Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Régen (kb.100 éve) sokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Régen (kb.100 éve) sokkal gyakoribb volt a nagyobb korkülönbség, mint most? Korábban is szültek a nők?

Figyelt kérdés

Most voltunk a temetőben és egy kicsit körbenéztem. A dédnagymamámnak 20 évvel idősebb férje volt és 19 évesen szülte a mamát. Ő meg 25 évesen anyát... Anya 40 évesen engem, itt is látszik mennyire változik a világ.

Most meg ferde szemmel néznének az emberek, ugyanezért.

Nemcsak itt láttam, hanem amúgy a többi sírnál is.

Jó, mondjuk lehet azért vette el, mert besikeredett a nagyi, de nem tudom. Utána lett még 5 gyerekük.

Anya nem beszél ezekről, azt se mondta el soha, hogy a féltestvérének más az apja. Mindig kérdezgettem, hogy gyerekként, mert más volt a vezetéknév, de hárított.


2017. nov. 2. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Korábban szültek igen. Nagy korkülönbség az inkább most van jelen jobban, akkor ilyen 8-10 év volt a férfi javára. Most meg simán 15-20 évvel idősebb férfi mellett vannak a csajok.
2017. nov. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Régen nem volt fogamzásgátló, sem abortusz. Rakd össze a képet.
2017. nov. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jó, rendben van, de a korkülönbség azért szembetűnő, nemcsak náluk.
2017. nov. 2. 17:43
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Régen kevesebben mentek egyetemre is stb. Más volt a világ.
2017. nov. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen elfogadottabb volt a nagy korkülönbség, hiába néz ki úgy, hogy most nagyobb a szabadság ilyen téren.


Fogalmam sincs, hogy hány megvető tekintetet és véleményt kapnék a hátam mögött, ha megtudnák, hogy 25 évvel idősebb férfit szeretek.... 25N

2017. nov. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Csak gondolj bele logikusan. A háború előtt a nők nem dolgoztak, vagyis de, de otthon segítettek akár a földön, akár házimunkában. Nem voltak még jogaik, apjukhoz tartoztak majd a férjükhöz. Ez volt igazából a feladatuk, hamar férjhez menni, családot alapítani és a házimunkákat végezni. És igen, ezt elég fiatalon tették. A nagy korkülönbség szerintem annyira nem jellemző, max az ilyen arisztokrata rétegekben, hol a minél nagyobb vagyon számított a házasságban. Illetve benne lehetett, hogy a fiatalabb férfiak még nem akartak házasságot, amikor a nők már "eladó sorba kerültek". Vagy épp háborúban voltak a fiatalok, életerősek. Meg szerintem szimplán természetesebbnek számított, hogy a korkülönbség nem annyira számít úgy, nem néztek ferde szemmel rád egy 20 évvel idősebb mellett.


Ilyesmi okok lehettek szerintem, de lehet rosszul gondolom

2017. nov. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Pont ez az. Most hogyan néznének, ha egy 18 éves lány összejönne egy 38-40 évessel.

Háború után volt, az igaz, de nem sokkal.

2017. nov. 2. 18:29
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
100 éve még nem volt háború után, pont ezért írtam a háborút is példaként. Teljesen más volt a világ, ezért nem lehet és nem is érdemes összehasonlítgatni. Ma még a 18 éves kb kislánynak számít (én annak tartom magam), távol áll még a családalapítás gondolatától, míg ez 38 éves embernél természetes már, hogy családot akar, feleséget. Ha most sem lenne a nőknek karrierjük, nem járnának hosszú évekig egyetemre, az egyetlen cél a család lenne akkor most sem lenne annyira furcsa az a 20 év.
2017. nov. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
Ehhez meg kéne nézni a statisztikát, de szerintem összességében nem volt jellemzőbb a nagy korkülönbség, mint ma. Ma is van erre jócskán példa. Családomban a dédszülők között 10 év volt a legnagyobb korkülönbség, én és a párom között meg 8 év van. És több olyan is volt, ahol csak néhány év volt. Viszont korábban házasodtak. Dédapám elvégezte 23 évesen az egyetemet és utána egyből nősült. Nem állt neki agyalni, meg gyűtjögetni, mivel akkor egyetemi végzettséggel egyből keresett annyit, hogy bőven eltartotta a dédanyámat is, meg aztán később még a három gyereket is.
2017. nov. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A nők általában nem tanultak tovább, a szülői házból egyből a férjhez kerültek. Egy lány akkor volt jó parti, ha (a jó ízlés határain belül) fiatal volt, házias.

Ezzel szemben egy férfi akkor volt jó parti (amiben sokszor a szülők szava számított, illetve mivel ebben nőttek fel, a lányoknak is lehetett ez a szempont), ha volt egzisztenciája, és el tudta tartani a lányt, akit kivett a szülői házból. Mert ugye ha nem, akkor nincs miből élni. Ezt a szintet akkor is csak később lehetett elérni. Pár évig katonák is voltak a fiatal férfiak, utána a karrierre kellett koncentrálni, utána jöhettek a lányok. Emiatt volt általánosabb a korkülönbség (bár szerintem a 20 év már kirívó eset).

Az én nagymamám közgazdasági szakközépiskolát végzett, az érettségi után egy hónappal, 18 évesen már dolgozott, és nem is tanult mást, csak tanfolyamokon, mégis könyvelőként dolgozott 40 évig. Mire várt volna még? 21 évesen ment férjhez, 24 évesen szülte édesanyámat. Az érettségi akkoriban már egy emelt végzettségnek számított, gondold el azt, aki 14 éves kora óta dolgozott.


Ezen felül valóban nem volt fogamzásgátlás illetve a gyerek megléte volt az első, nem az, hogy kacsalábon forgó palotába szülessen. Nagymamám tanyán nőtt fel, örültek, hogy egy kis hátsóépületben lakhattak a dédnagymamámékkal egy telken, saját lakásuk csak akkor lett, amikor már mindkét gyerek megszületett. Ahogy ők is, ma is mindenki még jobbat akar nyújtani a gyerekének, mint amiben ő felnőtt, csak a szint más már.

2017. nov. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!