Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek butaság egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek butaság egy ilyen "szeretetnyelv teszt" -re hagyatkozni? Nem hiszek a legtöbb netes tesztben, de ez egy kivételes helyzet, mert nagyon jól eltalálja a lényeget.

Figyelt kérdés

Van egy ilyen teszt:


[link]


Tehát öt féle szeretetnyelv létezik, ezt én is csak nemrég óta tudom.


- Minőségi idő

- Szívességek

- Kedves szavak

- Ajándékozás

- Testi érintések


Elvileg sok párkapcsolat azért nem működik megfelelően, mert egyik-másik fél általában olyasvalamivel kedveskedik a másiknak, ami nem az ő szeretetnyelve.


Ti ki mernétek töltetni ezt a partneretekkel? Esetleg leírhatnátok ide, hogy nektek mi jött ki (két domináns van, ez kiértékelés után jelenik meg), és hogy mennyire érzitek ezt valósnak magatokra nézve.



2019. febr. 25. 12:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%

Ezt csak kitalálta valaki.

Ilyen hülyeség nélkül is ki lehet találni azt a nem túl meglepő tényt, hogy mindenkinek mással lehet a kedvébe járni.


Ráaadásul ez duplán hülyeség, mert a fentiek közül a legtöbb nélkül nehéz igazi párkapcsolatról beszélni.


A fenti 5-ös listát még millió egyénre szabott dologgal lehet kiegészíteni, ez csak ilyen felkapott női magazionos humbug.

2019. febr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Önismerettel enélkül is pontosan tudom, mi a szeretetnyelvem: a minőségi idő és a szívességek, figyelmességek. Egyébként a teszten is ez jött ki, de ez nem volt meglepetés :)
2019. febr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Én nem használok ilyeneket, egyszerűen azért, mert megvannak a saját eszközeim: önismeret, kommunikáció és empátia.


Ez a szeretetnyelves téma egyáltalán nem hülyeség, sőt, nagyon hasznos lehet azoknak, akiknek fogalmuk nincsen arról, hogy a párkapcsolat egyik alappillére az, hogy a felek megértik és megismerik egymás kommunikációs módszereit és szokásait, és a kettőt összegyúrva egy sajátot alakítanak ki, hiszen a félreértéseket és a felesleges problémákat csak úgy lehet elkerülni, ha legalább abban biztosak lehetnek mindketten, hogy a párjuk közlésének jelentését úgy értik meg, ahogy ő azt szánta.


Szóval a "szeretetnyelv" egy megfelelő mankó lehet, és bár nagyon butácska, naiv és egyszerűsítő, sokkal jobb, mint a semmi. Én azt tanácsolom mindenkinek, hogy egyszerűen gyakorolják magát a kommunikációt a párjukkal, rutinszerűen tegyék fel a furcsának tűnő kérdést: "Mit értesz pontosan ez alatt?".

2019. febr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

Együtt töltöttünk ki egy hasonlót annak idején. Azóta olyan párjaim vannak, akik már rég kitöltötték, és egyébként is sokat foglalkoznak önismerettel.


Nekem az érintés az első és a minőség idő a második. A többbi nem sokat számít. Az értintés teljesen egyértelműen helyes rám, a barátaimmal is folyton testi kontaktust tartok. A minőségi idő is igaz, de az bonyolultabb eset. Nem attól leszek boldog, ha minél több minőségi időt töltünk, sőt nagyon igénylem a saját időt. De van egyfajta koreográfiája a napi együttlétnek, ahogy alakuljon az esti programunk, amit szeretek, és az tényleg nagyon fontos számomra a kapcsolatban. Ezen felül a közös utazások amik erős kötődést alakítottak ki bennem, de azok is úgy, hogy csak évente három-négyszer. Ha több, akkor az inkább rosszat tesz esetemben a kapcsolatnak.

2019. febr. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Való igaz, hogy mindenki ismeri önmaga szeretetnyelvét, de tegyük fel, hogy ismerkedünk éppen valakivel. A másik fél szeretetnyelvét nem feltétlenül tudjuk minden esetben behatárolni. Van az életben egy olyan dolog, ami nagyon személyes, olykor még a partnerünknek sem vagyunk hajlandóak kimondani direkten, mert az milyen már. Persze én személy szerint (és még sokan) nem ilyen vagyok, én mindent nyíltan elmondok, felvállalok, de más meg csak úgy várna bizonyos dolgokat, hogy kitalálják mit szeretne leginkább.


