Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek már volt több párkapcso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek már volt több párkapcsolatuk miért büszkélkednek vele miért hiszik azt, hogy akinek nem volt még kapcsolata azt tanítani kéne?

Figyelt kérdés

Engem nagyon dühít ez a tenyérbemászó hozzáállás, hogy akinek több kapcsolata volt saját magán büszkélkedik, előadja azt, hogy ő mennyit változott és tanult a sok hibájából. Ez az önfényezés elég bicskanyitogató.

Akik 10 éve együtt vannak és egymásnak az elsők azoknak, hogy hogy nem kellett több kapcsolat? Gondolom amikor valami gond volt nem eldobták egymást hanem javítottak a hibákon. Vagy aki esetleg sokáig önhibáján kívül nem talál partnert, akkor gyerekként kell kezelni?

Komolyan az a trend, hogy a kapcsolatok számával kell büszkélkedni és kioktatni azokat, akiknek vagy 1-2 vagy esetleg egy partnerük nem volt? Attól, hogy valakinek volt több kapcsolata nem lesz értékesebb jobb ember. Sőt szerintem az a szánalmas amikor úgy állnak egymáshoz, mint egy cipőhöz, hogyha elég sokat használták azt ki kell dobni.


2019. jan. 19. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Miért pont az okoskodik, akinek nem volt még senkije? Nyilván többmindent tudnak már a kapcsolatokról, mint te. Akkor is, ha 5 volt nekik, meg akkor is, ha 1. Mert bármelyik több, mint a 0.
2019. jan. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

2 dolog:


1.) Aki a párkapcsolatainak számával dicsekedik, azt nem kell komolyan venni.


2.) Igenis számít, hogy az embernek volt vagy nem volt komoly kapcsolata.

Én nem kezdenék 28 évesen olyan nővel, akinek nem volt még legalább egy pár hónapos kapcsolata. Az okokat fölösleges leírni, mert úgysem értenéd meg. Én pedig nem fogok fölöslegesen gépelni.

2019. jan. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ki írt arról, hogy nem volt még párkapcsolatom? Engem csak azok idegesítenek akik büszkélkednek magukról és a párkapcsolatot úgy állítják be, mintha olyan egyforma lenne minden, mintha robotok lennénk. Elmondanám, hogy az ember nem egy egyszerű lény, hogy tapasztalatlanul gáz lesz vele viszont 5 exével a háta mögött tökéletesség.
2019. jan. 19. 13:35
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

#3

Hát én eddig mindig csalódtam azokban, akiknek huszonévesen előttem nem volt kapcsolatuk, vagy csak 1. Mindig rá kellett jönnöm, hogy tényleg okkal nem volt nekik. Okai: éretlenek, vagy érzelmi analfabéták voltak, vagy olyanok, akik nem tudnak vitatkozni és konfliktust kezelni(mindig nekik kell, hogy igazuk legyen), esetleg önzőek, nem kompromisszumképesek, ami nélkül viszont egy kapcsolat sem működik. Vagy ezeknek az elegye.

2019. jan. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Első, látom a szövegértés nem az erősséged... fuss neki mégegyszer!

Am ez érdekes dolog, én 17 évesen jöttem össze a férjemmel lassan 20 éve, és bizony én is tapasztaltam ilyet, hogy egy-egy “sokkapcsolatos” barátnő próbált okítani, merhogy ő mennyivel tapasztaltabb - én meg csak pilláztam, hogy most tuképp mit is szeretne, életében nem találkozott még olyan problémákkal, megoldandó helyzetekkel, amin mi már csak nevetünk a férjemmel...

Szóval igen, létező jelenség, az oka tényleg vmi olyasmi, hogy az illető tapasztaltabbnak érzi magát. Én rájuk hagyom, aztán az időközönként felmerülő, a “mi a titkotok”-kérdésekre őszintén válaszolok.

2019. jan. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Valószínűleg azért hiszik, mert sokan nem tudják helyénvalóan kezelni a dolgokat, ha még nem volt benne részük viszont, számos más tényező is szerepet játszik ebben. Egyáltalán nem biztos az, hogy akinek volt 10 kapcsolata jobban tudja kezelni a féltékenységet úgymond, mint akinek nem volt egy sem. A túl sok és a túl kevés párkapcsolat is lehet rossz jel, de én nem szeretek ítélkezni, így nem ez alapján ítélem meg az illetőt.


Engem nem dühít, én csak szimplán nem foglalkozom vele. Nekem is volt több kapcsolatom és sokat változtam és sokat tanultam, de inkább csak a rossz dolgokat, hogy mit nem szabad megtenni és egy csomó kételyt szült bennem némely félresikerült kapcsolatom.


Mi számít önhibádnak kívüli dolognak szerinted? Nyilvánvalóan például egy testi vagy szellemi fogyatékosság az önhibádon kívül történik, de az viszont már nem, ha előnytelen a külsőd (ápolatlan, igénytelen) vagy egyszerűen vannak olyanok akik képesek az anyagiakra fogni, de igazából az is az ő hibájuk és nem önhibán kívül történik. Esetemben az, hogy mentálisan vannak gondjaim de tartom magam és az, hogy egy lelki roncs vagyok az nem önhibámon kívül történt, hanem a sajátomból. Ez ilyen egyszerű, csak sokan képtelen elfogadni azt, hogy nem másban kell látni mindig a rosszat és a hibákat.

2019. jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Akinek volt már pár, persze hogy büszke rá, nézzétek, én tudom rosszul csinálni.
2019. jan. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom, nekem nem okoskodott senki, de amúgy nem hülyeség.

Egy kapcsolatból lehet tanulni.

2019. jan. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Válaszd szét a dolgokat, két szélsőséget állítasz szembe egymással.


Büszkélkedni vele kretenség, aki ezt teszi, azt nem érdemes komolyan venni.


De ettől függetlenül egy kapcsolatban fejlődik, tanul az ember. Többek között magáról is. És ha valaki mondjuk 30 éves korára se volt képes legalább 1 normális kapcsolatot kialakítani, akkor gondok vannak. Mások meg nem akarják ezeket a gondokat. Ennyi.

2019. jan. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!