Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért egyre gyakoribb jelenség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért egyre gyakoribb jelenség többdiplomás, helyes pasiknál, hogy mulyák?

Figyelt kérdés

MSc diplomámat csinálom, mellette dolgozok egy nagy multinál pénzügyi-számviteli területen. Kezdeményezni nem szoktam, de szoktam "kedves" lenni, ilyen "tetszel nekem te idióta, vedd már észre" indíttatással.

Azt veszem észre, hogy sok férfiben rengeteg szorongás és frusztráció van, komolyan csak a bunkókkal lehet manapság ismerkedni?

Próbálom ilyenkor az önbizalmukat növelni, ebédnél mondom, hogy azért le a kalappal, hogy itt meg ott is tanultak, ezt meg azt is elérték, de kb. csak rontok a helyzeten, jobban zavarba jönnek.

Nem igazán értem, hogy mi játszódhat le ezekben a pasikban, azt megértem, ha valaki kicsit megszeppen egy szép lánytól, (egoista pitsa vagyok, amúgy is csúnya vagyok, mit képzelek magamról, tudom-tudom) na de ennyire?



2019. febr. 23. 22:18
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
68%

Én is rengetek alacsonyabb, nem feltétlenül jóképű férfit látok korosztálytól függetlenül kapcsolatban.

Egyébként meg a kérdező egyáltalán nem panaszkodott, hogy nincs párja.


Én nem hiszek abban, be kéne érjem kevesebbel, bármilyen téren. Ha kitűzök magamnak egy célt, addig dolgozok érte, amíg nem teljesül.

Kompromisszumokat kell néha kötni, az tény. De lejjebb adni nem fogom soha.

Akkor nem tudnék igazán boldog lenni. És ez nem össze keverendő a nagyravágyással. Kisebb dolgoknak egyaránt tudok örülni.


Másokra, a másik nemre fogni a sikertelenséget csak duma, és kifogás.

2019. febr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy valaki letagadhat jó pár évet nem jelenti automatikusan, hogy jóképű. Keress rá pietro boselli-re, aki 30 évesen 17-nek néz ki, kb. egy csettintésébe kerülne egy friss punci. Körszakáll és raszta rohadtul nem menő, nem tudom milyen körökben mozogsz, maximum tróger, romkocsmás lányoknál.
2019. febr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
30%

#17: 50%-ossal egyetértek, kissé tényleg vicc kategóriába csúszott át, amit írtál :D


A frusztrált férfi kommentelőktől kérdezed, hogy miért alkudna meg, miért érné be kevesebbel? Öhm... Nézz már körül az oldalon vagy a világban. Ha egy férfi előadja, hogy nem éri be kevesebbel, akkor a nők gyakorlatilag fél perc alatt nekiugranak, hogy peersze, miért olyan nagyok az igényei, miért nem éri be kevesebbel. Érthető, hogy a másik oldal is mond ilyeneket ezek után...


Nem a nők igényei miatt kell sírni, hanem fejleszteni magunkat? Ezzel alapvetően nem lenne semmi gond, ha egyrészt a másik fél is fejlesztené magát, másrészt nem sírna folyamatosan a saját igényei miatt, amiket sokszor nem is reálisan ad elő.


Egy nő rengeteg energiát fordít magára, fodrász, körmös, szépségápolás? Húha. Miért, szerinted a férfiak pl. nem járnak fodrászhoz? :D Vagy szerinted a férfiak elvárják, hogy egy nő full make up-ot nyomjon 0/24-ben és naponta 20 teljesen felesleges arckrémet kenjen magára? Egy alapvető női ápoltság azért nem sok energiát igényel. Körmös 2 hetente 1 óra, fodrász szintén. De, akár ritkábban is lehet. A másik oldalról férfiként ennél jóval többet kell tenni egy izmos alkathoz. (A dologhoz mondjuk hozzátartozik, hogy szerencsére nem mindenki vár el műkörmöt és izmos testet.)

