Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Azt hiszem depress...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Azt hiszem depresszios vagyok. De miert?

Figyelt kérdés

Hosszu sztori. Koran hazasodtam, elvaltam. Azota az eletem lefele csuszik. 32 eves vagyok. Felbehagytam 2 egyetemet, uj helyre koltoztem, barataim nincsenek vagy csak alig. Ennek en is oka vagyok, sokszor szeretek egyedul lenni maskor szenvedek az egyedullettol... 2 baratom van csak.

Segito szakmam van, szeretnek az emberek es en is oket, de ez megsem elegit ki teljesen.

Egy szeretoi kapcsolatban elek mar 2 eve. Nem felhotlen. A szokasos, szeretlek de maradnom kell szoveg... tudom hogy sosem valik el. Megsem tudom elengedni.

Maganyos vagyok es ertektelennek erzem magam. A munkaba menekulok, aminek sokszor kimerultseg a vege, az osszeesesig kepes vagyok hajtani magam.

Nehany honapja erzem hogy nem jo ez. Most mar nagyon erzem. Fogalmam sincs mit kellene tennem csak azert erzem hogy ha ez igy marad, ezt nem tudom csinalni.

Nincs kinek elmondjam.. nem tudom a megoldast... ciki, nem ciki ide jutottam 32 evesen...


2019. febr. 25. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne legyél szeretői kapcsolatban és ha így érzed magad akkor picit kapcsolódj ki, és ne akarj se komoly se komolytalan kapcsolatot, csak ha már túl vagy ezen az időszakon.
2019. febr. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

10-ből 8 házasság sz*r, de a kirakatban, kifelé, az ismerősöknek persze csak a jót mutatjuk. Hazudnak maguknak, azt gondolják hogy oké nincs szex, nincs érzelem, de azért van lakás meg autó. Aztán beesik egy szerető, így a szex is ki van pipálva. Persze a szeretői viszony sem az érzelmekről, a közös kapcsolódásokról szól, hanem a férfi részéről a fizikális kielégülésről, a nő részéről meg a hátha elhagyja a pasi a családját és megment a magánytól. Nem kellene behazudni a nem létező életet, a nem létező boldogságot.


10-ből 8 ember simán elválhatna, bár egy házasság után már nagyon nem olyan az a nő vagy férfi. Ott már megvannak a sebek, sosem lesz már újra 20 éves, pláne ha egy-két gyerek is van. Az sem lenne megoldás, ha a sok sérült és elvált ember újra belemenekülne egy kapcsolatba, hogy ne fulladjanak bele a mindennapok darálógépébe. Sajnos ez a realitás.


Amikor az egyik fél félremegy, az a legtisztább indikátora hogy egy halott kapcsolatban él. Ha büntetlenül lehetne szeretőt tartani, akkor szinte sz összes férfinek lenne. Csak hát 40 felett már kuka a férfiak többsége. Viszont a nők is totál értéktelenek a piacon egy valamirevaló szakma nélkül, és gyerekekkel a háttérben. Amire esetleg jók az az olcsó szex, de hát már lassan a külsejük is kezd amortizálódni, a gyerekek is ott vannak, a napi gondok stb. Ááá, ilyet nem vállal be egy olyan férfi, aki normális életet akar magának. Szóval ha elváltál és még gyereked is van, ráadásul depressziós vagy, nos. itt letelt az életed. Lehet még szenvedni 30-40 évet, fel lehet kelni reggelente nagy reményekkel, de valahol tudod hogy ennyi volt.

2019. febr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%-os, ez most jól esett? Amúgy igen, ez van, de amikor 20 éves voltam, akkor is sza...r volt, vagy még sza...rabb. Ha már legalább van az embernek gyereke, sokkal jobb. 20 évesen még az se volt, a pasik akkor se érten álltak sorba,csak akkor még több tartásom volt és nem adtam magam olcsón. Én akkoriban sokkal inkább éreztem azt, hogy vége az életemnek, mint most. A kérdező még csak 32 éves. Én inkább úgy gondolom, azért depressziós, mert valójában épp most kezdődhetne számára az élet, de megrekedt egy szeretői kapcsolatban, amiből nem tud kitörni, de így szépen el fognak telni fölötte azok az évek, amikor megalapíthatná a maga kis családját. És igen, az se lesz majd tökéletes, lehet hogy elválik újra, lehet hogy nem. De az óra ketyeg és amiben most van, abban nincs jövő. Én már nem ítélem el a szeretői kapcsolatokat, de nem 32 évesen kéne benne ragadni. Jó lesz az majd 10-15 év múlva is. Most még annyira fiatal, most még több is járna neki. Szóval épp arról van szó, hogy még előtte az élet, csak csapdába került.
2019. febr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1. Szerezz barátokat! Hobbik, munkahely, programok - ahol csak lehet ismerkedni!


