Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor érdemes emiatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor érdemes emiatt eldobni egy kapcsolatot vagy nem?

Figyelt kérdés

A párom szeret, nagyon sok szempontból olyan, aki illik hozzám,egy dolog van, amin sokszor vitáztunk már, az a költözés. Nem együtt élünk, arról lenne szó, hogy fontolgatta már hogy elköltözik a jelenlegi helyéről és én ezt jobban erőltettem, mint kellene. Most egyedül lakik, viszont nem a saját házában hanem a szüleiében. Szülei nem laknak ott de minden héten elmennek 2-3 napra. Így is sokat látjuk egymást de félig-meddig mindig egyeztetni kell a szüleivel, hogy ők mikor mennek meg nekem inkább a nagyobb spontaneitás hiányzott, hogy tényleg akkor menjek hozzá amikor szeretnék. Ha csak úgy hirtelen döntöm el, hogy találkozzak vele, akkor biztos legyen rá lehetőség. Meg azért is javasoltam nagyon neki, hogy költözzön el, mert a munkahelye is közelebb lenne, én is közelebb lennék, rugalmasabban tudnánk találkozni ha nem azon kellene töprengeni, hogy a buszok hogy mennek meg mennyi idő hozzá kimenni. Meg amúgy szórakozási lehetőségek, ügyintézésre lehetőség, utazásra minden közelebb lenne neki. Szóval az ő szempontjából is jobb. Meg sokszor láttam a környezetemben, hogy sok ismerősöm összeköltözött vagy akár össze is házasodott és ilyenkor volt bennem egy szomorúság, hogy ők mindig láthatják szinte egymást, teljesen szabadon (a munkát leszámítva), nekem meg nincs meg a nagy szabadságom ilyen téren. Én nem akarnék most összeköltözni de ha rugalmasabban láthatnám, annak is örülnék. Főleg mikor már az egyetemen kezdődnek az órák és nehezebb lesz összeegyeztetni mindent. Már beszéltünk erről, családi problémák is nehezítik sajnos a helyzetét, részben ezen is múlik minden meg nem jön ki könnyen a pénzéből. Annyit mondott, hogy éppen egy olyan munkát csinál, amivel ha készen lesz akkor valószínű magasabb lenne a fizetése és így már megfontolná, hogy elmenjen máshova, csak nem akarja 100%-ra mondani, mert sok mindentől függ meg jusson el a munkájával odáig. Ez nyár végére készen lenne de az, hogy feljebb jusson a ranglétrán, ahhoz még mást is kell csinálni. Mikor arra kérdeztem rá, hogy velem elmenne-e például egy albérletbe ketten, azt mondta hogy megfontolná de azt se akarná hogy amiatt menjünk szét.

Szóval szerintem lenne rá esély de bizonytalan.


Érdemes emiatt eldobni egy kapcsolatot, mert van esélye ugyan a külön költözésnek vagy később összeköltözésnek de bizonytalan? Vagy ha szeretem amúgy akkor tényleg várjak, legyek türelmesebb? Gondolom ha erőltetem csak rosszabb lesz. Pedig más szituációkban meg ő nagyon türelmes velem, nekem sem könnyű mindig minden. Ő maga is fontolgatja a különköltözést már régen, már a szüleinek is felvetette a dolgot, már azt is mondta, hogy egy ismerősének van kiadó lakása, akár meg is nézi. Biztosra nem akar mondani semmit, de nem is zárja ki teljesen.

Egyszer ő maga is bevallotta, hogy irigyli azokat akik közelebb laknak a belvárosban vagy a munkahelyükhöz közel. (Ő egy eléggé külvárosi részben lakik) Meg én például albérletben vagyok és azért érdeklődött az albérletárak meg ilyesmi felől tőlem, mert gondolkodott rajta.


2019. júl. 10. 16:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Legyek türelmesebb? Vagy esélytelen?
2019. júl. 10. 16:54
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha erolteted elmenekul....
2019. júl. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem végtelenül önző vagy. Ott a lakás, amiben szinte egyedül élhet, tud spórolni, te meg leìrod, összeköltözni nem akarsz még vele. Hol van a történetben, hogy te mit teszel azért, hogy könnyebben talalkozzatok? Miért nem költözöl te közelebb? Szerintem óriási elvárás az, hogy ő dobjon ki egy valag pénzt, mert NEKED nem tetszik a jelenlegi helyzet. Miért nem te oldod meg, ha ez neked fontos?
2019. júl. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én amit leginkább teszek az az, hogy sokat alkalmazkodok. Például ahhoz, hogy a szülei mikor mennek hozzá. Minden egyes héten. Meg próbálok akkor menni amikor neki jó, meg volt, hogy amúgy nem is volt aznap kedvem találkozni de mégis találkoztam, mert látszott rajta, hogy ő meg már nagyon szeretne. Meg mivel a szülein is sokszor múlott találkozó, ezért úgy gondoltam, hogy már nem az lesz az elsődleges, hogy kedvem mikor van, hanem hogy mikor mit lehet vagy nem. Ezért mentem hozzá akkor is mikor nem volt kedvem, mert mikor nekem igazán jó lett volna, akkor meg ő nem ért rá, bár akkor nem a szülei miatt.


Meg volt, hogy utolsó percben variáltak a szülei vagy utolsó percbe jött közbe neki valami én meg igyekeztem ezt elfogadni. Volt, hogy valami családi probléma közbejött, én meg akkor is alkalmazkodtam. Hogy ha én nem mehetek igazán emiatt hozzá, akkor ő jöjjön. Vagy elfogadtam mikor utolsó percbe mondott le találkozót, szintén családi dolgok miatt. Igaz, végül aznap össze tudtunk futni csak jóval később és kevesebb időre.

2019. júl. 10. 17:13
 5/8 A kérdező kommentje:
Közelebb költözni meg nem fogok, mivel én már közben amúgy költöztem. Eredetileg nem is abban a városban laktam ahol ő de ideköltöztem, igaz, nem kifejezetten miattam. És ez segített is, hogy többet lássam.
2019. júl. 10. 17:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Amiatt, amit írsz nem. Viszont ennek nem szabadna felnőttek között ekkora problémának lennie, szóval valami van még a háttérben, ami miatt felfújod a dolgot. Vagy tudod is mi az vagy ideje lenne elgondolkodni miért is szeretnél vele szakítani, mert ez leginkább úgy tűnik, mint egy kamu kifogás.
2019. júl. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Harmadik válaszoló: pedig tényleg csak erről van szó, amit leírtam itt. Ez nekem nem valami kamu kifogás. És tényleg nincs semmi ennek a hátterében.
2019. júl. 10. 17:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Utoljára 17 évesen nyafogtam így, hogy a pasim nem ugrál úgy, ahogy én fütyülök. Neked is ki kellene már nőnöd. Eleve felnőtt ember nem akkor állít be a másikhoz, amikor úgy tartja kedve. Mindenkivel megbeszélés alapján működik,nem a szülei, hanem munka, barátok, rajtad kívüli élet miatt.


Ne te mondd meg egy felnőtt embernek, hol akarjon lakni. Felvetni ötletként lehet, de ez az erőltetés nagyon nem oké.

2019. júl. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!