Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért külső után ítéljük meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért külső után ítéljük meg egymást, ahelyett, hogy a másik belső tulajdonságait ismernénk meg?

Figyelt kérdés

miért?

Ha valaki külsőre nem szimpatikus, miért kell egyből elfordulni tőle?


2008. nov. 11. 09:10
1 2
 1/15 Srapnel ***** válasza:
62%
Evolúciós örökség. Az ember ösztönösen is az egészséges, hozzá passzoló párt keresi. Az élővilágban pedig általában a szebb egyedek az egészségesebbek.
2008. nov. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
De amúgy a külső csak a kapcsolat elején fontos, hogy észrevegyék egymást. Utána a belső értékek számítanak általában. És a külső meg azért lett ennyire fontos, mert egyre felületesebb világban élünk, sajnos...
2008. nov. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem kell egyáltalán elítélni senkit akit nem ismerünk személyesen.Persze utána sem,az ítélkezés nem a mi tisztünk.Egyébként a külsőnkért mi is sokat tehetünk.Nem mindegy,hogy valaki ápolt kiegyensúlyozott normális ember benyomását kelti,vagy ápolatlan züllött formája van.Természetes,hogy megismerkedéskor az ember a külső jegyek alapján választ.Párt is többnyire így találunk magunknak,és később ismerjük ki rendesebben.

De egyébként tényleg vannak olyan emberek,hogy már ránézésre azt mondjuk,jobb elkerülni annyira unszimpatikus.Aztán meg előfordul,hogy megismerve teljesen más lesz a véleményünk.Szóval szerintem nem kell ítélkezni senki felett,főleg akihez nincs közünk.

2008. nov. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, hogy érted, hogy külső alapján? Ha arra gondolsz, hogy milyen színű a szeme, a haja, milyen magas, milyen a testalkata (vékony vagy izompacsirta), akkor nem annak alapján ítéljük meg legalábbis ÉN biztos nem.

Én azt figyelem, mennyire ápolt, mosott a haja, nem szakadt, koszos ruhák lógnak rajta, és nem holthalálos mocskos a körme/keze. Aki ezeknek a feltételeknek eleget tesz, azzal én már szóba állok, és teljesen mindegy, hogy ezen kívül hogy néz ki.

Még az sem számít, hogy dús bozontos szakálla van-e vagy tele van nyomva tetkóval. Az első néhány szó, amit váltok vele, úgyis kideríti, hogy tényleg olyan-e a besője, mint amilyennek kinéz...

Az is problémát jelenthet, ha valakinek már a köszönéséből érződik, hogy fellengzős a stílusa (csá csaj, jó a segged...), attól teljesen mindegy milyen a külseje, vagy nálam még egyetlen kizáró ok van, amikor az illető beszéd közben fröcsögve köpköd.

Ez is külső jegynek számít, persze idézőjelben.

2008. nov. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem az első benyomás esetén meg nem ítélkezésről van szó, hanem megfogalmazódik az emberben, hogy nha igen ez a nő/férfi számomra testileg vonzó vagy szimpatikus. Ebből következik, hogy meg akarjuk ismerni, és csak itt derül ki, hogy valóban megfelelünk-e egymásnak testileg lelkileg.

Magamon vettem észre, ha pl az egyetemen valaki ismeretlentől akarok valamit kérdezni, akkor általában a mogorva embereket kerülöm, és ahhoz megyek oda, aki mosolyog. Ebből látszik a mosolynak hatalma van.

Petranova

2008. nov. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül férfi nő kapcsolatra, vonzalomra gondolok, hanem alapba...

Csak azért, mert valakinek nem futja márkás ruhára, teszem fel manikűrösre nincs ideje (pl nekem sem) attól még nem kevesebb bármelyikünknél.

Persze, a rágott, "gyászkeretes" köröm nem esztétikus, de ettől még nem minősíti az embert! (lehet, hogy olyan a munkája, pl, hogy hiába mossa meg, tisztítja ki, attól még koszosnak tűnik...

Vagy mert valakinek nem tökéletes a fogsora, már szóba se állunk vele...

2008. nov. 11. 11:05
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az első benyomás a külső alapján jó esetben nem azt jelenti, hogy szép-e az ember, meg jó-e a segge, hanem a kisugárzását, végülis az tud rabul ejteni... Meg az elég szubjektív is, mert mindenkiből más érzést vált ki egy erős személyiség kisugárzása. Az én barátom pl elég jellegzetes fazon, keveseknek jön be, de nekem nagyon, és sokkal jobban, mint egy akármilyen szépfiú, aki pedig mindenkinek tetszik.
2008. nov. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert a külső ugyanúgy hozzá tartozik az emberhez, sőt, azt látod meg először :P
2008. nov. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%

És te mennyire vagy előítéletes a szőke, műkörmös csinibabákkal szemben? Te odamész hozzájuk barátkozni?

Petranova

2008. nov. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%
Mert az emberek nem tudják elfogadni egymást! Ha rámnéz valaki,általában az a véleménye,h beképzelt p*icsa vagyok,és vagy meg se akar ismerni, vagy ad egy esélyt...És akik megismernek,azok szájából mindig elhangzik ez a mondat: "azt hittem más vagy, pozitívan csalódtam benned!"!Ha mindenki elfogadná az embertársait olyannak,amilyen,akkor nem lenne ilyen probléma! Miért nem lehet úgy felfogni a dolgokat, hogy mindenki más,mindenki egy külön egyéniség,és akkor is adok esélyt arra,hogy megismerjem,ha nem tetszik a külseje vagy a stílusa???
2008. nov. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!