2. Fejezd be az egyetemet! Vagy kezd el egy új szakot, tanfolyamot. Valósítsd meg az álmaidat!


3. Ne menekülj a munkába! Próbálj meg több szabadidőt adni magadnak, eljárkálni ide-oda, pihenni, nőcis programokra járni (fodrász, kozmetikus) és/vagy sportolni, ha férfi vagy.


4. Kéne egy normális pasi / nő is neked!

2019. febr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a túlhajtod magad dolog inkább rosszul sül el. Inkább pihenj és légy minél többet azzal a 2 barátoddal. Esetleg egy pszichológus +pszicháter felkeresése nem árthat.
2019. febr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Koszonom. Pszichologust kerestem.

Munkahelyen ismerkedni nem nagyon tudok, kis letszamban dolgozunk es csak ferfiakkal vagyok ( no vagyok).

Gyermekem meg nincs. Csak egy macskam. Neha o is sokat segit.

Valami baj van velem szerintem, mert vagyom a baratokra, sokszor megis en utasitom vissza a talalkozast. Nem vagyok normalis...

Masok szeint szep vagyok, sportos, megis eletkeptelennek erzem magam. A kornyezetem ebbol semmit nem vesz eszee, veluk szemben mindig “vidam” es mosolygos vagyok.

Csak itt belul erzem hogy valami nem jo. Azert dolgozom ennyit, hogy ne gondolkodjak. Mert amikor itthon vagyok- mint ma este is- depressziv gondolataim es erzeseim vannak.

Szanalmas hogy itt irom ki magambol, felhivhatnam a barataimat is, megsem teszem...

2019. febr. 25. 19:51
 7/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ez egy bonyolult probléma. Aki szeret egyedül lenni, máskor meg nem, az nem kiegyensúlyozott. Az pedig az önismeret hiánya, a rossz súlyozás, fogalmad sincs neked mi lenne jó. A depresszió csak ennek következménye nem oka.

Azért bonyolult a probléma, mert a megoldása sem rövid. Én mondjuk a helyedben abból indulnék ki, hogy miért tudom magam ájulásig dolgozni. Mi ennek az oka? Mi vonz benne? H szeretsz segíten, az egész életed erre kell felépíteni. Nem kell ide-oda ugrálni és majd rájössz, hogy mi az ami neked bármiben jó. Egy idő múlva elkezd kinyílni az életed, rájössz, hogy mivel tudsz magadhoz közel csalogatni embereket, mi a hátráyna a hosszútávú szeretői kapcsolatnak. Párkacsolatokban szerintem kifejezetten bizalomhiányos vagy, ami szerintem azért van, mert fogalmad sincs mi lenne neked a jó. Ha van két barátod, az már nagyon jó, itt is keresheted magadban, hogy mit szeretsz bennük. Magadat figyeld és találd meg.

2019. febr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Rockarc ***** válasza:

1. A legnagyobb problemas, hogy nincsenek celjaid.

2. Mar nem is valasztasz magadnak, mert ertektelennek tartod magad.

3. Ez abbol fakad, hogy nem fejezted be az egyetemet.

4. Belemenkultel a munkaba (workoholic)

5. Mar a barataiddal sem tartod a kapcsolatot, maximum felszinesen

6. Egy szeretoi kapcsolatban amortizalod magad tovabb


Eleg utos ki lista. Ezt te is ismered, te irtad le. Ki kene huzni rola par tetelt, mondjuk ez lehetne a celod is. Nyilvan van amit konnyebb, van amit nehezebb. A konnyueket vedd elore. A barataid pedig a legfobb ertekeid, ne taszitsd el oket.

2019. febr. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszaitokat.
2019. febr. 26. 12:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Viszont legalább van egy szeretőd. A többségnek még ez se jut. Hidd el sokkal jobb egy szerető, mint egy szr kapcsolat. Legalább szexhez jut. Gondolj bele, ha férfi lennél és hasonló cipőben járnál, kizárólag csak a magány maradna. Se szerető, se szex, se párkapcsolat. Az úgy jobb lenne? Nő vagy, ami azt jelenti, az összes adu-ász a zsebedbe. A mai világ tökéletesen nőpárti, az összes lehetséges kedvezményt ti kapjátok. Minden értetek van, minden törvény titeket véd. Nem nektek kell kuncsorogni párkapcsolatért, nem nektek kell lenni a biztos alapnak egy családban. Ezek után ha még depressziós vagy, akkor meg is érdemled.


Csak szólok, hasonló esetben egy férfinak 1000X nehezebb, főleg ha még érzései is vannak.

2019. febr. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!