Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kultúrális különbségek miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kultúrális különbségek miatt szakítanátok 5 év után?

Figyelt kérdés

Mondjuk, mély kultúrális törés van közöttünk ami sokszor kiütközik.

Az egyik fél ragaszkodik ahhoz a szülői mintához amit otthon látott az iskolázatlan, falusi szüleinél. A másik pedig ennek az ellentéte, nagyvárosi polgári mintát tart szeme előtt.


2019. febr. 9. 22:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nagyon a különbségek és nem tudják áthidalni, akkor inkább 5 év után, mint 10 vagy 20 év szenvedés meg 2-3 gyerek után.
2019. febr. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Egy próbát megért. Ami nem megy, nem kell erőltetni.
2019. febr. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Már többször leszóltak emiatt a barátaim, de alapvetően nem annyira hülyeség ha máshol megmondják kit vegyél el, de legalábbis milyen társadalmi rétegből. Mindig vannak kivételek, de azért van a nagy számok törvénye is. Ha ennyire különbözek vagytok, ne akarjatok együtt lenni. Nem baj ha valakinek iskolázatlan szülei vannak, az intelligencia a lényeg. Úghogy a városi polgári életet élők közül nem 1 nem 2 messziről inthet a falusi emberek némelyikének.... de értem mire gondoktál, a lényeg hogy szerintem kár erőltetni...
2019. febr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Én szeretnék utazni, ő pénzkidobásnak tartja. Én inkább minőségi dolgokra költenék, ő takarékoskodna és lehet minden a leggagyibb. Én a nagyvilági életet szeretem, ő a vidékiest.

Én szeretek étterembe járni, ő otthon enne. Szeretek színházba járna, neki elég otthon a televízió.

Ezt sorolhatnám még. Mindenben az ellentéte vagyok és az hogy idáig eljutottunk annak köszönhető hogy én visszaléptem mindig az ő javára. Elegem lett és zavar hogy mindig neki van és ha bunkó azt se képes elismerni. Iskolázott, egyetemet végzett emberről van szó.

2019. febr. 9. 22:53
 5/18 A kérdező kommentje:
zavar hogy mindig neki van igaza*
2019. febr. 9. 22:54
 6/18 anonim ***** válasza:
78%

Ha jól sejtem te vagy a nő.

Meg fogsz mellette keseredni. vagy már meg is vagy keseredve.

2019. febr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Volt olyan eset hogy elutaztunk 150 kilométerre és nem akart elmenni egy normális helyre ebédelni vagy enni valamit, azt mondta vegyek pár kiflit a boltból. Majd kiesett a szemem az éhségtől.

A gyerekkori barátja pár hónapja nyitott egy színvonalas éttermet, őt is meghívták csak sajnál tízezret kiadni a fogyasztásra ezért nem megy. A gyerekkori barátjáról van szó nem egy pár hónapos haveri kapcsolatról, akit már az általánosból ismer.

2019. febr. 9. 22:58
 8/18 A kérdező kommentje:

Kapcsolatban élünk, anyagilag teljesen külön igy érthető hogy nem tőle kérem a pénzt. Kifizetem a saját és az ő részét, de nem szeretnék egész nap korgó gyomorral szenvedni ha már reggelit se tudtam enni.

Anyagilag megtehetné, mert több mindenre költ ennél sokkal nagyobb összeget. Nem akarja, mert igy tanulta otthonról.

2019. febr. 9. 23:01
 9/18 anonim ***** válasza:
22%

Nem mindenki az az kijárós, étterembe kajálós típus. Mi van azzal, hogy ő nem akarja szórni a pénzét? Elég hülye világot élünk, bármikor, bármilyen krízis helyzetbe kerülhet az ember, nem lehet tudni, hogy mikor jön jól a spórolt pénz. Te meg ezt sajnálod tőle, szóval inkább lépj ki a kapcsolatból és hagyd hogy olyannal legyen, aki így is képes szeretni őt.

Te eléggé anyagias vagy, még akkor is ha nem az ő pénzéből akarod ezeket a dolgokat. Te inkább az a tudatlan fruska vagy, akinek igaz van pénze, de ha már megteheti, miért ne költse szarrá magát.

2019. febr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem így nem fog működni.

Mindketten azt képzelitek, az volna az ideális, ahogyan a ti családotok élt.

Meg hát benne, úgy tűnik, nincs kompromisszumkészség. Te viszont érezhetően lenézed őt, ill. a családját.

Megérne egy misét (azaz pszichológust), hogy 5 éve miért szeretettek egymásba!

2019. febr. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!