Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen emberek magányosak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen emberek magányosak ennyire?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olvasgattam a kérdéseket a Felnőtt párkapcsolatok témában és elgondolkodtam.

Sokan írjátok, hogy nem tudtok hol ismerkedni. Én ezt nem értem.


Házasságban élek ugyan, de folyamatosan "ismerkedem" (nem, soha nem csaltam meg a párom).


A munkahelyemen új embereket ismerek meg, kialakul egy viszony, céges csapatépítéseken félig-meddig egy baráti társaság. Néha megiszunk ezt-azt a kollégákkal, akiknek néha jönnek barátaik, haverjaik (férfiak és nők). Itt már eleve lehet ismerkedni.


Az iskolában (egyetem, OKJ, esti iskola) szintén ez a helyzet. Egy valakivel csak jóban leszel, akivel elmész 1x beülni valahova, neki is vannak barátai, akikkel majd összejártok.


De "ismerkedem" a buszmegállóban, az autószerelőnél, a boltban, igazából bárhol szóba lehet elegyedni emberekkel. Én nem vagyok túl barátkozós, mégis gyakran megszólítanak és sokszor tovább is lehetne vinni a beszélgetést ha akarnám.


Én is baráti társaságban (egy házi buliban) ismertem meg a párom, akivel 15 éve élek házasságban.


Szóval azon gondolkozom, hogy akik képtelenek ismerkedni és nyitni más emberek felé, azok mit rontanak el, miért nem képesek változtatni valamin.


2019. márc. 2. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
En pl nem tudok hogy kezdemenyezni
2019. márc. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Önbizalom hiány.

Plusz ebből az életvitelből jön, hogy nem történik velük semmi és nem is igazán tudnak hozzászólni semmihez.

2019. márc. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha mindenki visszautasítja a másikat, akkor nem képes változtatni. Ha bántják és meg is alázzák miatta, akkor pláne nem.
2019. márc. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De ez nem olyan bonyolult. A múltkor egy baráti társasággal voltunk valahol, ahol nem ismertem az illetőt akivel kimentem dohányozni. Kb 2 perc múlva úgy beszélgettünk, mintha 100 éve ismernénk egymást. Ellenkező neműek voltunk. És azóta találkoztunk párszor (szintén társasággal) és jóban vagyunk. Innen csak 1 lépés továbbvinni a dolgot, pláne ha látod, hogy bejössz a másiknak.


Az önbizalomhiány az, ami visszatartja az embereket. Sokszor látok (szerintem) nagyon nem jóképű férfit szép lánnyal és sokszor látok nem szép lányt jóképű férfival.


Mindenki bejön valakinek, az is aki ducibb, az is aki alacsonyabb vagy az is, akinek ninca autója (ilyeneket is olvasni itt).

Csak merni kellene lépni.

2019. márc. 2. 15:38
 5/9 A kérdező kommentje:
Engem is aláztak meg "fiatalkoromban", néhányszor. De ezek a pofáraesések tanítottak meg arra, hogy másképp csináljam a dolgokat. Voltam én is elkeseredve párszor. De addig kell próbálkozni, amíg nem kapsz visszautasítász és utána megjön az önbizalom is.
2019. márc. 2. 15:41
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Tegyük fel adott egy ló, elefánt, majom és egy hal, akiknek azt mondod "Hogy korrektek legyünk, mindenki ugyanazt a feladatot kapja. Másszatok fel a fára." Szóval ne magadból indulj ki, mert minden ember más. Valakinek könnyebben megy az ismerkedés, ellenben valakinek nem. Valaki szebbnek születik, valaki csúnyábbnak. Nem egy példát láttam már rá, hogy valakit megaláztak, vagy kinevettek, amiért kezdeményezni próbált kissé előnytelenebb külsővel. Ilyen világot élünk.
2019. márc. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
#4 Az te vagy. Nem mindenkinek van jó kommunikációs készsége. Bár azzal egyetértek, hogy nem kell siránkozni annak, aki nem képes változtatni. Másrészrõl nemigen lehet gyakoris kérdésektõl várni a megoldást. Pl. nekem is nehezen szokott menni az ismerkedés. Nem sokat érnék el vele, ha folyton kérdezgetném, hogy hogyan-hol-kivel ismerkedjek, az ilyesmi vagy jön magától egy adott emberrel, adott helyzetben, vagy nem, kár erõltetni. Figyelve a környezetemre észreveszem azt, amikor valaki ismerkedni szeretne, ez eléggé helyzetfüggõ azt hiszem. Aki meg nem akar, azzal nemigen tudok mit kezdeni, még akkor sem, ha tanácsokkal látnának el arctalan emberek ilyen oldalon, akik nem látnak rá az adott helyzetre.
2019. márc. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha 15 éve élsz házasságban akkor kb 35-40 éves lehetsz.

Akik segítséget kérnek általában a húszas éveik elejét tapossák.

Én sem tudtam beszélgetni annyi idősen fesztelenül, nem is volt rám nagyon senki kíváncsi (egy fiú kivételével, aki nekem nem tetszett), nem volt türelmük kibontani, pedig szép lány voltam.

Nem dohányoztam, nem ittam, szűz voltam, tehát eleve teljesen érdektelen bizonyos rétegnek.

2019. márc. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nekem is van olyan ismerősöm, akire azt mondom, hogy reménytelen. De ő az élet minden területén szerencsétlen. Bár ő is próbálkozik és a visszautasítások ellenére nem adja fel, vannak barátai is és szórakozni is eljár.


Én inkább azokat az embereket nem értem, akik sehol senkivel nem tudnak ismerkedni.

2019. márc. 4. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!