Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom sokkal műveltebb és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom sokkal műveltebb és okosabb nálam. Bármilyen tanács?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mindketten huszonévesek vagyunk, ő idősebb nálam. Bármiről el tudunk beszélgetni, sokat hülyéskedünk, de: a lexikális tudásom az övéhez képest nulla. Alap dolgokkal nem vagyok tisztában, sosem érdekelt sem a földrajz sem a történelem sem a politika, ezekben ő viszont hatalmas májer. Engem mindig baromságok érdekeltek, neki meg mindenre van rálátása, naprakész, nagyon otthonosan mozog sok témában.


Azon kaptam magam, hogy megalázottnak, kiszolgáltatottnak és totál egyszerűnek érzem magam ha olyan témák jönnek szóba a társaságban amik nálam a se kép se hang kategória. (Szeretnék is pont emiatt fejlődni bennük viszont ez nem fog egyik napról a másikra menni.)


Összegegve, a probléma: nyilván neki is feltűnt már mennyire hiányos a tudásom, plusz már mondtam neki, hogy hülyének érzem magam. Szorongok, rossz kedvem lesz ha megint olyat kérdez ami tök alap mégsem tudom, mert nem akarom, hogy butának tartson Ő, vagy a családja vagy a társasága, vagy hogy lenézzék amiatt, hogy egy "ilyennel" van. Azt mondták világ életemben hogy talpraesett vagyok, mégis elmegy az életkedvem amint azon gondolkozom mennyi minden van amit nem tudok.


Plusz azt sem értem (és ez is rengeteg agyalást és stresszelést okoz) hogy vajon mit akarhat ő tőlem, mikor körülbelül az intelligenciánk abban az arányban van, hogy ő a római Colosseum én meg a Stonehenge...


Mit tudtok tanácsolni? Éreztetek már hasonlót? Annyira lehangol ez az egész, nem tudom mit csináljak, vagy hogy hol kezdjem...


Válaszaitokat előre is köszönöm!


2019. márc. 24. 23:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%

"ő a római colosseum en meg a stonehenge"

Te tényleg durván sötét vagy hallod.

2019. márc. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk kezdd ott, hogy megnyugszol. Attól még mert a lexikális tudása nagyobb, nem feltétlenül van intelligencia beli különbség köztetek. Ha meg nem tudod miért van veled, derítsd ki - ha kell kérdezz tőle, okos ember lévén elfogadja a kíváncsiságodat.
2019. márc. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
47%
Nyugodj meg, nem fog ezért kidobni. Teljesen feleslegesen gyártasz magadnak egy problémát.
2019. márc. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
15%

Nőként írom, hogy a férfiakat nem érdekli a nők intelligenciája (és egyéb belső tulajdonságok sem), ha szexi vagy, akkor veled fog maradni.

De, ha mégis zavar, akkor egyszerűen keress olyan könyveket, amik strukturáltan összefoglalják egy adott terület alapvető tudását. Online is rengeteg könyv van.

Ha tényleg intelligens vagy, akkor nem fog gondot okozni egy gimis földrajzkönyv megértése.

2019. márc. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Első: arra szerettem volna utalni, hogy mennyivel összetettebb a Colosseum mint építmény, mint a Stonehenge.. De tényleg elég hülye példa volt, a lényeg azért remélem érthető
2019. márc. 24. 23:48
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem meg nagyon jó példa kérdező, mivel pro és kontra mindkettő mellett van, mindkettő egyedülálló a maga nemében és mind a kettő éppen ezért felbecsülhetetlen. Ha már hasonlatozol, magatok kapcsán, akkor vonatkoztasd is magatokra. ✌️

32/f

2019. márc. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%
#4: Azt is gondolod, hogy a nőket nem érdekli a férfiak intelligenciája (és egyéb belső értéke), ha elég macsó a férfi?
2019. márc. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Mensa-tag férfi vagyok, de eddig még soha meg sem fordult a fejemben, hogy lenézzem a barátnőmet azért, mert valamiben gyengébb, mint én. Egy kapcsolat egymás kölcsönös szeretetéről és elfogadásáról szól. Hogy a barátnőm mit, és hogyan tud, az egy fontos dolog.... azon a szakterületen, ahol az a tudás elvárás. De nem a szerelemben! Sohasem azért akartam valakitől többet, mert többet tudott. A tudás csak egyetlen jellemző a sok másik emberi jellemző mellett. Nem ettől lesz valaki jobb, vagy rosszabb társ.
2019. márc. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Kérdeztem már tőle mit lát bennem (belsőre, mert külsőre tudom hogy tetszem neki) azt mondja mindig, hogy egy értelmes csaj vagyok meg tetszik neki a hozzáállásom a dolgokhoz. De ettől még ugyanúgy megalázva érzem magam bármi olyan szituációban ahol ismét kiderül, hogy már megint nem tudok valamit. Mert kezdenek az ilyenek megsokszorozódni, tekintve, hogy neki a barátai is tanult, értelmes srácok.
2019. márc. 25. 00:02
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha annyira zavar, szerintem nem tehetsz mást, minthogy elkezdesz utánajárni ezeknek a dolgoknak.

Egyébként ismerős érzés, velem is volt ilyesmi, bár én az adott fiúval nem voltam együtt, csak ismerkedős fázisban voltunk, de nálunk is ugyanígy én voltam az, akit soha a büdös életben nem érdekelt a történelem, a politika, stb. Őt ezzel szemben igen, ilyen irányban is tanult tovább.

Néha én is hülyén éreztem magam emiatt, de rájöttem, én is tudok egy rakás dolgot, amit ő nem. Mondjuk más kérdés, hogy az ismerkedésünk vége felé egyre gyakrabban tett megjegyzéseket rám, hogy milyen műveletlen vagyok, meg hogy szerinte gáz az, hogy 20+ évesen nem érdekel a politika, az én kezemben van mindenki jövője, úristeeennn...De amúgy szerintem alapvetően nincs baj azzal, ha valaki kevésbé jártas ezekben a témákban, ha közben van más, amit fel tud mutatni. Nem vagyunk egyformák, nem érdekelhet mindenkit ugyanaz. Én inkább természettudományos beállítottságú vagyok, ezzel kapcsolatos dolgokról szoktam az interneten is olvasgatni, ezen a téren mondhatni viszonylag nagy a lexikális tudásom egy átlag emberhez képest, de sose hülyéznék le valakit azért, mert pl. nem tud alap fogalmakat se bioszból vagy kémiából.

2019. márc. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!