Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom hogyan kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudhatom hogyan kell viselkedni egy párkapcsolatban? Vagy erre nincs szabály?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, le vagyok maradva a kortársaimhoz képeset. Most hogy párkapcsolatban vagyok (első barátom), rájöttem hogy fogalmam sincs hogyan is kellene viselkednem, mi az ami nem számít elfogadhatónak a párunktól. Tudom hogy nagy eltérés lehet az egyéni szükségletek között, ez az ami összezavar. Nem csak egy területen, hanem úgy az egész kapcsolatban.


A konkrét probléma az hogy nem tudom mikor, milyen kereteken belül normális az hogy a barátom felhív és beszélgetünk. Van hogy egész nap "rajtam lóg" de semmi lényegeset nem mond. Ezt nem szeretem. Van amikor meg felhív 5 percre, de befutnak a haverok, aztán dolga van, végül mire eljut oda hogy felhív este már álmos fáj a feje és megy aludni. Nekem ez is elég kiábrándító, mert azért én minden nap gondolok rá sokat (akkor is ha sok időm nincs) és egy 10 perc tartalmas beszélgetés még beleférne este. De ahogy látom erre neki nem igazán van igénye.


Sokszor olvasom itt hogy a férfiaknak nincs szükségük arra hogy valaki 0-24ben rajtuk lógjon (nem is akarok) de akkor mégis mire van szükségük?


Nem értem a férfiakat! S. O.S.


2019. febr. 26. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Szóval téged az zavar, hogy ha van ideje, akkor folyton veled foglalkozik, ha nincs, akkor meg nem? Ez nem így lenne normális? Nem értem a problémád :D Amúgy ha valami zavar, beszéld meg vele. Pl “szeretlek, de utálok egész nap a semmiről beszélni, úgyhogy inkább majd akkor beszéljünk, ha talizunk”, vagy valahogy így.
2019. febr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Inkább az zavar hogy nem tudom hogy miért csinál bizonyos dolgokat, azért mert azt hiszi hogy elvárom (lásd telefonálás) , nem pedig azért mert tényleg megtenné. Vagy ez talán mindegy is?
2019. febr. 26. 22:47
 3/6 anonim ***** válasza:

A kérdésed két dologról árulkodik:


1.Megfelelési vágy.


2.Személyes érdekképviselet felvállalásának problematikája.


Ami feltűnt, hogy a saját igényeidről nem esik szó.Ez akkor probléma ha az oka a hajlandóság az önfeladásra, aminek a következménye, hogy perifériára kerülsz a saját életedben és egyáltalán nem leszel tényező a párkapcsolatodban.



"fogalmam sincs hogyan is kellene viselkednem"


Semmit sem "kell", de "lehet".Ez a kozmikus szabad akarat.



"mi az ami nem számít elfogadhatónak a párunktól."


Ha folyton azt vizsgálod, hogy mi az ami a másiknaj megfelel, akkor eltűnik az őszinteség és megejelenik a kép-mutatás, illetve a fentebb tárgyalt ön-feladás.

2019. febr. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első és legfontosabb dolog egy párkapcsolatban a kommunikáció. Szemmel láthatóan ez nálatok nem annyira megy, és én azt is gondolom, hogy (egyelőre még) nem igazán ismered a párod.


Minden férfi más, mindegyikőnknek más igényei vannak. Van, akinek kell a napi 3x-i telefonbeszélgetés, van, aki elvan napi 1x-i beszélgetéssel és hétvégi találkozással.

Ha együtt élsz valakivel, ott ugyanez: egyeseknek kell a heti legalább 1x-i "szabadnap", másoknak nem. Te érzed, te tudod, és neked is kell tudnod lekommunikálni az embereddel. Nem akarok a többi férfi nevében nyilatkozni, de sem a 0-24 nem jó, de a túl ritka beszélgetés/találkozás sem. De ezen belül nincs olyan, hogy "normális", csak igények vannak.


Ha nem egyezik az igényszintetek, akkor előbb-utóbb ebből súrlódások lehetnek, amik idővel akár a kapcsolat végét is jelenthetik. Neked kell jelezned felé, ha valami nem tetszik, neki meg észre kell vennie.

2019. febr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy egységes, normális viselkedésmód. Az a normális, ami nektek kettőtöknek megfelel, ehhez pedig nektek kell kommunikálnotok. Teljesen felesleges másokhoz hasonlítgatnod magatokat. Ami a legtöbb párnál "normális", az minket kikergetne a világból.
2019. febr. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek.
2019. febr. 27. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!