És a nőknek emellett vannak karrierépítési terveik is? :O Húha. Elárulom, a férfiaknak is. Sőt, sokkal nagyobb elvárások vannak velük szemben ilyen téren. Eltartott férfit egyet sem láttam még, eltartott nőt már jó párat.



#21: "Én is rengetek alacsonyabb, nem feltétlenül jóképű férfit látok korosztálytól függetlenül kapcsolatban."

Ó, hagyjuk már az ilyen meséket. Volt már olyan ismerősöm, aki előadott hasonló szöveget. Kiültünk inni egy teraszos részre. 2 óra alatt egy olyan pár sem ment el előttünk a város egyik legforgalmasabb terén, ahol a férfi lett volna alacsonyabb. Alacsony férfiakat csak egyedül láttunk. Király, hogy itt mindig van olyan, aki a társadalomra nem jellemző dolgokról állítja azt, hogy a környezetében RENGETEG ellenpélda van! :D

2019. febr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
26%

"Én nem hiszek abban, be kéne érjem kevesebbel, bármilyen téren."


Én sem hittem benne, amíg az élet rá nem cáfolt. Például gyerekként az egyik titkos vágyam az volt, hogy képes legyek a telekinézisre, mint Jean Grey az X-menből. Biztos csak jobban kellett volna akarnom.


"Ha kitűzök magamnak egy célt, addig dolgozok érte, amíg nem teljesül."


Aha, és mi van, ha csak dolgozol, dolgozol, de sose teljesül be, mert egyszerűen nem rajtad áll a cél? Mit csinálsz akkor, ha 25 évnyi munka után se sikerül? Milyen tanulságot vonsz le? Van, ami egyszerűen nem jön akarással. A tanulás nem ilyen, a munka nem ilyen. A sport nem ilyen. De a csajozás, vagy az, hogy ne legyél rákos, az ilyen. Nincs olyan, hogy én most felszívom magam, hogy én márpedig nagyon fogok holnaptól tetszeni a csajoknak, és kész! Mondjuk megértem, hogy ezt nőként nehéz átérezni, biztos nagyon elvont dolog ez olyannak, aki kamaszkora óta egy olyan világban él, hogy előbb-utóbb akad ellenkező nemű próbálkozó, csak türelmesnek kell lenni és szépen öltözni. Sajnos nekünk nem ilyen egyszerű az élet :)



"Az, hogy valaki letagadhat jó pár évet nem jelenti automatikusan, hogy jóképű."


Én az vagyok. Állítólag. Csak nincs rajtam semmi extra. Átlagos a hajam, átlagosan öltözködöm. És azt látom, hogy csak a duci, önbizalomhiányos csajok mosolyognak max rám. Egyszerűen tanítani kéne azt a hideg közönyösséget, amit az átlagnál egy kicsit is jobb csajok képesek produkálni. Tényleg, nektek ez amúgy jó érzés? Ilyenkor mi játszódik le a fejetekben? "Jajj, istenem, megint ez a nyominger, csak 175 centi, hogy a francba nem tud elsüllyedni a föld alá, miért képzeli, hogy egy ilyen nő, mint én, majd egy ilyen lúzerrel fog kezdeni? Nézett már tükörbe? Mit akar tőlem ezzel a fiatalos fejével, mit képzel magáról egyáltalán? Itt vagy még, hülyegyerek?"

2019. febr. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%

#23: Minden buli elengedhetetlen eleme az alacsony, ide-oda kószáló férfi. Voltam tavaly egy táncos bálon, láttam nem is egy ilyet. Fel-alá járkáltak merev fejjel, egész este egy csaj se áll kb. szóba velük.


De persze mindenkinekvanilyenismerősenemisigazésáltalánosítás! Hogyne. Ismerjük a gyk-t. Itt mindenki a 0,000001%-nyi kivételbe tartozik :)

2019. febr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem 50% veled az a baj, hogy kilométerekről bűzlik a megkeseredettséged, frusztráltságod és nőgyűlöleted. Ez nem 0,0000001% kérdése, RENGETEG átlagos srácnak van cuki barátnője, matematikailag ki sem jönne a dolog, hogy minden szép lány 190 centis modellekkel járjon... áh, kár beléd a szó, tipikusan az a fajta vagy, aki mindent megmagyaráz, és gondolom seggmutogatós instagram ribikre csorgatod a nyálad.
2019. febr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
19%

#25: Yes. És van még pár hasonló sablon, amit itt naponta tagadnak. Vicces lenne egy találkozó, ahol a csoporttagok gyűlnének össze a párjaikkal.


