Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nézik el jobban, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nézik el jobban, ha a férfi túlsúlyos, mintha egy nő?

Figyelt kérdés

Ennek is az az oka, hogy a nőkbe kiskoruktól beletáplálják, hogy "akkor érsz valamit, ha szép vagy", ezért sokkal jobban igyekszik magára adni az "átlag nő", mint az "átlag férfi"?


Illetve a nők közt még párkapcsolatban is többen vannak, akik rendszeresen sportolnak, míg a férfiak közül sokan abbahagyják, ha barátnőjük lesz.

Én is tornázok, nem azért, hogy fogyjak (napi fél-egy óra arra kevés), hanem azért, hogy formázzam az alakom, és ne hízzak el.

A férjem nem, a kapcsolatunk alatt fel is szedett 8kg-t. (Mondjuk az ő esete más, mivel kamaszfiúsan vékony volt még 26 évesen is, most 30 felett teljesen normális az alkata/súlya, 178/70).


Anyukám 45kg-san ment férjhez 30 évvel ezelőtt, most 65kg. 165cm magas, 42-es a ruhamérete, még mindig egy átlagos testalkatú nő.

Apukám ezzel szemben 175cm-es magassághoz már rég átlépte a 80kg-t, mégis a család, barátok csak anyunak szokták szóvátenni, hogy nem elég vékony szerintük.


2019. ápr. 5. 14:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%
Azért amiért azt is jobban elnézik, ha egy nő vékony, mint ha egy férfi.
2019. ápr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

1, A nők hízékonyabbak, és a vékonyság az etalon, így igen, egy nőnél előny, ha minél vékonyabb.

De most nem ez volt a kérdés.

2019. ápr. 5. 14:11
 3/18 anonim ***** válasza:
2%
Férfi ezt még tudja ellensúlyozni pénzzel. Nő sosem akarná ezt ellensúlyozni semmivel, max. macskákat tart...
2019. ápr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
41%
Tudod az állításaidat valamilyen felméréssel igazolni? Mert az, hogy a közvetlen környezetedből mondasz 3-4 példát, még nem jelenti azt, hogy általános jelenségről van szó.
2019. ápr. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
46%
Férfiaknál meg a vastagság az etalon, egy vékony férfit ugyanúgy nem néznek férfinak, mint egy kövér nőt nőnek.
2019. ápr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Én kövér vagyok, de nem úgy látom, hogy jobban elnéznék. Sőt. Bár én alapból kisebbrendűségi érzésben szenvedek, de nem úgy nézem, hogy pozitívabb lenne az elbírálás, mint egy átlag kövérlány esetében.


Én vagyok mindenki haverja kb. a munkahelyen is, akire lehet számítani, kedvelnek, jókat dumálunk... de soha senki nem is feltételezné, hogy más is lehetne. Úgyhogy szerintem az elbírálás ugyanaz, a totális érdektelenség a másik nem irányából. Jogosan, nem haragszom érte, megértem.


Bár vannak akik jól adják elő, ott vannak a "gettóstílust" felvevő csajok akik bár kövérek, de kellően nagy mellekkel és fenékkel jól eladják magukat. Férfiaknál szintén van egy kövér réteg akik "erősnek" titulálják magukat, pedig ugyebár... Nem így van.


Viszont, ha valakit zavar a saját súlya - mindegy milyen nemű- azon látszani fog. Rajtam is látszik, és másokon is látom ezt. Ez sokaknak nem szimpatikus.


ÉS tudom, felszínesség, de nem tudom azt hinni, hogy tetszeni fogok valakinek amíg ez az állapot van. Nagyobb baj, hogy fogyni sem tudom mennyire éri meg (bár ezt lehet csak a szenvedélybetegség ülteti a fülembe most, hogy diétázom), hogyha le is adom amit kell, mit kezdek majd a bőrrel ami marad... Mert maradni fog. És nincs többszázezer Forintom eltüntetni operáció által.


Persze tudom, erre mit szoktak mondani "nem kellett volna meghízni", elfogadom a véleményüket, de a múlton már nem lehet változtatni, csak a jövőn.

2019. ápr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
14%

A kövér nő ugyanolyan mint a vékony férfi.

Ugyanúgy nem vonzó.

2019. ápr. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%
Vékony férfi vagyok, le sem szarnak a nők.
2019. ápr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%

Egy nőn máshogy látszik a súly, mint egy férfin. Ha annyi lenne a súlyom, mint a feleségemnek, akkor lenne normális testalkatom, de ő konkrétan ducika. 85kg a 160-hoz. Én 105 a 180-hoz. Egyik sem jó. De mondom, ha én lennék 85, akkor patent állapotban lennék. Neki ez már husinyúl. Mondjuk rágyúrtunk a diétára, mert egyikőnk sem volt ennyire súlyos eset. :D


A 65 a 165-höz még oké, de azért még az is picit sok, bár nyilván a korral ez is máshogy alakul.


Apukád 175 cm-jéhez a 80 meg szinte ideális, lehet 5 kg-t leadhatna, de kb. minek kategória.


Meg az sem mindegy, hogy mitől súlyos. Csonttól, izomzattól, vagy zsírtól. Ha egy testépítő 100kg, akkor lehet a BMI szerint túlsúlyos, viszont az jó eséllyel tiszta izom, csont meg csak az alap zsírszükséglet, ami a szervezetének kell.


Szóval más, máshogy oszlik el a súly nőn és férfin. Már csak a saját példámból kiindulva.


Amúgy kérdésre válaszolva, társadalmilag jobban elfogadottabb, ez van.

2019. ápr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
39%
Evolúciós szempontból nézve az utódnemzéshez fontos volt, hogy a nő termékeny legyen. Férfiak esetében az kellett, hogy biztosítsa az utód fenntartásához az eszközöket. Ezért a férfiaknak fontosabb a nő külseje, a nőknek pedig a férfi státusza és gondoskodó magatartása. Persze ez nem fekete- fehér, az egyéni preferenciak és társadalmi, kulturális különbséges is magyban beleszólnak.
2019. ápr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!