Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor mi az "igazság"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor mi az "igazság" ezzel kapcsolatban az eseményutáni tablettáról?

Figyelt kérdés

"Sajnos" úgy alakult, hogy jobbnak láttam bevenni az eseményutánit, biztos ami biztos alapon (nem ment el bennem, de nem védekeztünk, 24 óra múlva tudtam bevenni a tablettát).

A gyógyszertárban a gyógyszerésznő azt mondta, hogy kitolhatja a ciklusomat. Ezzel a tudattal voltam, viszont így hogy a hónap vége fele kellene megjönnie és még nem jött meg (érzek azért itt-ott alhasi fájás, derékfájást, nyűgösséget ami nálam az előszele), gondoltam mégis utána olvasok, hogy mennyi ebből az igaz. Az oldalak nagy részén azt írták, hogy nem hogy kitolja, sőt, hamarabb kellene megjönnie és ha ez nem történik meg, akkor lehetséges a terhesség.. Picit bepánikoltam, nem is merek tesztet csinálni... Viszont múlthéten voltam nődokinál, aki az ultrahang során megállapította, hogy aznap volt ovulációm és tudtommal aki terhes, annál nincs ilyen, vagy csak nagyon kis százaléknál... Kinek mi a tapasztalata? Nyilván mindenkinek más a szervezete, tudom, de szeretném hallani a tapasztalatokat. Nektek előbb jött meg, vagy tolódott?


2019. márc. 29. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Ekkora lorugasnyi hormonnal en azon sem csodalkoznek, ha egesz evre tönkrement volna a hormonhaztartasom.
2019. márc. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

ovuláció = amikor a petesejted megérik is kiszabadul.-> terhesség esélye nagyobb.

Elég kacifántos a helyzeted, , mert bár irnám, hogy igen kevés az esélye h terhes lettél, de mint tudjuk az előváladékban is lehetnek spermiumok.....

De amúgy szerintem csak az idegeskedéstől nem jön meg.Ha egy hét múlva se történik semmi , akkor kezdhetsz gyanakodni terhességre.

2019. márc. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. Tudom, hogy sok hormon! Nem kell az arrogáns megjegyzés...


2. Igen, hogy ma próbálkozhatnánk babával ha szeretnénk. És úgy tudom, hogy aki terhes annál ilyen nincs, vagy csak nagyon nagyon ritka.

Most néztem, hogy a gyógyszertáros akkor 5 napos eseményutanit adott.. És erről még sosem hallottam

2019. márc. 29. 17:33
 4/8 anonim ***** válasza:
19%

Nekem eddig szerencsére csak egyszeri alkalom volt ez, de van több barátnőm, akinek sajnos többször kellett ez ( pl nem

Szedhet tabit, mégis hiba lépett fel.. stb) . Nekem azt mondták, fél éven belül semmi sem furcsa, de ha nagyon irreleváns, akkor nem árt orvoshoz menni. Nekem első után rendesen megjött, második már két hetet csúszott. Utána havi megint két hetet kb. Azóta helyreállt már.

Nekem azt tanácsolták, csináljunk tesztet ( nálunk sajnos lecsúszott, pedig védekeztunk barátommal ) . Negatív lett és utána csúszott meg, mégse lett semmi. Szerintem nem valószínű hogy terhes vagy, bár mi rögtön utána elmentünk, (kb 2 órára rá). Azért tesztet szerintem csinálhatsz. Akár több félét. Úgy biztosabb. Sajnos a tabletta elég nagy hormon löket, ami nagyon össze tud zavarni, hasfájás pl nekem is volt, ahogy tapasztalatból hallom, személy függő. Plusz ciklust össze zavarja. Ha egyéb tüneted van akkor mindig jelezd az orvos felé. Elég korrektek és tudjak kezelni :)

2019. márc. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ! :)
2019. márc. 29. 17:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is késett utána 1,5 hetet, amikor egyszer nekem is alkalmaznom kellett.
2019. márc. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyszer volt rá szükség, rendre időre megjött, nem volt gond. Barátnőmnek ugyanez a tabletta két hónapos késést okozott, váratlan és jelentős vérzéssel ami kórházi kezelést igényelt, de lehet hogy neki ez vetélés volt, de ezt nem mondták biztosra a kórházban.
2019. márc. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Érzem itt-ott a feszítő, szúrós érzést a hasamban, de jelenleg még semmi 🤷🏻‍♀️ Nem hiszem, hogy terhes lennék, inkább a tabletta mellékhatásának tudom be az egészet (És NEM, nem csak nyugtatni akarom magam!).
2019. márc. 30. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!