#26: Nem érzed gyerekesnek, hogy itt rendszeresen gyakorlatilag mindig, mindenkihez hozzávágjátok, hogy nőgyűlölő? Ha valaki mást tapasztal, mint ti, attól még nem lesz nőgyűlölő. Tanuljátok már meg a szavak jelentését, mielőtt dobálóztok velük. Az én környezetemben is szívnak rendesen az alacsony pasik, ettől még nem gyűlölőm a nőket.

2019. febr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
11%

"Szerintem 50% veled az a baj, hogy kilométerekről bűzlik a megkeseredettséged, frusztráltságod és nőgyűlöleted."


Akkor talán feltehetnéd a kérdést, hogy vajon miért alakult ez így. BIZTOS én vagyok a hibás. Az fel sem merül, hogy a nők frusztrálnak szét minket, ugye? Biztos én vagyok az egyetlen ilyen. Azért vannak lövöldöző incelek, azért van MGTOW-mozgalom, azért van PUA. Szerintem meg rohadt sok férfinak van abból elege, hogy a nők lehetetlen elvárásokat támasztanak feléjük, aztán meg képmutató módon nyavajognak, csak előbb-utóbb a legtöbbnek végül is sikerül összehoznia valami kapcsolatot. De ha valaki igényes és intelligens és minőségi kapcsolatot akar valakivel, aki hozzá hasonló, nem akarja osztályokkal lejjebb adni az igényeit... hát, sok sikert.


"Ez nem 0,0000001% kérdése, RENGETEG átlagos srácnak van cuki barátnője, matematikailag ki sem jönne a dolog,"


Pedig kijön. Csomó lány eleve nem csinos, csak legfeljebb átlagos. A másik, hogy sok lány van ám egyedül, csak számukra ez nem jelent gondot. Van erre egy példám, amit mindig fel szoktam hozni: van a lakáspiac. Vannak a lakástulajdonosok és vannak a bérlők. Mondjuk mindkettőből van 100. A bérbeadók nagyon megfontolják, hogy kinek adják bérbe, mégiscsak a tulajdonukról van szó, nagyon kell válogatniuk. Sokan ezért inkább ki se adják, ha nem találnak alkalmas jelöltet. Előbb-utóbb lesz úgyis. Ezzel szemben a bérlők 100%-a fedélhez akar jutni, mégpedig azonnal, mert nekik elemi szükségük, hogy ne tömegszállón, havernál vagy esetleg az utcán kelljen aludniuk. Ők sokkal alkuképesebbek ezért.


Szóval egyrészt sok csaj kivonul a játékból (nekem is van csajosimerősöm, aki meglepően szép, de úgy van vele, hogy amíg nem jön olyan, addig hagyja az egészet), másrészt meg a fiúk akkor vannak bajban, ha válogatnak. Márpedig rohadtul kell válogatni, mert az életedről döntesz. Hogy kivel akarod leélni.



"áh, kár beléd a szó, tipikusan az a fajta vagy, aki mindent megmagyaráz, és gondolom seggmutogatós instagram ribikre csorgatod a nyálad."



Persze, gondolod. Nyilván az az ideális számodra, ha én megfelelnék ezeknek a sztereotípiáknak, mert akkor könnyű dolgod van az érvelésnél. "JAJJJHÁTHOGYNEKEDCSAKEZEKJÖNNEKBEAKKORNECSODÁLKOZZÖCSIKÉMMM!"


