Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedul magabiztosabb vagyok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedul magabiztosabb vagyok, mint kapcsolatban, ez normális?

Figyelt kérdés
Nem fordítva kellene lennie? Mas is tapasztalta mar, hogy az ellenkezo nem a legrosszabbat hozza ki belole? (Szorongás, stressz, bizonytalanság, frusztráció.) De nem a hiány, hanem a jelenlét.
2019. márc. 21. 09:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Igen, mert rosszakat választottam folyton. Most élvezem az egyedüllétet, és átértékeltem a dolgokat
2019. márc. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Én ugyanígy vagyok ezzel. Erősebb, céltudatosabb, nyugodtabb vagyok egyedül.
2019. márc. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%
Nálam is ez a helyzet, annak ellenére,hogy a mostani barátom (és a múltban exem is) nagyon szeret és megbecsül. Dícsér és értékel,figyel rám. Mégis társ mellett nem vagyok "jól".
2019. márc. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%
1. vagyok, akkor fel is adom azt a kört, hogy normálissal. Akkor majd max egy, vagy szex, aztán kész.
2019. márc. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Jo ezt olvasni. 😊


Annyira fárasztó mar azokat a kozhelyeket hallgatni, hogy egyedul minden rossz, csak párban lehet boldog az ember... Egy ido utan mar en is azt vettem eszre, hogy elkezdtem pánikolni. 😅

2019. márc. 21. 10:11
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

Én is stabilabb vagyok egyedül. Mondjuk eddig rossz pár volt mellettem mindig és nagyon megviseltek lelkileg a kapcsolatok. Most építgetem magam megint egyedül és ez így rendben van.


30n

2019. márc. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%

Ez partner kérdése.

Nekem is volt olyan kapcsolatom ahol folyamatosan kevesebbnek éreztem magam Nála,nőként jobb pasinak tartottam, mint magamat nőnek, okosabbnak, intelligensebbnek. Hozzáteszem:a viselkedésével ezt még erősítette is.


Egy ilyen kapcsolatom volt, amiből tanultam is.

Jelenleg hosszú ideje tartós párkapcsolatom van, ahol a párom elfogadja, figyelembe veszi a véleményemet, ahogy én is meghallgatom Őt.Külsőre sem érezteti,hogy jobb pasi lenne, dícsér ha csinos vagyok, míg a másik pasim folyamatosan a hiányosságokat vette észre rajtam... pl. hogy megyek ebben a magassarkúban? kevésbé előnyös ez a nadrág, most nem olyan klassz a hajam..Ez egyértelmű,hogy pont azt váltotta ki belőlem amit akart:kevesebbnek éreztem magam, és Őt láttam tökéletesnek.

De persze az nem tetszett Neki amikor megjegyeztem hosszú idő után találkozva Vele,hogy pár kg-ot szedett magára...a válasza rögtön megvolt:ahogy én is, pedig ez nem fedte a valóságot, de rögtön megpróbált visszaalázni.

A párod erősítheti az önbizalmadat, de el is veheti. Kerülni kell aki azt, akinek célja nem a támogatásod, a realitás tükrözése, hanem az,hogy Téged kevesebbnek tekintsen mint amilyen szintre magát emeli.

Mert itt általában ez a cél: a saját önbizalmát/egóját növeli a másik alábecsülésével.

2019. márc. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

"Nem fordítva kellene lennie? "


Egyáltalán nem. Nem a párkapcsolat kéne meghatározza az önbizalmad.


Amúgy szerintem érthető, könnyebb egyedül magabiztosabb lenni, mint társas kapcsolatokba, főleg olyankor, amikor a párod beleszól abba, hogy mit teszel, egyedül nem kell kiállnod a véleményed mellett, más emberekkel szemben nehéz felvállalni az álláspontod és hülyén is érzed magad akkor, ha nem értenek egyet veled. Bár ez emberfüggő, vannak olyan társak, akik ellenkező hatást váltanak ki, mert támogatóak, nem húzzák le az önbizalmad, jó hatással vannak rád.

2019. márc. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Amirol az utolso ketto ir, nekem "majmolas" kategória. Volt olyan párom, aki mindent eltúlzott velem kapcsolatban. Nagyon idegesített es frusztrált.
2019. márc. 21. 11:15
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
Más nem tud kihozni belőled semmit, amihez te nem adod a hozzájárulásod. Minden, ami benned történik, az a te döntésed eredménye.
2019. márc. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!