Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinél nagyobb a korkülönbség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinél nagyobb a korkülönbség későbbiekben nem okozott problémát?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy megismerkedtem egy férfival, szimpatikus, jól el vagyunk, viszont 16 év a korkülönbség köztünk, az ő javára.

Sokszor úgy érzem, hogy ez engem nem zavar, máskor pedig ezen kattog az agyam. Előre jár a gondolatom sokszor, hogy mi lesz x év múlva. Teljesen elbizonytalanodtam...

Aki volt már ebben a helyzetben vagy akár van, nálatok ez mennyire okozott problémát?

Ha bizonytalanok voltatok, hogy küzdöttétek le? Végül, hogy döntöttetek?

Minden érdekel amit ebben a szituációban tapasztaltatok.



2019. febr. 27. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
En vegul otthagytam, mert rajottem, hogy miert tart ott az eletben 37-38 evesen, hogy nem tudott eddig egeszseges kapcsolatokat kialakitani. Nem mindegyik pasi ilyen, de altalaban aki ekkora korkulonbseggel keres, azzal valami nem lesz szazas.
2019. febr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Pont 16 évvel van negatív tapasztalatom. Az elején persze tök jó volt. Utólag nem bánom, szerencsére csak annyi időt vesztegettem rá a fiatalságomból, egy perccel sem többet. Bárki bármit mond, ez rengeteg. És érettebb fejjel azt is láttam, hogy miért nem kell a korabelieknek. Előttem is szinte egy gyerekkel volt.

Életkort azért írhatnál, mert az is számít. Nekem 20-on évesen volt ez.

2019. febr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Csak addig kellesz neki még meg nem úgy a szexet
2019. febr. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elnézést, én 28 éves nő, ő pedig 44 éves férfi.
2019. febr. 27. 12:20
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Bár ez egy fokkal "jobb", mint nálam volt (20-as évek elején/közepén voltam), de még így is sok. Főleg ha családban is gondolkodsz. Hiába tud 40 év felettis gyereket csinálni, ha felnevelni nem tudja. Vagy nem úgy, ahogy egy kordbeli tenné.

10+ korkülönbséget én már csak akkor tudok elképzelni, ha néni leszek és már minden mindegy. De akkor is csak ha nagyon muszáj... :D

2019. febr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Ez attól függ. Én csak azt nézném, hogy ő mit szeretne, és ez egyezik-e az én céljaimmal. (Felteszem, 28 évesen neked inkább a család az elsődleges.)

Egy pasinak az a nagy előnye, hogy bármikor tud gyereket csinálni, és szerintem még felesleges azzal foglalkozni, hogy nem tudja felnevelni, mert azért a várható élettartam az 72 év. (Most gugliztam ki.)

Nekem van olyan ismerősöm, ahol ennyi a korkülönbség, és 20-onéve megvannak, nekem boldognak tűnnek.

Mellesleg 44 évesen már (szerintem) nem fog ugrálni azért, mert új nő kell neki, aki fiatalabb. Mondjuk ismertem ilyet, de az a csávó bolond volt. Két szék közül a pad alá is esett.

Szerintem ha attól félsz, hogy le fog roggyanni, akkor érdemes megnézni a jelenlegi állapotát, hogy mennyire aktív, mennyire jár el otthonról - nem hiszem, hogy gyökeresen megváltozna öregebb korára sem, valószínűleg már nagyjából kialakult a személyisége. :D

2019. febr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Te szülsz neki gyereket és lesz 10 éves addigra ő lesz 54 éves sanszos hogy türelmetlenek lesz rigolyái lesznek. Egy gyereknek ez majdnem olyan mintha nagyapja lenne. Sztem ez nem egészséges. Eleinte persze jó mivel te vagy a fiatalabb ő az idősebb és örül neki hogy van egy szép fiatal párja. De ez csak az egyik oldala.
2019. márc. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

23 voltam, amikor megismertem az akkor 40 éves páromat. Soknak éreztem én is a korkülönbséget, de gondoltam, adok neki egy esélyt, hiszen nem ezen múlik, ha két ember szereti egymást.

Komoly kapcsolat lett belőlünk, de nem titkoltam, hogy én szeretnék majd gyerekeket, neki meg már volt akkor két lánya, az egyik csak 4 évvel fiatalabb, mint én.

Az első években átlagos problémáink voltak, olyanok, mint minden más kapcsolatban. 26 voltam, amikor megszületett a közös fiunk, 30, amikor a lányunk is.

A komolyabb gondok akkoriban kezdődtek, amikor ő már az 50-hez közeledett, én meg még mindig csak a 30-as éveim elején voltam.

Lassan, fokozatosan veszett ki belőle a pörgés, minden rám maradt a gyerekek körül, ő dolgozott, mindig fáradt volt, ráadásul féltékenykedett az első pillanattól, és egyre durvábban, ahogy az évek teltek.

Már máskor is leírtam itt, egy 30-as nő, az nagyon nő. Tele van energiával, a nőiessége csúcsán van. Nekem azonban ekkorra egy állandóan a tévé előtt ülő, soha sehová ki nem mozduló párom lett.

Voltak egyéb problémák is, de az egyre tisztábban látszott, hogy már nem egy irányba fejlődünk. Elveszítette az önbizalmát, folyamatosan kevésnek érezte magát, pedig sosem adtam rá valódi okot. Végül 13 együtt töltött év után én mondtam ki, hogy legyen vége.

Ő utána beteg lett, kórházba került, egy év kellett, hogy újra talpra álljon. Én most egy korban hozzám illő párral vagyok együtt, egészen más lett az életem. Az exem emberileg ma is fontos nekem, jó kapcsolatban vagyunk, de mai fejemmel azt mondom, hogy családot semmiképpen nem vállalnék vele, ha újrakezdhetném.

2019. márc. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Meg mondom őszintén a gyerek téma elég kényes dolog részemről, mivel nem tudom még, hogy szeretnék-e. Lehet ez fog változni pár év múlva, de egyenlőre nem tudom kategorikusan kijelenteni, hogy igen vagy nem.

2019. márc. 6. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!