A másik, hogy azért nem mindegy ám, hogy kivel jössz össze. Pl. nekem az érintések, és a minőségi idő a legfontosabb, és való igaz, ha valaki ajándékkal próbál kedveskedni, vagy szívességekkel, azt soha nem tudom hova tenni. Ez viszont fordítva is igaz, én nem vagyok az ajándékozások híve, és nagyon tárgyilagos dolognak is tekintem. A szívességeket meg sok esetben amolyan tehernek, kihasználásnak. Tudom, ez butaság, mert nem minden esetben ez a helyzet, de sokan csak elvárják a másiktól, hogy mindig csak vegyen neki valamit, vagy csináljon helyette meg dolgokat, holott a másik félnek ez nem szívből jövő cselekedet, csak hogy megtartja a partnerét (hogy milyen okból kifolyólag, az jó kérdés). Tehát azt gondolom, hogy ismerkedés elején, vagy egy baráti fázisban még hasznos lehet, ha egy jó beszélgetés közepette megkérjük a másikat, hogy töltse ki. Hisz ha legalább egyik egyezik a miénkkel, neaggyisten mindkettő ugyanaz, akkor bátrabban lehet magasabb szintre lépni. Mivel én abban hiszek, hogy a hasonlóak vonzzák egymást igazán, az ellentétek inkább amolyan kompenzáció, mondhatni egy fajta kiszolgáltatottság állapota, amikor egyik fél nem képes megtalálni az igazit, de a meglévőt bármi áron próbálná maga mellett tartani, de ez soha nem lesz igazi kapcsolat, ha a felsoroltak közül valamit csak úgy erőltetsz magadból a másiknak.


Tehát egyezek azzal a véleménnyel, hogy enélkül is ki lehet ismerni a másikat, de vajon érdemes-e mindig a meglévő kapcsolatban csalódni, ha mégsem egyeztek?

2019. febr. 25. 13:19
 6/19 anonim ***** válasza:
7%

Baromság az egész, megint valaki 5 percre filozófussá vált és összedobott egy nem túl meggyőző pár állítást ismételgető tesztet.


(Egyébként egyáltalán nem az jött ki aminek kellett volna)

2019. febr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Férfiak szeretetnyelve:


- szex

- kaja

- dugás

- szabadidő

- még több szex

2019. febr. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

7 -es, ne általánosíts. :D


Gáz, vagy sem, de én férfiként tettem fel ezt a kérdést, függetlenül attól, hogy az írásom alapján valószínűleg nőnek hisznek sokan. Meg nem vagyok már abban a kamaszos, kanos korban, mondhatni közelebb állok a 30 -hoz, mint a 20-hoz, és elhiheted, itt már egy férfi is képes többet agyalni érzelmekről, mint magáról a szexről. Hisz azt többé-kevésbé meg tudod adni magadnak, de a másik részét nem. Nem hiába ebben a kategóriában tettem fel a kérdést.


Sajnos lányoknál/nőknél tapasztaltam sokszor, hogy amíg én őszintén megnyílok előttük, addig belőlük harapófogóval kell kiszedni sok mindent. Pedig ez általában fordítva szokott lenni, egy nő szeret érzésekről beszélni, a férfi meg unja, vagy hülyeségnek tartja. Ezért van ez a teszt, hogy aki nem képes kommunikálni, az legalább ezzel mutassa meg, hogy mit szeret/szeretne.

2019. febr. 25. 13:51
 9/19 anonim ***** válasza:
46%

Baromság ez a teszt. Ennyi erovel magad is megkérdezheted tőle, mit szeret.


"Szeretem, ha kedves szavakat mond nekem.

Az apró ajándékok számomra a szeretet látható jelképei"


Ez aztán komoly teszt. Valami marketinges firkantotta össze 5 perc alatt bugyuta embereknek.

2019. febr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

9- es:


Én mindenkitől megkérdezem/megkérdeztem, még csak haver szinten is, persze gondolhatod hányan mondják ki ezeket őszintén. 10 -ből olyan 2-3 max. Én is jobbnak tartom, ha az ember kommunikál mindenről, hisz ma úgy is azt a világot éljük, hogy mindenki minden hülyeséget kipakol magáról (ami azért régen magánügy volt), legyen az YouTube, insta, facebook, csak ezek ellenére ha őszinte érzésekről kell beszélgetni valakivel, akkor megáll a fogaskerék. Valahogy úgy érzem, hogy egyeseknek könnyebb kipakolni a mellüket, a felvágott ereiket, a családi bonyodalmakat, azt a sok fene nagy csalódást, de ha privátban vagy személyesen próbálsz velük beszélgetni, hogy csak önmagukról beszéljenek őszintén, akkor az valamiért már nem megy, vagy csak nagyon nehezen.

2019. febr. 25. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!