Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fejjel es nem szivvel lenni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fejjel es nem szivvel lenni egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Egyik ismerosom mindig azt mondja, mikor szomoru vagyok a kapcsolatom miatt, hogy az a baj hogy te szivvel vagy a kapcsolatban es nem fejjel. Tul komolyan veszed es egyedul nem vagy kepes megallni a labadon. Es szukseged van egy tamaszra. Es szerinte akkor jo egy kapcsolat ha onallo az illeto, stabil es biztos onmagaban, erzelmileg nem kell neki a megerosites, ezaltal barki van mellette, szereti, tiszteli es megbecsuli de tudja hol a hatar es nem fel elvesziteni senkit. Mert onmagaban is boldog. En tulsagosan ragaszkodok a baratomhoz, szinte mindig vele lennek es felek elvesziteni. Valoban ez a gondolkozas lenne a helyes? Erre barki kepes? Hogyan?
2019. márc. 22. 08:58
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem is-is. Nem értem egyáltalán a kettō miért zárná ki egymást????? Azért nem értek egyet az ismerōsōddel, mert úgy állítja be, mintha attól lenne valaki “fejetlen” vagy önállótlan, hogy vannak érzései. Ez nagy butaság.

Elég zavaros katyvasz ez a gondolatmenet.

Nagy különbség van érzékenység és érzelmesség között. Aki érzékeny, gyenge, az nem képes stabilitásra. Ezzel szemben egy stabil ember lehet érzelmes.

2019. márc. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség, ha egyedül is teljesen boldog lennék, mi a töknek keresnék magamnak bárkit is?

A dolog a kapcsolatfüggőségről szól. Nyilván meg kell tanulni egyedül is élni valamilyen szinten, de az igazi boldogság az, ha van melletted valaki, akit szeretsz.

De a túlzott ragaszkodás, az "állandóan vele lennék" dolog, az nem jó. Akármilyen is a kapcsolat, mindkét fél önmagában is egy külön entitás.

2019. márc. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Te kapcsolatfüggő vagy, ami nem jó. Attól, hogy nem függsz a másiktól, és képes vagy önálló életre, még nem jelenti azt, hogy nem a szíveddel vagy benne. Egyszerűen csak tudod a mértéket, és nem alakul ki egy beteges függés a másiktól.
2019. márc. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Es itt hol a hatar a kapcsolatfuggosegnek? Baratommal tavkapcsolatban vagyok, 1-2-3 hetente tudunk talalkozni es rettegek attol, hogy lesz neki mas. Szeretnem ha surubben beszelnenk stb. Szomoru tudok lenni es az egesz napom odavan ha pl nem ir napkozben csak este. Tudom hiba, ezert is mondja, hogy tul nagy erzelemmel vagyok benne es attol fugg a kedvem, hogy o hogy viselkedik velem, mikozben egy onallo ember vagyok akinek sajat magan, dontesen mulik az elete. De megis olyan nehez maskepp cselekedni es megvaltoztatni a gondolatom.
2019. márc. 22. 09:20
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy rossz kapcsolatban azért benne maradni, hogy ne legyél egyedül, az hülyeség. Kapcsolat függés.

Van, amikor egyedül is jobb.


Erre bárki képes, hogy kilép a rosszból. Azért félsz egyedül maradni, mert nem tudod, hogy milyen. Vagy attól félsz, hogy nem tálalsz mást, és egyedül is maradsz.

2019. márc. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Én így csinálom, elsősorban "fejjel" vagyok mindenben, a kapcsolatban is.


Én így látom:

Ami engem illet: az én felelősségem mindaz, ami vagyok és mindaz, amit teszek. Ennek tudatában megteszek a kapcsolatomért mindent, amire képes és hajlandó vagyok. Ez az, amit nyújtani tudok, ez az, amit beleteszek a kapcsolatba. Amit nem teszek meg, azt azért nem teszem meg, mert nem tudom vagy nem akarom. Mivel minden döntésem a sajátom, nincs mitől félnem, ugyanakkor vállalom a következményeket, bármiről is van szó.


Ami a páromat illeti: tiszteletben tartom az ő saját felelősségét, és megbízom a döntéseiben, abban, hogy mit kezd azzal, amit én a kapcsolatban nyújtani tudok. Nincs mitől félnem, mert bízom benne, és a bizalomnak nincs élhető alterntívája(bizalom nélkül kisajátítás, korlátozás, irányítás, játszmázás van, amiből nem kérek).


Ami a rajtunk kívül álló tényezőket illeti: elfogadom, hogy nem tudok mindent irányítani, mindig ott a véletlen, és bármi bármikor megtörténhet. Mivel ezekre nincs hatásom, nem félek tőlük, mert az teljesen meddő, értelmetlen és káros dolog.


Ami pedig talán még fontosabb: elfogadom, hogy a kapcsolatunk nem statikus dolog. Én, a párom és a körülmények is folyamatosan változnak, soha nem lesz semmi sem olyan, mint "valaha volt", és nincs is értelme erre törekedni. A legjobb, amit tehetünk, hogy nem passzívan hagyjuk, hogy történjenek velünk a dolgok, hanem a tőlünk telhető mértékben kézben tartjuk és befolyásoljuk a változásokat.


Röviden, összefoglalva:

1. Vállalj magadért felelősséget, tedd meg, amit lehet.

2. Feltételezd ugyanezt a párodról.

3. Vedd kézbe a változásokat, ne bújj el előlük.

És nem marad, amitől félhetnél.

2019. márc. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek. Utolso neked kulon koszonom, hogy ennyire reszletesen leirtad. Nagyon hasznos volt es elgondolkodtato. :)
2019. márc. 22. 10:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem van egy személyes történetem ha érdekel elmesélem privatban.18L
2019. márc. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajt.
2019. márc. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!