Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől függhet, hogy valaki a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől függhet, hogy valaki a mostohatesójában (akivel semmi vérségi kapcsolat nincs) csak a testvért látja felnőttként, vagy esetleg lehetséges partnert is? (A szituáció részemről csak elméleti. )

Figyelt kérdés
Semmilyen vonatkozásban nem vagyok érintett egy ilyen helyzetben, nincs gyerekem, nincs mostohatesóm, csak eszembe jutott. Sok a válás, sok a csonka család, összejönnek kisgyerekes szülők vagy már nagyobbacska gyerekekkel, kíváncsi vagyok, ti, itt az oldal felhasználói hogyan vélekedtek a témáról, illetve hogy mit láttok a környezetetekben. Senkit nem fogok lepontozni, aki a kérdésre válaszol.
2019. febr. 26. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez pszichológia. Meg könnyebb erkölcsi szempontból a “ testvéredbe” beleszeretni, ha tudod, hogy NINCS vérsègi kapcsolat köztetek. Így is lehet lelkifurdalás, de nem olyan, mintha tényleges testvérkapcsolat lenne,

Amúgy olvastam régebben egy cikket arról, hogy pl.az ilyen abnormális testveri kapcsokatokat mi mozgathatja? Hogy állítólag a hasonlóság, a közös élmények, az azonos környet , kialakulóm véd és - dacszövetség mind befolyásolják ezt. Gondolom a nem vérségi kapcsolatoknák is a közös élmények, vagy az egymásrautaltság játszhatja a szerepet.

(nincs testvérem, mégmielőtt )

2019. febr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem attól is nagyon függ a dolog, hogy mennyi idősen lettek mostoha tesók. Pl ha olyan tizenévesen akkor simán kialakulhat vonzalom de ha egyik tesó pelenkázta a másikat akkor kevésbé
2019. febr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ismerősöm, akihez semmilyen vérkapcsolat nem köt, mégis családtag.


Egy időben volt, hogy tetszett, de hamar elfolytottam ezt az érzést, mert mégiscsak családtag.

2019. febr. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés, én se vagyok érintett, így csak elméleti szinten tudok válaszolni is. Én magamról nem tudnám elképzelni, hogy bármilyen rokon nőre lehetséges partnerként tekintsek, hiába nincs köztünk vér szerinti rokonság. A rokonságban vannak/voltak csinos nők, nyilván vak nem vagyok, észreveszem a szépségüket, de még el se játszottam a gondolattal, hogy mi lenne, ha. Pl. még sok évente látott unokatestvér még ritkábban látott barátnője/felesége esetén sem, mert rokon. Ha nem rokon lenne, és mondjuk egy buliban találkozom vele, akkor lehet, hogy beindulna a fantáziám, ki tudja. De ez szerintem teljesen tudatalatti dolog, nem tudatosan csinálom.
2019. febr. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mozaik családban előfordul, hogy az új házasságba bevitt gyerekek egymásba szeretnek, de közöttük semmiféle vérségi kötelék nincsen.
2019. febr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
"Mozaik családban előfordul, hogy az új házasságba bevitt gyerekek egymásba szeretnek, de közöttük semmiféle vérségi kötelék nincsen." - Pont erre vonatkozik a kérdés.
2019. febr. 26. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!