Az igazság ugye nem is érdekel? Mert ha esetleg kiderül, hogy nem is nézek instagramot, és egyáltalán nem a műp*sák jönnek be, akkor még a végén nem tudnál engem elítélni, sőt, kénytelen lennél valahol együttérezni. De azt meg nem szabad, mert már betettél engem a "szemét nőgyülölő" - feliratú dobozba. A cél itt most nem az, hogy megismerj, hanem hogy neked legyen igazad. Ezért NYILVÁN ig-s modellcsajokra bukok, NYILVÁN minden az én hibám, ezért NYILVÁN megérdemlem, ellentétben veled, a mintapolgárral, aki példás és mintaértékű életet él. Igaz? Nyilván ezt akarod hallani. Olyan a gondolkodásod, mint a buta szavazótömegnek, akik trumpokat juttatnak hatalomra. Fekete-fehérben gondolkodik, skatulyázza az embereket, rávetíti a sztereotípiáit másokra, csak hogy elégedett lehessen.

2019. febr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

minél hülyébb valaki, annál nagyobb a pofája

annál kevesebb önmagával és a jövővel kapcsolatos kétség alakul ki bennük, ami belső szorongáshoz vezetne

2020. ápr. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Senki sem gondolatolvasó, ezért nem feltétlenül esik le mindenkinek, hogy neked ismerkedési szándékaid vannak. Másrészt ami egy nőnek esetleg egyértelmű jelnek tűnik, az egy férfinak nem feltétlenül. Harmadrészt lehet, hogy már ők is sokszor megszívták a "jelekkel", és inkább nem lépnek semmit. Velem is többször előfordult, hogy nem teljesen ismeretlen lány mosolygott rám, vagy voltak olyan megnyilvánulásai, amiket jelnek véltem, aztán amikor kezdeményeztem, akkor hárított, hazudozott, netán nyomtalanul eltűnt. És szerintem nem is mindenki szereti, ha "áradoznak" róla, többek között én sem, és nem is tudok mit kezdeni azzal, ha valaki "az egekbe emel". Nálam ez valószínűleg azért van, mert ugyan mindig jó tanuló voltam, de az ilyenek rendszerint kevés figyelmet és elismerést kapnak, mert úgyis jó tanulók, jól viselkednek. Ha ötöst kapnak, az a "normális", majdnem hogy az "elvárt", és én pl. sosem tudtam örülni a jó jegyeknek, mert úgy éreztem, hogy ez csak elvárás velem szemben, másrészt a tanulás nekem menekülést is jelentett a valóság elől (iskolai bántalmazások, magány stb.). Nem nagyon mertem igazán kinyílni az embereknek, bulizni pl. sosem jártam, és kimaradt az életemből pl. a barátkozás vagy a csajozás. Egyébként sok férfiban azért is lehet frusztráció és szorongás, mert a társadalom bizonyos tekintetben még mindig többet vár el tőlük, mint a nőktől. Legyen jó társadalmi státuszuk, legyenek "népszerűek", és bizonyos kor fölött már ne legyenek szüzek, ráadásul ott van az a társadalmi kényszer is, hogy nekik kell(ene) kezdeményezniük a nőknél. De hogyha ebből csupán annyi van meg, hogy van tudásuk és jól fizető munkájuk, viszont pl. sosem voltak barátaik, vagy nem ment nekik a csajozás, az nyilván szorongásokat fog okozni, hiszen bennük is ott lesz az, hogy ez így nem jó, és mit fog szólni "a társadalom", ha ez kiderül. Egyébként egyszer hallottam egy eszmefuttatást, miszerint a jó tanulók bizonyos értelemben sokkal szarabb helyzetbe kerülhetnek, mint a közepes vagy rossz tanulók. Mert amíg a jó tanulók zömmel az előmenetelükre koncentrálnak, addig a többiek igaz, hogy nem halmoznak fel annyi tudásanyagot, viszont sokkal ügyesebben építenek pl. kapcsolatokat, bátrabbak lesznek, "élelmesebbek", és ezeket a készségeiket jobban tudják majd felnőttként érvényesíteni, hiszen pl. álláskeresésnél is gyakran többet számít a jó kapcsolati tőke, mint az, hogy neked mennyi ismeret van a fejedben.
2020. ápr. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!