Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lesz lassan az énközpont...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lesz lassan az énközpontú, "önző" párkapcsolat a normális?

Figyelt kérdés

Az "önzőt" itt nem sértésként használom..

Leírom, mire is gondolok:

Egyre nagyobb divat úgy párkapcsolatban lenni, hogy az valami hobbi-szerű dolog csak, szabadidős tevékenység, amúgy az egyén önkifejezése, önállósága sokkal fontosabb. Alapvető, hogy SOK az én-idő (külön hobbi, külön baráti kör, külön sport, külön utazás, ilyesmik), alapvető, hogy fontos a saját pénzem, a saját munkám, a saját akármim, fontos, hogy külön legyen.

Gyorsan megjegyzem, semmi baj szerintem az ilyen kapcsolatokkal. Van, akinek kevesebb kötődés, kevesebb közös idő kell, és ez tökéletesen rendben van.

Na de lassan eljutunk oda, hogy már körülbelül elmebetegnek nézik azokat a párokat, ahol nem ilyenek a felek. Rengetegszer láttam, hogy lehü lyézik, kioktatják, leszólják azokat az embereket, akik igenis sok időt töltenének a párjukkal, közös kasszát vezetnek, közösen sportolnak, csak együtt nyaralnak, áldozatokat hoznak a párjukért, megbíznak egymásban, stb. Néhány helyen már azt látom, hogy az összeköltözést is valami túlzó baromságként emlegetik, ami "nem egészséges".

Miért?

Miért számít lassan abnormálisnak az, amiről alapesetben szólnia kellene egy párkapcsolatnak? Miért nem hiszik el néhányan, hogy nem mindenkit irritál, ha szoros kapcsolata van a párjával? Miért normális lassan idegenként kezelni a partnert?


2019. márc. 4. 10:58
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
36%
Mert akik leszólják azokat a párokat,akik szeretnek együtt több időt eltölteni,mint heti 2 nap,azok az emberek valójában jobban szeretnek maszturbálni.
2019. márc. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
85%

Nekem tökmindegy másoknak mi a normális, meg hogy mit szólogatnak be...

Úgy csinálja mindenki ahogy neki jó!

Ehez kell persze egy partner aki ugyanazt igényli mint én.

Ennyi. Javaslom te se foglalkozz másokkal.

2019. márc. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
45%
Ën csak nevetek az ilyen embereken.Külön nyaralni? :D Ez nem is párkapcsolat.
2019. márc. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
42%
Nem ő foglalkozik másokkal,csak zavarja,hogy hulyezik,amiért több együtt töltött idő az igénye.
2019. márc. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
27%
Mert egyre nárcisztikusabb a világ. A régi igazságok, szokások mind megkérdőjeleződnek, és az egyéni boldogság, kényelem fontosabb.
2019. márc. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
30%
Sajnos ez a sok évtizedes neo-marxista, kulturális baloldali politika eredménye, melynek célja a klasszikus értékek, család, vallás, erkölcs, becsület, hűség, önzetlenség stb. teljes elsöprését tűzte ki célul. Ezért ontják pl. a női magazinok is nagyon régóta, hogyan kell pasizni, minden nap mással ágyba bújni, hogyan kell megcsalni a párod hogy ne tudódjon ki, és úgy általában azt, hogy csakis TE számítasz, csakis a te életed, a te szórakozásod, a te kívánságod, a te céljaid, a te hobbid, és minden és mindenki más másodlagos, de max. eszköz a céljaid elérésére. Ez az egyik legfőbb oka pl. annak, hogy a fehér lakosság fogy, mert mindenki saját magát valósítja meg, nem pedig az utódokat. Ez az abszolút dekadencia! És ha kellően mélyre süllyedt az emberiség, akkor a baloldal elérte végre a célját, mert létrejött a nagy homogén massza, a világ proletariátusa, melyen a vékony baloldali elit uralkodik. Vészesen haladunk efelé. Tudom hogy sokan ezt még nem értik. Kár. Amikorra rájönnek, már késő lesz, de sajnos mindannyiunknak...
2019. márc. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
14%
Az egyetlen baj, hogy mindenki lenézi a másikat. Aki akármilyen módon, önmagához hűen éli az életét, az azt hiszi, mindenki azt érezné a helyében, amit ő érez. Na, ez például tiszta ego, beképzeltség.
2019. márc. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
21%

Tesóm felesége hasonló kaliber.Egyik este nekiállt főzni (havonta egyszer).Mire kész lett közölte hogy ez az övé és főzzél magadnak mi vagyok én a szolgád?Aztán lefényképezte felrakta a facebookra és megette.

Nekem egy falat se menne le a torkomon az olyan kajából amiből csak nekem van.Ha főzökeegy pörköltöt azt sueretem látni hogy fogy fojik a zsír a szájukon inkább ennék puci kenyeret csak a család egyen jóízűen neki se állnék főzni magamnak.Az ilyen embereknek kellemes párkapcsolatot kívánok nem tudok mást mondani.

2019. márc. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem pont az olyan megjegyzések miatt a hozzád hasonló "normális emberektől", amiket ide leírtál. Például:

"Miért számít lassan abnormálisnak az, amiről alapesetben szólnia kellene egy párkapcsolatnak?" - Mi az, hogy alapesetben szólnia kéne? Ez pont annyira lenéző, amit most ideírok a példa szemléltetése végett: Miért is normális, hogy két ember úgy tapad egymásra, mint valami ragacs, miért nromális, hogy két ember függ egymástól és az egész életük egymás körül forog? Látod, amikor én ezt leírom, ez pont olyan sértő, mint amikor te azt írod, hogy egy párkapcsolatnak arról kéne szólnia, hogy a két fél folymatosan egymás hátsójában van és képtelenek külön létezni, külön jól érezni magukat, külön is kiteljesedni.

"Miért normális lassan idegenként kezelni a partnert?" - Miért csak ez a két véglet létezik? Ha valaki nem tapad, az egyből miért idegen? Arról még nem hallottál, hogy egészséges egyensúly?

Ha valaki függeni akar a másiktól egy kapcsolatban, egészségére, de szerencsére már eljutottunk oda, hogy nem feltétlenül vagyunk erre rászorulva, se anyagilag, se érzelmileg. Szerintem ez abszolút pozitív és mindenki úgy éljen egy kapcsolatban, ahogy az neki és a társának megfelel. Nem kell egymást megértenünk, mert az soha nem fog menni, szóval élj és hagyj élni. Ha te kevésbé hangoztatod azt, hogy mi a "normális" és "miről kéne szólnia egy kapcsolatnak", akkor kevesebben fognak beszólni azok közül, akiket ezzel megsértesz, ennyire egyszerű az egész.

2019. márc. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
24%
Azért lett ilyen a világ, mert így a pasik egyszerre több csajt is dughatnak, lehet párhuzamosan több kapcsolatuk. Tudod hány ilyen esetről tudok, csak a szoros környezetemben? A saját tapasztalataimról nem is beszélve. Én már bele se kezdek egy párkapcsolatba, annyiszor ábrándultam már ki a férfi nemből, hogy szexnél többet nem akarnék tőlük. Úgyis csalódás lenne a vége. Van még egy pár normális közöttük, de mire találok egyet, megöregszek.
2019. márc. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!