Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha zavar a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha zavar a barátom pénzügyekhez való hozzáállása?

Figyelt kérdés

Kulfoldi a srac, nehany honapja koltozott ide. Ide tervez. Most mindentol eltekintve,hogy mennyire komolyan tervez ide(az ido ugyis mutatja), az a problemam,hogy a penzugyi dontesei nekem nagyon nem tetszenek. 4 honapja vagyunk egyutt.

Eddig abban a varosban dolgozott,ahol en tanulok...aztan most elkoltozott egy masik varosba,ahol a megelhetes sokkal koltsegesebb,de a fizetese maradt,mert traininget kell csinalnia,hogy emeljek.

Van egy baratja a hazajabol,aki most ott lakik vele egyutt egy ceg altal biztositott apartmanban. Majd ez a baratja fizetni fogja a kovetkezo alberletben az osszes kiadast neki. Azt nem tudom meddig,gondolom az elejen...nem kerdeztem.

Amit nem ertek,hogy nekem azt mondta,hogy tett erre a helyzetre felre,hogy megy masik varosba,es ott koltsegesebb elni. Azt sem ertem,hogy mindig panaszkodott a penzrol,de neha mondta,hogy nyaron majd el tudunk menni vmerre varost nezni,kirandulni. Nem extra,csak megis vmit.

Es most ezek utan,hogy kiderult a baratja fizeti...


Plusz ami tortent,az az ,hogy mikor meg itt lakott,volt egy ceg altali kirandulas, viszont o nem akaer menni az en hatasomra.....mert en mondtam neki,hogy ha elmegy,akkor nyaron hogyan megyunk...mibol.. igazabol a szomorusagom mutattam,nem helyette akartam donteni. Aztan vegul megis elment,de ugy ,hogy egy masik baratja fizette neki.

Nem ertem,nem erzi ettol rosszul magat, hogy a baratai fizetik nekik dolgokat?

Es ami meglepett,hogy vett egy draga keszuleket ,vmi elektronikai felszereles, amit azt mondta,hogy anyukaja kuldott neki penzt,es mondta koltse magara. Es abbol vette



Total ugy erzem,hogy ez a srac nem is erzi kellemetlenul magat,hogy a kiadasait nem sajat maga fizeti....nekem ez nem szimpatikus.

Hogyan jelezzem neki?

Penz tema kenyes tema...mennyire van hozza kozom?

Akkor ugy mondom,hogy kovetkeztetest levonhatok,nem igaz?

Es az nem pozitiv...vagy ez valtozhat? Es csak a kezdeti nehezsegek miatt van ez?


2019. júl. 2. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Abszolút semmi közöd nincs a pénzéhez. Jogod van szakítani.
2019. júl. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Abszolu semmi kozom nincs..aut azert elege tulzasnak tartom.


Ugy ertem a kerdest,most ezt menmyire vegyem alapnak, hogy a kesobbiekben talan ez valtozhat-e ..ha plane meg sem szolalok


Annyiban erint,hofy kijelentette hogy 4 honapig sehova nem megyunk,majd ezt megvaltoztatta ezt a kijelenteset amikor megvette azt az elektronkai cucot,mondvan hogy az anyukaja kuldte neki a penzt.... es mar 26 eves.

2019. júl. 2. 16:25
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Itt nem az a lényeg, hogy van-e köze a pénzéhez. Ez sokkal kevésbé szól a pénzről mint magáról a mentalitásról ami miatt így bánik az anyagiakkal és kihasznál másokat. Ahhoz pedig, hogy a párjának milyen a hozzáállása a dolgokhoz nagyon is sok köze van.

Kérdező én annyit tudok neked mondani, hogy ő mindig ilyen lesz. Az ilyen emberek nem változnak, aki már belekényelmesedett abba, hogy mások pénzelik annak tökéletes lesz ez az állapot mindig is. Nem tudom milyen nemzetiségű a párod de lehet ez akár kulturális dolog is. Hogyha ezzel a mentalitással te nem tudsz azonosulni és nem tudod nem lenézni miatta akkor a szakítás az egyetlen megoldás. Én személy szerint nem lennék ilyen emberrel de ez mindenkinek a saját döntése.

2019. júl. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos ezekből a jelekből nem azt a következtetést lehet leszűrni, hogy ő egy olyan pasi, aki képes biztonságos hátteret teremteni mondjuk egy család számára.

A legárulkodóbb az, hogy a barátai fizetnek helyette, mégis kütyüt vesz magának.

Ha neked nem gond, hogy örök kitartott marad, mert nem szeretnél vele családot alapítani, akkor ne foglalkozz vele, csak éljetek vidáman. De ha igen, hát akkor elgondolkodtató...

De nem is csak a család miatt érdekes ez. Ha a pénzügyekben nem tud tervezni, nem érzi a felelősséget, akkor másban fogja? Képes lesz uralni a saját életét, vagy mindig másokra fog támaszkodni?

Nehéz ügy, nem irigylem a dilemmád.

2019. júl. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon tanacstalan vagyok...

Volt mar penz temarol szo,es akkor negativan vette,hogy elmondtam a velemenyem..amikor elment arra a kirandulasra. Mert ott arrol szolt ,hogy nyaron szeretnek vele idot tolteni,en tettem felre penzt,bar diak vagyok,es o pedig nem volt tudatos.

Es aki nem tudatos ember,nehezen viselem a donteseit....az elejen az elso 3 honapban ilyesmi helyzet nem volt..most az utobbi honapban volt ez...


Erdemes varni,hogy lesz fizetesemeles, es hogyan viselkedik?

Vagy ez megbeszelheto tema?

Az o kulturajaban talan ez elfogadott,meg igazabol nem tudom elkepzelni,hogy a baratja majd honapokon at fizeti majd neki az alberlet arat...mert az neki miert is lenne jo.



Nem tudom..tenyleg elgondolkodtato

Azt is ertem,hogy ha elfogadom igy,maradjak..ha nem,nem. Csak az a gond,hogy erzelmileg mar elkezdodtek bennem dolgok,es van egyfajta kotodesem hozza


Es sajnalom hogy penz tema ,ami elrontja

2019. júl. 2. 16:47
 6/9 anonim ***** válasza:
A pénzéhez tényleg semmi közöd. De senki nem kényszerít rá, hogy egy ingyenélővel legyél.
2019. júl. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem a te pénzed ,enm is értem miért érdekel annyira vagy hogy mit kap a szüleitől azt vesz belőle amit akar

Ha közös kasssua lenne és szórná a pénzt megérteném a kiborulást de így ez csak hiszti.

2019. júl. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolso,hallottal olyanrol hogy Tudatossag? Olyanrol hogy Kovetkeztetes? Olyanrol hogy valaki mas penzen el inkabb,mint kicsit meghuzza magat?
2019. júl. 2. 18:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Jól érzed, lehúzza a környezetét
2019. júl. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!