Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék az ellen, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék az ellen, hogy ne legyek ennyire sértődékeny?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy a gyermekkorom sajnos nem volt annyira felhőtlen. És azt veszem észre, hogy ennek kihatása van a kapcsolatomra. Pl. ha a párom mond valamit, amit egyáltalán nem is bántásnak szán én simán annak veszem fel és buta kerekedik belőle. Sejtem miért van ez...

Ugyanezen mondatokat ha pl a húgom mondja fel sem veszem. Nem tudom mit tehetnék, természetesen próbálok nem mindenen fent akadni, de egyébként ez végre egy nagyon jó kapcsolat és nem szeretném, ha tönkremenne ez miatt. Néha tény és való hogy túlzásba esik a párom, de emberek vagyunk, ez velem is éppen úgy megesik.


2019. jan. 27. 12:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt szerettem volna írni, hogy vita kerekedik belőle.
2019. jan. 27. 12:32
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan élem meg ezeket a dolgokat, nem is szeretek emberek közé menni, mert a többséget bunkónak és bárdolatlannak érzem, még a párjaimat is.

Biztosan valami gyerekkori trauma ért, de nem tudom micsoda vagy hogyan kellene ezt feloldani.

2019. jan. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Apaképed milyen?
2019. jan. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az apám kivonta magát az életemből másfél éves koromban, azóta hébe hóba jelentkezik. De már 23 évesen nincs rá nagy igényem, amikor pl hetekig kórházban voltam ő sehol nem volt. Tartom vele a kapcsolatot, de igazán sosem volt szorosan az életem része. Nevelőapámmal meg konkrétan évekig nem is szóltunk egymáshoz :D szóval sajnos nem a legjobb. Papámmal sem voltam szoros viszonyban. Apám helyett úgymond a nagymamám volt szorosan mellettem, ami tisztában vagyok vele, hogy nem ugyanolyan volt.
2019. jan. 27. 13:20
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

A nők férfiakkal való kapcsolatát rendszerint meghatározza az apakép, akkor is ha ez a kép sérült.


Az lenne a kérésem, hogy írj le egy konkrét esetet, mikor "megsértődsz".Igyekezz pontosan visszaadni, szóról szóra.És azt is írd le, hogy olyankor mit érzel.


Az, hogy ha a húgod mondja és nem érdekel, de ha a párod mondja akkor mélyen érint megragadta a figyelmem.

2019. jan. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
En is sertodekeny vagyok. Lassan valtozok, egy beszelgetes nem eleg a rossz szokasok elhagyasahoz. A parom turelmes en meg igyekszem visszafogni magam, ami nagyon nehez, ha azt hiszed bantanak es szerinted neked van igazad. Olyan ez neha mint egy edzes, faj a karod, de akkor is megcsinalod meg azt az ot fekvotamaszt. Egy vitaban ugyanezt csinalom egy vitaban, kimondanek dolgokat, de eroltetem, hogy meg egy kicsit visszafogom. Egyre jobban megy mar es amikor igy sikerul elkerulni egy nagy veszekedest akkor buszke vagyok. :)
2019. jan. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt had tegyem hozzá, hogy néha azért jogosan sértődöm meg, de van, amikor nem annyira jogos a dolog és valóban erősen túlreagálom :/..
2019. jan. 27. 14:08
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ilyenkor segíthet az, ha átcímkézzük a dolgokat.


Ha logikusan belegondolsz, nincs olyan, hogy valaki engem "megbánt".


Csak olyan van, hogy én "megbántódom".(Felelősségvállalás saját érzelmi életem minőségéért=felnőtté válás.)


Ugyanis impulzusok mindig érhetnek minket és nekünk hatalmunkban áll eldönteni, hogy miképpen reagálunk rájuk.


Még ha valaki meg is akar sérteni engem, ugyan miért sértődnék meg?Azzal csak az én érzelmi életem minősége tolódik el a negatív pólus felé, mert rosszul érzem magam tőle, akkor miért is nem reagálok tudatosan?


Az emberek érzelmi élete és reakciói gyakorlatilag egy reflexrendszer.Reflexszerűen reagálunk az akcióra, amit reakció követ.Viszont megválaszthatjuk a reakciót.

2019. jan. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Utolsó, nagyon jókat mondtál nekem! :)
2019. jan. 27. 19:06
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egészségedre!:)
2019. jan. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!