Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Konkrétan mire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Konkrétan mire gondoltok, mikor azt írjátok, hogy a nőknek "nincs önkritikájuk"?

Figyelt kérdés

Naponta olvasom, hogy sok itt válaszoló szerint a nőknek nincs önkritikájuk. Én nőként úgy érzem, hogy rendszeresen írok negatívumokat is magamról, ha erről szól egy kérdés és más nők részéről is ezt látom. Rendszeresen vallják be nők is, hogy hibáztak, meggondolatlanul házasodtak, megcsalták a párjukat, hazudtak, szeretőt tartottak/tartanak, egy időben rbancok voltak, fontos nekik a leendő párjuk anyagi helyzete, stb. Mi ez, ha nem önkritika? És ez miért nem elég?


A másik dolog, hogy ahányszor negatívumot írtam magamról, mindig páran megrohamoztak privátban, hogy "vigasztaljanak". Abszolút nem önsajnáltatásból vagy panaszkodásból írtam semmit, a stílus sem erre utalt, pusztán a tényeket írtam és a kérdésre válaszoltam. Ennek ellenére sokaknak mégis nehezére esik komolyan venni, ha egy nő kritikus saját magával szemben, egyből úgy érzik, hogy meg kell vigasztalni, hogy "ugyan már, azért annyira csúnya nem lehesz", "miért gondolod így?", "akarsz róla beszélni?". Szóval milyen módon kell önkritikusnak lenni ahhoz, hogy komolyan vehető legyen?


2019. jún. 11. 08:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%

Nos, magadból indulsz ki, de nem képviseled a női nem egészét.


"Fontos nekik a párjuk anyagi helyzete." - ebben mi az önkritika? Vagy egy névtelen oldalon a kur..kodásokról írni mekkora önkritika már?


Ezek nem kritikák, ezek önfelmentések. Röhejes önigazolások.



És sajnos tényleg ilyen a magyar nő.


F, 39

2019. jún. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%
Önkritika, ha vizilóként nem veszel fel cicanadrágot. Kövéren is lehet kevésbé undorítónak mutatkozni.
2019. jún. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
16%
Az a jó, ha tud kritikus lenni önmagával, de akkor, amikor indokolt. De a felesleges önsajnálat, amikor tök oké pl. az alakja, de nyafog, hogy narancsbőrös itt, lóg amott, na az már sok nekem is. Jellemet tekintve is jó, ha tud kritikus lenni magával, de tegyen is az önfejlesztésért, ne csak panaszkodjon. 31F
2019. jún. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%

Van valódi önkritika, meg kamu önkritika.

Utóbbira példa - bár nem a párkapcsolatok világából - mikor egy állásinterjún felteszik az unalomig ismert kérdést, hogy mondj magadról 3 jó és 3 rossz tulajdonságot. Aztán rossz tulajdonságnak olyasmit szokás mondani, hogy "munkamániás, maximalista meg túl precíz vagyok". Amikor valaki úgy dicséri magát, mintha önkritikát követne el.


Társkeresés terén általában az szokott előjönni, hogy ő "túl határozott nő, a pasik félnek tőle". Ami elsőre olyan, mintha magát kritizálná, de valójában a pasikat ekézi, mert biztos gyávák és gyengék, és megijednek egy olyan határozott, erős nőtől, mint ő.

2019. jún. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Érthető, hogy az önbizalomhiányos nőket, pláne ismerkedéskor, próbálja felkarolni az ember, mi ebben a meglepő?

Ugyanakkor a túlzott önbizalommal rendelkezőket meg a nagy átlag visszanyomkodja a "helyére"

Bár ismerkedéskor inkább csendben marad az ember, figyelmeztető jel, ha nem szól ezért semmit....valószínű nem tervez hosszú távra az úriember.


Amúgy a jellemzően csúnyább, idősebb, sokgyerekes, anyagi problémákkal rendelkező, lecsúszott, stb nők, ha olyan igényeik vannak, ez a meglepő.

