Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha kicsit bepánikolo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha kicsit bepánikolok a jövő tervezésével a párommal?

Figyelt kérdés

Szeretem a párom. Nem vagyunk régóta együtt, de 5 éve ismerjük egymást.

Barátok voltunk.

Korábban volt előtte egy három éves kapcsolatom, ahol már eljegyzés volt, gyereket terveztünk...

Aztán végül rosszul alakult és szét váltunk.

Utána lett a mostani párom pár hónappal később.

Mivel barátságból indultunk, nehezebben indult el, mint gondoltam. Voltak kisebb nehézségek az első pár hónapban, ami miatt azt gondoltam, nem fog működni. Aztán választás elé állítottam,hogy ne húzzuk egymás idejét, ha nem akar velem tervezni mondja meg és hagyjuk egymást. Azóta olyan komolyan vette ezt a tervezgetést, hogy már gyerekekről is beszélt. Én öt év múlva szeretnék gyereket, ezt mindig meg is mondtam neki, amin ment a duzzogás. "Mikor akarsz gyereket,40 évesen?"

Arra sosem reagált, amikor vissza kérdeztem, hogy ő mikor szeretne.

Múltkor azonban már azt fejtegette hogy, amikor majd a gyerek ülés hátul lesz... Akkor már addig nem hagytam békén, míg nem válaszolt. Három év múlva már szeretne babát.

Örülök neki, az nagyon jó lenne. Csak hát... Még tanulok. Legalább két és év a sulim még, kellene normális munka is, amit rendesen bejelentenek.

Ma pedig azt kérdezte hogyan lesz a közös jövőnk, ha sok mindenre költök? (Masszázsra szeretnék járni kicsit kikapcsolni néha)

Letudtam annyival, hogy attól még tudok félre tenni és így is van.

Viszont van bennem egy fura érzés. Valahogy nem tudom elhinni, hogy valaki , pontosabban ő velem tervez. Az előző után nem gondoltam, hogy lesz ilyen mostanában és, hogy vele én is komolan fogom gondolni. Mégis van rajtam egy kis pánik. Miért? Hogy tudom legyőzni? Nektek volt már hasonló?



2019. júl. 12. 07:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyes emberek szeretik maguknak generálni a problémát.

Ismerek egy lányt, hasonló helyzetben van, mint te, a gyerekdolgot leszámítva. Volt egy srác, több éves kapcsolat, eljegyzés... Aztán bumm, vége. Utána amikor összejött valakivel, nagyon erőltette, hogy komolyat akar és egy életen át, aztán amikor a srácok is nekiálltak tervezni, bepánikolt. 2 srácot már így elüldözött magától...

2019. júl. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Eszemben sincs elüldözni. :)

Nem véletlen kérek egy kis segítséget.

2019. júl. 12. 07:42
 3/11 A kérdező kommentje:

Egyébként én nem erőltettem most a komolyat. Csak nem akartam jobban össze kuszálni a szálakat, hogy másik sztoriba is belefolyok.

De akkor kifejtem. Sok csalódása volt és az elején rajtam vezette le. Szavakkal sokat bántott, neki nem tűntek fel alap dolgok. Mindig elmondtam mi zavar és mostanában máshogy is viselkedik.

Akkoriban keveset tudtunk találkozni, mert van egy kutyám, akivel azért kellett foglalkozni. Egyszer én aludtam nála, egyszer ő nálam. Ő sem tudott gyakrabban jönni, én sem. Aztán a kutyával elkellett volna költözzek, mert apukám nem szerette. Így került a kutya páromhoz, aki kertes házban lakik és így többet tudunk találkozni. 4-5 napot mindig ott vagyok délután. Viszont mielőtt a kutya oda került, kérdeztem mi legyen velünk mert csak úgy van értelme, hogy nála van a kutya, ha velem tervez később. Másképp nincs értelme.

2019. júl. 12. 07:52
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Tehát nincs semmi probléma, de te csinálsz. Mit tanulsz, h ennyire unatkozol?
2019. júl. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A kutyának mi köze ahhoz,hogy akkor most komyat akar-e tőled vagy nem.Elég fura indokaid vannak.Ha vége,akkor elviszed a kutyát,akit mellesleg nem nagyon fog padlóhoz vágni,hogy hirtelen máshol laik.

De ettől függetlenül is kikényszerítesz valakiből valamit holott Te sem tervezel max 5 év mùlva!!!Olyan szinten komytalan,hogy még képes vagy a másikat hibáztatni,hogy az számomra hihetetlen.

2019. júl. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Feltételezem még elég fiatal vagy így nem csoda hogy megrémiszt ha gyerekülésről beszél mar.

Felejtsétek el egy időre az ilyen konkrét dolgokat, a gyerekeket. Foglalkozzatok azzal hogy jól működjön a kapcsolat. Ha majd évek múlva is együtt lesztek, probléma mentesen, azonos tervekkel ,majd akkor jöjjön szóba a gyerek.

2019. júl. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A kutyának az a köze hozzá, hogy nem fogom állandóan költöztetni. Nem volt mindegy hova viszem. Nem csak a kutya miatt kérdeztem rá, mennyire tervez komolyan.

Ha valaki sokszor megbánt, azt nem tudom sokáig elviselni és mindig megmondom, ha valami zavar. Itt is ez történt, változtatott is rajta.

Nem keresek kifogásokat, csak megakarom alapozni a dolgokat. Semmire nem lehet gyereket vállalni. 23 éves vagyok, a harmadik szakmámat csinálom (Fitness-wellness instruktor) aztán lesz még egy, a személyi edző. Azért kötöttem ki az öt évet, mert még legalább 2,5 év a suli és, hogy normális GYES-t kapjak, legalább egy évet dolgozni szeretnék.

Nem attól pánikoltam be, hogy tervez velem ilyesmit, hiszen szeretem őt és szeretném is. Attól tojtam be, hogy miből fogunk mindent megvalósítani ilyen fizetések, bejelentetlen állások mellett.

Korábban ettől nem tartottam az előző párom mellett, szinte még nem is gondoltam bele ilyenekbe. Viszont, ahogy öregszem, már eszembe jut és kétségbe ejt.

2019. júl. 12. 11:02
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Te vagy a lány, ugye? Jellemző, hogy a lányok rá akarják erőltetni magukat a fiúra,kierőszakolják a házasságot, hátsó ülésen lesz a gyerekülés stb., amikor szegény fiúnak még esze ágában sincs nősülni. Kérdezd meg nyíltan, el akarsz-e engem venni feleségül, nem most, majd később, szeretném tudni, és azt is, kb. mikor, mert múlnak az évek, és gyereket szeretnék. Ez őszinte beszéd.
2019. júl. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
folytatás: és az is kiderült ebből a kérdésből, hogy nem vagytok szerelmesek egymásba, akkor pedig nem szabad erőltetni, mert jön egy szerelem, bárkinek, akár neked, akár neki, és akkor válhattok el, és ott lesz a gyerek... inkább hagyjátok abba ezt a kapcsolatot.
2019. júl. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmitől sem fél annyira az ember, mint az ismeretlentől. S mivel a jövő ismeretlen, teljesen természetes, ha pánikolsz kicsit.
2019. júl. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!