "nagybevásárlást" megoldottunk hátizsákkal. Amúgy szinte naponta beszaladok a boltba ha kell valami, nem szoktam "nagybevásárolni". Ja, és nyilván nem ugrok le a Balatonra, egyfelől mert utálom a Balatont másfelől mert kb ugyanannyiért kipihenem magam Görögben egy last minute úton, normális helyen, tengerparton, és finom kajákat eszem elfogadható áron, ami a Balatonról nem mondható el. Nem megyek apartmanba, mert nem fogok főzőcskézni a nyaraláson, a félpanzió tökéletes megoldás erre. Ami a ki sem kell mozdulni részt illeti, miért lenne így? Ott helyben is vannak buszos utak, túrák, stb. De voltam már gyalogosan, vonattal stb bejárni több várost, országot, sohasem autóval mentünk.
2019. jan. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Ma már a bevásárlást is intézheted online, pl. Tescon keresztül.

Létezik busz és vonat. Olyan helyre kell költözni, ahol normális a tömegközlekedés, mert sose tudhatod. Mi van, ha beadja a kulcsot az autód, és szerelőnél van? Ugyanúgy buszra kell szállni.

Kirándulni biciklivel is lehet, gyalog is, és tömegközlekedéssel is el tudtok menni elég sok helyre. Ahova kocsival eljutsz, oda általában megy busz is.

Nyaraláskor az apartmanig lehet menni taxival.

Egy kollégám nyáron egy hétre kocsit bérel, egyébként nincs rá szüksége.

És 200 méter séta se ártott még meg senkinek.

Bútort, hűtőt stb. egyszerűbb házhoz szállítással venni. Utánfutóval se mindent tudsz megoldani, ha van saját kocsid, akkor se.

Végső esetben van taxi, és kis szerencsével van olyan haver, akinek van autó, és segít.

2019. jan. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, bőven el lehet élni autó nélkül, annak akinek az autó nem egy olyan fontossági helyen áll. Aki belvárosban lakik, a saját lakása előtt is fizet azért h parkoljon, azt sose értettem, főleg Bp-n.

Én személy szerint megőrülnék autó nélkül, bár nekem kell is. Míg élt faterom, és mivel neki le volt vágva mind2 lába, így havonta én mentem neki, és rendeztem a nagytakarítást, nagybevásárlást nála, meg ugyebár látogattam. Tőlem 330 km-re volt, kizárt h vonattal/busszal szopassam magam.

Most a nyaraló miatt szintén kell az autó, illetve mi amolyan hetente egy nagy vásárlás híve vagyunk, itt Bp-n meg minden kisutcába van egy egy Aldi/Lidl ahova egy kis friss húsért, zöldségért elég ha leugrasz ha nagyon kell, de nem kell a köztes megoldás a heti 3xi vásárlásra.

Nekünk kell autó, mert kb olyan mint másnak a PC. Szórakozás. Imádunk éjjel megindulni céltalanul a világba, és lenyomni akár 150 km-t, csak úgy. SZól a zene, dumálunk, füstöljük a benzint, más meg elmegy iszik pár sört :D

Rengeteg bútort mi magunk csinálunk, mert én megtervezem, a férjem meg elkészíti, így rengeteg nehéz cucc szállításához is kell.

Illetve, milyen járműmérnök az, akinek még autója sincs?


Másnak meg nem kell, mert neki nem fontos, vagy megmagyarázza h neki nem az :D

De nekünk nagyon az, fontosabb mint h Tv legyen, pl.

2019. jan. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Nekünk nincs autónk ,nem élünk nagyvárosban,de naponta szembesülök az összes hátránnyal,amit felsoroltàl.Én intézem a bevásárlást,a szombati napom aról szól,hogy boltba járok a hàtizsákommal,közben megszakadok,de van,hogy hàromszor is fordulok.Hétköznap dolgozok(másik városban,vonatozok),és a menetrend miatt kell 5-kor kelnem,és fél hétre érek haza.Hozzáteszem,hogy külföldre költöztünk,és itt minden max. este 8-ig van nyitva.Ha van szabadnapunk,nem megyünk sehova és nem csinálunk semmit,mert ahol élünk ott nincs semmi,másik vàrosba meg nem vonatozunk,egyrészt mert drága,másrészt meg mert eleve minden nap vonatozok.Elég sivár így az élet.De tervezünk autót venni.Míg Pesten éltem,meg se fordult a fejemben ,hogy ilyen probléma létezik.
2019. jan. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem teljesen felesleges, ha városban laktok és közel a munkahelyhez. Ahogy az első is írta, sokkal jobban megéri alkalomadtán bérelni, vagy taxival menni(nyilván nem napi szinten értem). Ha már van gyerek is, akkor viszont kell az autó, össze kell szedni oviból, el kell vinni az orvoshoz stb, ilyeneket nem tömegközlekedéssel oldanék meg.
2019. jan. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

a legnagyobb gondod ha jól értem a nyaralás..

lássuk be, városban azért kivisznek a boltok bármit, szóval erre nem fontos a kocsi, egy jobb robogó meg elég a bevásárlásokhoz..

szóval tölts le egy olyan appot hogy EASYRENTCARS (mondjuk most csekkoltam és valamiért nem találom a play áruházban, én usaban töltöttem le de ha te sem látod akkor tudom talán linkelni) és annyi, hogy oszkárral v busszal egyikőtök elugrik Ferihegyre, kibérli a kocsit és csak tankoljátok..

most pl májusban 4x24 órára ezeket az ajánlatokat hozza az oldal:

[link]

[link]

A nyaralást oké megtervezitek, de az a tapasztalatom, hogy (földrésztől függetlenül) akkor jársz a legjobban ha csak előtte egy héttel foglalsz kocsit..

Azert mertem őket ajánlani mert náluk ebben az árban LEGTÖBBSZÖR! benne van a korlátlan kilométer, meg a törés és lopásbiztosítás is.

Régen a kocsikon éltem ki a birtoklási vágyamat de aztán más kontinensen muszáj volt bérelni es nekem ők bizonyítottak.

Szóval négy napra 25.000ft nem sok egy tiszta, újszerű autóért meg a háttérszolgáltatásokért..


25F

2019. jan. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ja, na úgy tudod megoldani, hogy easyrentcars.com és ott felkínálja, hogy töltsd le a mobil alkalmazást..

azért igyekeztem megosztani veled mert én 20 órát biztos kotorásztam már ilyen ügyben és ők 40+ bérbeadó cég ajánlatából adják a legjobbat..

szóval profik és olcsók..

2019. jan. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekünk van autó de ha nem lenne multiból szallittatnam haza az ételt.

Nyaralni van vonat csak lassabb és külföldre jó a repcsi 2 személyre olcsóbb is sokszor.

Sőt akkor mehetünk messzebb mert Horvátország 1.5 hétre kb annyiba van kocsival mint sri Lanka vagy thailand 2 hét repülővel. :)

2019. jan. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van autóm, de amig nem volt is meg oldottam busszal!

Nyaralás...csomó buszos utazás van és lábad is van sztm!

N26

2019. jan. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!