Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy állítsam le a folyamatos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Petya877 kérdése:

Hogy állítsam le a folyamatos agyalást?

Figyelt kérdés

Állandóan agyalok mindenen,folyton túlgondolok mindent.Pörög egyfolytában az agyam.A múltban és jövőben élek és ez már kikészit.Stresszelek,szorongok.Másokról rosszakat gondolok,de nem akarok.Rosszakat gondolok másokról és emiatt rosszul érzem magam,mert én nem akarok másokról rosszakat gondolni.Aztán félek,hogy ha egyszer kiderül miket gondoltam másokról.Tudom ez nagyon hülyén hangzik,de mintha az elmém irányítana.Saját magának kreál problémákat amik nem is léteznek.Pl eszembe jut valaki és az agyam automatikusan generál ahhoz az emberhez egy csomó gondolatot és ezek elég rosszak néha.De ebben a pillanatban kettős érzés van bennem.Mert én nem akarok ilyet másnak mint amilyen gondolatok beugranak.Én jó ember vagyok és nem akarok ilyen szörnyű gondolatokat,mert a gondolataim nem tükrözik a valódi énem.


Tudom,hogy skizonak néztek,de nem vagyok az tényleg.Csak annyira jó lenne a jelenben élni,de úgy igazából.

Próbálom elfoglalni magam dolgokkal,akkor mintha kikapcsolna ez a gondolat folyam meg amikor alszok.De ha pl egyedül vagyok vagy épp nincs semmi teendőm akkor előjönnek a gondolatok és eluralkodnak rajtam.Aztán félek és szorongok.

Van olyan néha,hogy kilépek ebből egy kis időre.De aztán eszembe jut,hogy úgyis rosszakat gondoltam másokról és megint eluralkodik rajtam.Mintha ellenem lenne az elmém.És nem engedi,hogy boldog legyek.

Már attól elkezdem rosszul érezni,ha gondolok egy emberre és az agyam generál egy rossz gondolatot hozzá.Pl dögölne meg,meg ilyenek.De én nem akarok ilyenekre gondolni,mert nem ilyen vagyok.


Ha valaki tud segíteni,megköszönném.


Bocsi,az összevisszaságért...☺



2019. febr. 12. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Van Csíkszentmihályi Mihály flow elmélete, na az az a bizonyos éld meg a jelent elv és mozgalom. Budapesten sok ehhez kapcsolódó pszichológiai előadást tartanak, van is olyan ismerősöm, aki ezt oktatja. Ha pesti vagy tudok adni kontaktot.


30N

2019. febr. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tudosotítsd minden alkalommal,hogy ezeknek a gondolatoknak a 98%-a csak az agyad szüleménye.Senki nem gondol olyat,amit Te kivetítesz magadra.De ha mégis elkezded,akkor csináld azt,hogy pl.Peti azt mondta,és pont.Pont,nincs tovább.Miközben jönnek ezek az elkalandozások,akkor leállíthatod az agyad pörgését.Mindenkinek vannak gonosz gondolatai,nincs ezzell semmi baj.Neked is van,ezután is csak egy pont van,vége a mondatnak.Nem kell mindent kianalizálni.

És koncentrálj arra,hogy ha alkamad van rá akkor segíts valakinek,vagy olyan tevékenységet végezz ami pozitívan erősíti az önbizalmad ,akár csak a napod,a kedved,ami épp jól esik.Segítesz lecipelni a babakocsit,ha rosszul adnak vissza a boltba,akkor elnézed,nem gondolsz mögé rosszat.Ezek ritka alkalmaknak tűnnek,de minden számít,amitől jobban érzed magad,apróságok is.És főként,ha elkezd szárnyalni a képzelt akkor vedd észre magad,és hagyd abba.Minél többször próbálod leállítani magad,annál jobban megy később.

2019. febr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vegyél magnéziumot, annak a hiánya okoz ilyesmit. Lehetőleg olyat, ami könnyebben felszívódik. És vegyél be mellé B vitamint, meg kalciumot is, akkor hamarabb helyrejössz. Ha nem kezeled, pánikbetegség fog kialakulni, az meg nagyon car.
2019. febr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem pesti vagyok,de azért köszi,hogy válaszoltatok.
2019. febr. 12. 20:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Belőlem is sokszor törnek fel ilyen gondolatok. Akárkiről, főleg ismerősökről.Végig futnak az agyamon rossz dolgok, vagy olyanok amelyeket én tennék velük. Olyan mintha az agresszió lappangna bennem,de elfojtom szerencsére.

Sőt az ellen is akit szeretek valamikor gyűlöletet érzek és hogy a "rosseb fogja meg" és ehhez hasonlókat gondolok róla titokban :D

2019. febr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!