2019. jún. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10%

Mert ha a férfin nem látszik ki mind a 8 kocka, nem ad luxus életet, akkor az "nem férfi". Fordítva mit kell elvárni? Jah semmit, értem. Az önsajnálat nem önkritika. Sajnos nagyon sok retardált nő van, aki:

- Női aggyal: elhanyagoltak, ezért félreléptem. (önfeloldozás)

- Férfi aggyal: 12órázni kellett, mert amerikában akart nyaralni és minden nap rágta a fülem. (hibáztatás)

- Kívülállóként: A fickót bepalizták, a rittyó félrekfélt meg még amerikában is nyaralt. Tehát számító, és hazug ember volt.

De millió példa lenne még...

2019. jún. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

én amikor ezt a jelzőt használom egy lányra, akkor azért, mert a lány panaszkodik és olyan mértékeket vall, amit ő messziről sem közelít meg.


Pl:

- Egy pasinak izmasnak és magasnak kell lennie (ő egy elhízott, gusztustalan, rántotthúst reggelire zabáló, zsíros hajú lány)

- Egy pasinak sikeresnek kell lennie (neki a legnagyobb sikere, hogy kettessel, puskázva éppen le tudta rakni az érettségit)


Ez a lista mehetne tovább. Nincsen baj, ha valakinek igényei vannak, de ha saját magára nem érvényesek azok az igények, akkor nincs önkritikája

2019. jún. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Addig nem lesz önkritika amíg a média, család és a barátok befolyásának hatására hoznak létre emberi kapcsolatokat az emberek. Nem tud kialakulni egy olyan kép önmagában amit ő szeretne , csak az ami mások számára elfogadott. Ezek teljesen vissza vezethetők az önkritikához, de ha mélyebbre megyünk a gyerek korban elkényeztet lányok akiknek az anya mindig azt mondta te vagy a legszebb jobb vagy mint az x-y , te ezt megérdemled, ő lenne a hozzád való, ezek teljesen megölik az önértékelést és ki sem alakul egészségesen talán ez a funkció.
2019. jún. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Önkritika ami valós, a többi csak mondva csinált.

Önkritika az amikor látja magát a tükörben és ha 120 kiló nem veszi fel a cicanacit hogy megvalósítsa önmagát. Önkritika ha tudja hogy hisztis és ezt be is látja. Az nem önkritika hogy "nagyon tudok szeretni" vagy "túl odaadó vagyok".

Önkritika az is ha tudja hogy r.banc volt aztán nem várja azt hogy mindenki a lábainál térdeljen csak mert most nem az és elfogadja hogy másnak lehet épp emiatt nem kell.

Tehát lényegében az önkritika annak az ellentéte amit manapság állítanak mint a fogadd el és szeresd magad teljes mértékben ahogy vagy, illetve vállald fel magad és mindenki úgy kell hogy elfogadjon. Önkritika az amikor ezzel szembemész és azt mondod hogy "most felszedek 5 kilót mert túl vékony vagyok, vagy épp leadok 5 kilót" vagy "nem fogok hisztizni ha nem az van amit én akarok" vagy "nem várom el mindenkitől a szeretetet és az elfogadást" stb.

2019. jún. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy te láttál-e már az életben valódi anya-lánya kapcsolatot, de erősen az az érzésem, hogy nem. Sem engem, sem egyeten női ismerősömet nem rajong körbe az anyja, családja, barátai, hanem teljesen normális kapcsolat van köztük. Természetes, hogy egy anya a saját gyerekét támogatja és helyezi előtérbe a többiekkel szemben, de ez nincs másképp a fiúkkal sem. Ettől függetlenül még elmondhatja a véleményét, ha valami nem tetszik neki velem kapcsolatban. Saját magát minősíti az, aki kizárólag olyan emberekkel veszi körbe magát, akik ész nélkül dicsérik, ajnározzák, rajonganak érte.
2019. jún. 11. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!