Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen barátnőt el tudnátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen barátnőt el tudnátok képzelni magatok mellett, vagy taszító?

Figyelt kérdés
Aki úgy összességében nem kelti "finom hölgy" benyomását, mert a véleményét vállalja és kész érvekkel megvédeni egyet nem értés esetén, van egy határozott kiállása, gyakran szarkasztikus, az eufemizmus megveti, illetve nem bánik jól a szerelmes szavakkal. Ugyanakkor borzasztóan igényli a szeretetet, viszonozza is, sokszor ölelget, puszilgat, bújik, nagyon elfogadó és áldozatkész, ha a párjáról van szó, gyakorlatilag bármit megtesz, amivel segíthet neki. Szóval van némi kontraszt a személyiségében, nem nagyon lehet kinézni belőle elsőre azt a gyengédséget, amit nyújtani képes.
2019. ápr. 19. 01:06
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

#19

A kulturált álláspont-ütköztetésnek nem sok köze van a veszekedéshez.

2019. ápr. 19. 11:48
 22/26 A kérdező kommentje:
*semmivel nem tudom igazolni
2019. ápr. 19. 11:50
 23/26 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy rólad van szó, fölösleges volt az E/3.

Nézd, mindenkinek vannak jó és rossz tulajdonságai, neked pl. az elfogadás, áldozatkészség a jók közé tartozik. De azt írod, "némi kontrasztot" érzel a személyiségedben. Lehet, hogy ezt a kontrasztot kellene feloldanod azzal, hogy törekedsz az arányosságra.

Nem tudom elképzelni, hogy ne lenne még sok-sok jó tulajdonságod, amit nem írtál ide. Lehet, hogy van még rossz tulajdonságod is. Nem tudom. A lényeg az, hogy helyesen ismerd ezeket a tulajdonságokat, és törekedj olyan arányok kialakítására, ami elfogadhatóvá tesz egy olyan ember számára, akit párként szeretnél magad mellé. Ezzel többre mész, mint a folyamatos önelemzéssel, ami rágódássá is fajulhat.

Gondolom, nem kell írnom, hogy egy párkapcsolat alapja a bizalom, az őszinteség, és az alkalmazkodó képesség. Ha ez megvan, akkor talán a kommunikáció sem okoz majd gondot a pároddal, ("szerelmes szavak").

2019. ápr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Én is fontosnak tartom a fejlődésre törekvést, csak mivel ez hosszas, erőbefektetést igénylő és kétséges kimenetelű folyamat, néha felmerül kérdésként bennem, hogy mennyire lennék tolerálható, ha így maradnék. Köszi a normális hangvételű választ.
2019. ápr. 19. 14:14
 25/26 anonim ***** válasza:

"Aki tényleg "határozott, eufemizmust megvető", annak miként kellene leírnia saját magát, hogy hiteles legyen? Milyen megfogalmazásból vonnád le azt a következtetést, hogy valaki ilyen? Vagy eleve nem szabad állítania semmit magáról?"


Nem érted? Pont arról van szó, hogy mondani bárki tud bármit. Akárki tudja így-úgy addig csoportosítani a tulajdonságait, bagatellizálni/felnagyítani őket, míg egy pozitív énképet tár a világ elé - szóban. Nem azt mondtam, hogy te ilyen vagy (tudja a fene) - hanem hogy gyakori, hogy valaki az arroganciát "határozottságként", az empátia hiányát "szarkazmusként" tálalja. És a legtöbben önmagukkal szemben eufemisztikusak. Én is.


"ha elmondod, konkrétan mi a különbség a nőies meg a nem nőies határozottság és érvelés között, azt megköszönöm." Te magad tettél különbséget a kérdésed elején: "Aki úgy összességében nem kelti "finom hölgy" benyomását, mert a véleményét vállalja és kész érvekkel megvédeni egyet nem értés esetén" Aztán te kérded, mi a különbség? Na, mondjuk ez tipikusan az a "határozott" hozzáállás, ami felvet egy problémát, aztán "szarkasztikusan, határozottan" az egészet a másikra tolja, hogy magyarázza meg a másik.

2019. ápr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Jó, de ez nem arról szól, hogy állapítsátok meg, igazat mondok-e, hanem arról, hogy áruljátok el, lenne-e nálatok esélye egy ténylegesen(!) ilyen nőnek. Értem, hogy óvva akarsz inteni saját magam idealizálásától, de nekem nincs afelől kétségem, hogy a leírásom megfelel a valóságnak, úgyhogy offtopic belemenni ebbe.

Én nem különbséget tettem a kettő között, hanem azt állítottam, hogy a határozottság meg a vitázás (NEM veszekedés) eleve nem lehet nőies. Erre a válaszod az volt, hogy de, lehet. Akkor nem logikus, hogy neked kell elmagyaráznod, hogy az milyen, és nem nekem, aki szerint ilyen nem létezik?

2019. ápr. 19. 15:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!