Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondjam a páromnak, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmondjam a páromnak, hogy lassan hónapok óta teljesen depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Már a munkámat is alig tudom elvégezni a szorongásos depresszió miatt, de igyekszem nem mutatni senki előtt. Barátnőm sokszor észreveszi, hogy rossz kedvem van, de nem tudja az igazat, mindig találok rá kifogást.


Sok problémája van neki is, szeretem őt nagyon, nem akarom elmondani neki, mert nem akarom hogy emiatt is idegeskedjen a mindennapokban, illetve nem szeretnék előtte gyengének látszani, mert tudom hogy ő is szeret és felnéz rám, mindig hozzám fordul, amikor baj van.


2019. márc. 21. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen se mond el neki, hiszen akkor esetleg megértené, hogy valami problémád van és esetleg tudna segíteni. Ezt senki sem akarhatja.
2019. márc. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha még tudod oldani egymaga segítség nélkül, akkor ne mondd, ha még nem, akkor inkább mondd.

32/f

2019. márc. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mondd el neki mielőbb!
2019. márc. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyilván igen...!
2019. márc. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Nekem már is fura, hogy neki nem tűnt fel. A barátnődnek feltűnt. A pároddal együtt laktok? Ha igen, és nem vette észre, az irtó gáz!
2019. márc. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%

A nőkel nem igazán lehet ilyenekről beszélni, legalábbis barátnővel semmiképp. Biológiailag beléjük van kódolva, hogy a férfinak magabiztosnak kell lennie, szóval ha elkezdesz panaszkodni akkor hamar gyengének fog látni, és nem fog melletted maradni. Ez csak fordítva működik, hogy egy férfi felkarol és vigasztal egy elesettebb nőt.

Inkább az ellen kéne tenni, ami a depressziót okolja, arra találni megoldást, illetve elmenni pszichológushoz, aki meg tudna rendesen hallgatni, és tanácsot tudna adni.

2019. márc. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
De mit lehet depizni? Elnem tudom képzelni, napokon keresztül? Nem értem, nekem is van rossz kedvem, de el nem tudom képzelni hogy napokon keresztül.
2019. márc. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták: már az furcsa ha a párod ebből nem vett észre semmit.


Mindenképpen mondd el Neki, ezt sokáig úgysem tudod titkolni, és nem is kell. Menj el orvoshoz, kérd a segítségét, ha javasolja szedj gyógyszert. Nem kell homokba dugni a fejed mert csak súlyosbodhat a helyzet ha ezt teszed.


Bár az is lehet,hogy az orvos ráébreszt arra,hogy ez nem depresszió, csupán tavaszi fáradtság, időváltozás okozta hangulatingadozást, vagy lelkiválság.De akor tudni fogod mivel állsz szembe.

2019. márc. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért nem tudtok olvasni? Leírta, hogy sokszor észrevette, csak a kérdező nem hajlandó beavatni őt ebbe.


Az a helyzet, kérdező, hogy ez tipikusan a csernus-elv féle puhapocsűség. Amin nem kell nagyon megsértődni, de ez pont az a helyzet, hogy húzod az időt, meg mások kitartását, és magadnak se teszel jót. Én nemrég átmentem ezen, nagyon nehéz volt, de felszínre hoztam, majdnem 3 éves kapcsolat után szingli vagyok. Mert ennek ez lett a vége, de semmivel sem lett volna jobb, ha megalkudva hazudok magamnak és egy szürke frusztrált koravén hulla leszek hosszútávon. Igen, ha válságban vagy, pont azért mert nem találod a helyed a kapcsolatban, vagy mert titokban karrierista és casanova akarsz lenni, akkor is tovább kell lépni. Ezt egy értelmes lány is felfogja, most nyilván ha kevésbé értelmes akkor majd keresztre feszít, bűnbakká fog tenni, színpadias mártír lesz és mindent megtesz, hogy ne úszd meg szárazon az őszinteségedet, de akkor azzal is előrébb vagy hogy ez kiderüljön róla. Vagy homokba dugod a fejed, és így fogsz lassacskán megdögleni.

2019. ápr. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sokszor hullámzik a hangulatom.Mellém olyan ember kell,aki nagyjából harmonikus önmagával,nyugodt.Ha látom valakin hogy rossz passzban van,még jobban lehúz :) Ahhoz meg nincs erőm hogy mind a kettőt kezeljem(magamat meg őt is).A barátnőd érzi mi van,csak nem gondolja hogy ennyire súlyos.Nem mondanám el,inkább kideríteném mi az oka. N
2019. ápr. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!