Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Konkrétan mire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Konkrétan mire gondoltok, mikor azt írjátok, hogy a nőknek "nincs önkritikájuk"?

Figyelt kérdés

Naponta olvasom, hogy sok itt válaszoló szerint a nőknek nincs önkritikájuk. Én nőként úgy érzem, hogy rendszeresen írok negatívumokat is magamról, ha erről szól egy kérdés és más nők részéről is ezt látom. Rendszeresen vallják be nők is, hogy hibáztak, meggondolatlanul házasodtak, megcsalták a párjukat, hazudtak, szeretőt tartottak/tartanak, egy időben rbancok voltak, fontos nekik a leendő párjuk anyagi helyzete, stb. Mi ez, ha nem önkritika? És ez miért nem elég?


A másik dolog, hogy ahányszor negatívumot írtam magamról, mindig páran megrohamoztak privátban, hogy "vigasztaljanak". Abszolút nem önsajnáltatásból vagy panaszkodásból írtam semmit, a stílus sem erre utalt, pusztán a tényeket írtam és a kérdésre válaszoltam. Ennek ellenére sokaknak mégis nehezére esik komolyan venni, ha egy nő kritikus saját magával szemben, egyből úgy érzik, hogy meg kell vigasztalni, hogy "ugyan már, azért annyira csúnya nem lehesz", "miért gondolod így?", "akarsz róla beszélni?". Szóval milyen módon kell önkritikusnak lenni ahhoz, hogy komolyan vehető legyen?


2019. jún. 11. 08:14
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
#9 nem is erről szólt a kérdés, mikor álszerény módon valaki mondjuk amiatt panaszkodik, hogy túl jó nő és ezért nem mernek nála kezdeményezni a pasik. Hanem arról, amikor sorra jönnek az olyan válaszok nőktől, hogy "hazudtam a páromnak", "megcsaltam a férjem", "rbanc voltam", stb (tárgyilagosan, nem pozitívumként beállítva) és erre is csak köpködnek, hogy a nők mindig tökéletesnek állítják be magukat és nincs önkritikájuk.
2019. jún. 11. 11:20
 12/14 anonim ***** válasza:
Azért valljuk már be hogy egy anonim oldalon mondani hogy megcsaltam a párom az tényleg nem önkritika. Esetleg egy beismerés. A r.banc voltam még esetleg lehet önkritikának nevezni, de a többit... azok inkább tények mint kritikák.
2019. jún. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez nem önkritika szerintem amire te gondolsz, hanem lelkiismeret, vagy megbánás. Az emberek javarészében (függetlenül nemtől) nincs felelősség tudat, azaz:

- megcsaltam, mert kihasználtam egy darabig, nem szerettem és egy gerinctelen féreg vagyok.


Ezt a mondatot nagyon ritkán fogod hallani, annál inkább ezt:

- megcsaltam, mert elhanyagolt.


Áttolja a felelősséget, itt semmi nem az ő hibája, s továbblép. Jöhet a következő. Ez megint csak (általában apa nélkül felnövő) még kislány korban rekedt gyerekek ostoba felelősséghárítása.

2019. jún. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
9-es, még sose mondták rám hogy hisztis, de komolyan ha veled 5 percet egy légtérben kellene eltöltenem, tuti hogy hisztizni kezdenék hogy engedjenek ki.
2019. dec. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!