Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom össze akar költözni, mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom össze akar költözni, mi legyen?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy az én fizetésem 3,5x annyi, mint neki. Én megtudnám oldani a dolgot, és bár bízok benne, úgy érzem mindent nekem kéne előteremtenem és ezt nem szeretném. Félek a megélhetéstől, közös kasszát teljesen elutasítom, mikor ő ezeket mind szeretné (és normális is egy komoly kapcsolatban), de én utazgatni, magamra akarom pazarolni a pénz, nem azért tanultam évekig, hogy valakit eltartsak. Bár talán kijönne a sajátjából. Ezt a kapcsolat elején is tudtam fél éve, de annyira megszerettem, hogy nem tudtam elhagyni és most sem tudom. Mit javasoltok? Padhelyzetet érzek, mert lépni nem akarok vele, nélküle viszont megőrülnék, teljes szívemből szeretem és minden együtt töltött percet imádok, de nem vagyok vak, egy színvonalhoz két ember kell. Nem akarom egyedül megteremteni a dolgokat, úgy hogy ő csak élvezkedik. Még ezt nem mondtam el neki, nem is tudom hogy vezethetném fel, hogy ne érezze azt hogy nem szeretem őt eléggé.

2019. júl. 10. 01:19
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
18%
10# Én azt gondoltam kérdező a férfi.
2019. júl. 10. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
91%
Mi legyen? Ne költözz vele össze, mert a leírtak alapján biztos, hogy te nem szereted, csak elvagy vele. 35+
2019. júl. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp azt fogja érezni, hogy nem szereted eléggé. Hisz te vagy a legfontosabb, aztán a te pénzed, és utána jön ő.

A külön vagy közös kassza pedig megállapodás kérdése. Nem értetek egyet ebben sem.

Felesleges azért összeköltözni, hogy utána szakítsatok. Inkább szakíts vele most.

2019. júl. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
50%
Lehet olcsóbban is jó albérletet találni, és kajára se hiszem, hogy havi 80 elmegy összesen... Szerintem ezen is lehetne gondolkodni. Persze csak ha szívből szereted, de a soraidból nem így tűnik.
2019. júl. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
72%

Padhelyzet..

Hu hat nem lehetsz valami tanult ember, az ennyibol kiderult :DD

2019. júl. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 Derwer ***** válasza:
67%

Én nem látom, hogy a kérdező férfi vagy nő... Alapból férfira tippelném. Ugyanakkor ez mellékes.


Én nem gondolom úgy, hogy azért mert az anyagi része is felmerül, akkor egyből nem szereted. Bár nem is egy erősítő tényező.

Ugyanakkor értem, tudom miről van szó, az anyagiak nálunk is NAGYON egyenlőtlenül alakultak. (kezdetben még a hölgy keresett jobban, majd feleződött a fizuja, majd munkanélküli lett, aztán dolgozott, aztán külföldre mentünk és azóta HTB. Mindegyik változásnak oka volt, megértettem, de amúgy frusztráló kB a mai napig)


No de a problémára térve én javaslom a fizetés arányos költség megosztást. Te keresel 3Xet, ő 1Xet.

Kajára és lakbérre elmegy 240k. Te fizetsz 180at, ő 60at.

Jó eséllyel abszolút értékben csökken a te kiadásod, és a másik félnek is marad pénze.

Persze ettől még ajándékra, nyaralásra kocsi fenttartásra, stb mindig több pénzed fog elmenni. De ez így van rendjén egy komoly kapcsolatban, ezt meg kell emésztened, sőt végül örülni hogy mennyi mindent megtufsz adni a családodnak. (ez persze odébb van, van időd "átszellemülni")


31F

2019. júl. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
70%

Döntsd el, hogy kit/mit szeretsz jobban. A pénzt vagy a párodat. Ha az előbbit, akkor keress magadnak olyan partner, aki tud veled anyagilag lépést tartani. Te nem szereted igazán a párod, mert ha annyira jó lenne neked vele akkor próbálnál megoldást találni. Egy kapcsolatban nem teheted meg azt, hogy a jó dolgokat elveszed, a rossz dolgokat meg nem kéred.

Ha keresnél egy másik pénzes partnert, az meg lehet, hogy érzelmi téren nem nyújtana ennyit. Sőt, erre nagyobb az esély, mert minden nem lehet tökéletes. De legalább nem kell adnod semmit a "szerelmednek". Amúgy ezt ha így előadod neki akkor sikítva fog elmenekülni tőled és igaza is lesz. Eddig is tudtad mennyit keres, ha neked ez ennyire fontos, össze sem kellett volna vele jönnöd.

2019. júl. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
75%
Padhelyzet.... :D Hagyjuk is.... :)
2019. júl. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Ha nő vagy öltözz hozzám! El tudom egyedül tartani magam.

Vagy máshoz, aki el tudja tartani magát.

Ha férfi vagy akkor hosszú életet kívánok a projekthez, amíg találsz egy jómódú nőt, aki tetszik is.

2019. júl. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is gondold át alaposan, hogy a jövőben mennyire tudod tolerálni, hogy a párod lehet egész életében kevés pénzt visz haza.

Ha neked annyira fontosak az anyagiak inkább zárd le a kapcsolatot még most. Minél tovább húzod annál rosszabb, hisz csak a partneredet is folyamatosan megalázod, ha ezt napi szinten a képébe vágod.

Nem tudom a párod miért visz haza ennyire kevés fizetést, mert nem tanult és nem ért semmihez, vagy mert olyan hivatást választott, amit nem fizetnek meg. Szerintem ez nem mindegy.

Had hozzam fel a mi példánkat, nálunk is pénzügyileg hasonló a felállás. Annyi különbséggel, hogy nekem régen jól fizető állásom volt, amiből saját lakásom van, ebben élünk együtt (tehát én az alapokat megteremtettem). Viszont nem voltam boldog, mert nem szerettem a munkám. Aztán közös megegyezéssel a férjemmel arra jutottunk, hogy mivel nem befolyásolja a napi megélhetésünket, foglalkozzak azzal amit szeretek, hiába látunk belőle kevés pénzt. Cserébe kap egy olyan feleséget, aki nem fáradtan, ingerülten és életuntan él mellette. Lehet sokan nem így látják, de egy férfinak fontos, hogy egy kiegyensúlyozott, boldog nő legyen mellette. Így sikeresebb a munkában is, hisz csak a saját problémájával kell szembenéznie (amire ott a nő, hogy segítse), nem kell még a párja nyűgjét is a nyakába vennie.

Úgyhogy közelítsd meg azért ebből a szempontból is a dolgokat. Nem biztos, hogy jó párosítás két karrierista ember, aki csak a pénzt hajszolja.

2019. júl. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!