Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szakítottál hosszú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy szakítottál hosszú kapcsolatban, ha együtt is éltetek, és amúgy jóban voltatok egymással? Időzítés?

Figyelt kérdés

Több éves (5+) kapcsolat... Már jó ideje nincs teljesen rendben minden, és hiába próbáltuk többször is megjavítani, nem ment. Nekem 1. kapcsolat, és ha idáig eljutok, akkor az nem hirtelen döntés. Most úgy látom már, itt lesz a vége.. Ő mindig ragaszkodik, és nekem is fájni fog, hiszen nálam is van kötődés, szeretet, fáj is, de úgy látom, muszáj erősnek lennünk, hogy esélyt adjunk magunknak valami jobbra. Egy jó ideje nem úgy működik, ahogy kellene. Együtt élünk, albérletben ráadásul.


Hogyan érdemes időzíteni?

Ha a munka miatt jövő hete így is stresszes lesz, várjak gondolom addig, ugye? Nem akarom, hogy a stresszes hete mellé még agyban is szétessen miattam..

Persze sokáig nem akarom húzni, mert sosem lesznek megfelelőek a körülmények..

A közös nyaralást pl lemondjuk ezzel így is úgy is, de kifizetem neki inkább.



2019. júl. 17. 22:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%

Nyaralást nem mondanám le. Pláne ha ki van fizetve és ingyenesen nem lehet lemondani.

Szerintem a nyaralás végére időzítsd

2019. júl. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Én a nyaralásra így nem mennék vele. Ha nem mondjátok vissza, akkor valakire az egyik jegyet esetleg átruházni, vagy valami ilyesmiben gondolkodjatok szerintem, hogy az egyikőtök elmegy de mondjuk egy családtaggal, haverral stb.
2019. júl. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Stresszes időszakon volt, rengeteg kihívással: vizsgák, határidős munkák, stb.

Így vezettem fel az akkori barátomnak, azt kérte várjak addig ezzel, ameddig letudom a vizsgáim és a munkáim. Kívártam, de az idő alatt, még inkább arra jutottam, hogy ennek véget kell vetnem.

Egy napon, munka után kiültem az erkélyre. A negyedik szál cigarettát szívtam el mire összeszedtem magam; bementem, mellé ültem, és közöltem vele.

Nagyon fájt neki, de utána még hónapokig együtt éltünk barátságban.

2019. júl. 18. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

# 3 Köszi!

A jövő hét extra kemény lesz neki munkában, ott kell lennie fejben, ő pedig nagyon szét tud esni agyban ha baj van, így jelenleg azon az állásponton vagyok, hogy azt a hetet még meg kellene várnom. (És az is lehet, hogy talán másképp fogom látni a dolgot közben, bár jelenleg én is egyre inkább erre jutok.. De akkor meg erőt gyűjtök, ahogy te is írtad, hiszen ez nekem is nagyon nehéz...)


(Mondjuk pont most megtudtam valamit (nem volt őszinte), és remélem csak én kombinálok túl, de ha beigazolódik, hogy nem, akkor legalább nem kell tovább gondolkoznom a hogyan továbbon..)


Sajnos ha szakítunk, mi is 1-2 hónapig kénytelenek leszünk még együtt élni, minden ideköt, és nagyon nehéz albit találni.


A nyaralás ha ennek itt a vége, nem érdekel, inkább kifizetem neki, és odaadom másnak, vagy menjen el egy haverjával, akárkivel. Sajnos- vagy nem-, nem vagyok az az ember, aki más képet mutat, mint amit érez, anyagi okból nem fogom húzni.

2019. júl. 18. 08:33
 5/15 anonim válasza:

Én azt tanácsolom, gondolj át mindent, ne húzd az időt, bár pár nap még nem a világ :) én majdnem 7 éve voltam együtt az exemmel, közösen vásárolt lakásban, részemről már jó ideje nem működött a dolog (neki jó volt ez a langyos vízben tocsogás...), de fogalmam sem volt, hogyan mondjam el és mi lesz utána, hova megyek (szüleimmel nem egy városban éltünk).

Addig húztam, míg megismertem valaki mást, de még mielőtt leültem volna az exemmel, rájött, hogy valami nem stimmel, így borított, és kb menekültem onnan. Teljesen más arcát ismertem meg akkor. Bár nálatok ezek szerint baráti a viszony, de sajnos ilyen érzékeny témánál nem tudhatod, hogy fog reagálni, így én felkészülnék, hova tudok menni, esetleg barátokhoz, rokonhoz egy rövid időre, míg nem találsz másik albit. Azért kívánom, hogy ne legyen rá szükség és kibírjátok egymás mellett még addig.

2019. júl. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem k....rva jellemtelen dolog elmenni vele nyaralni, és utána kiadni az útját.
2019. júl. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha felesbe fizetik, miért jellemtelen?

Kifizetni az otthonmaradásért egy valag pénzt jobb?

2019. júl. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
# 5 Köszönöm! Hasonló a helyzet.. Mi is 7 év után vagyunk, csak nem közös lakás, hanem albérlet. Ő szintén el lenen még így, én meg régóta ezen gondolkozok, hogy nem jó így.
2019. júl. 18. 17:57
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekünk 4éves kapcsolatnak lett vége közös megegyezéssel. Egyetem, új munkahely, államvizsga. Jó sok stressz, majd az egész lezajlása után rögtön leültünk beszélni. Újrakezdtük, de nem ment tovább pár napnál sajnos. Az első beszélgetéshez képest 2hét mulva végleg kijelentettük, hogy vége. Ennek lassan 3 hete. Napról napra elviselhetőbb. Az elején naponta 10-15x tuti elsírtam magam. Mostanság is van amikor előfordul. De alakul :).


Ha emberi módon szeretnéd lezárni akkor tényleg vãrd meg ha most az átlagosnál stresszesebb lesz a hete. De az sem jó ha nagyon sokáig húzza az ember. Én kezdtem már megőrülni, hogy sehol sem tartunk, és lógott a levegőben az egész. Sajnos hiába volt ezer +1 a dolog, akkor is érezhető volt a levegőben, hogy mindjárt borul a 2 talicska szar.


Ha valamit nem lehet helyrerakni, akkor érdemes továbblépni, bármennyire is nehéz. Magad miatt, a másik miatt. Még nincs gyerek, se saját lakás, (talán gyűrű sem), így ennyivel könnyebb helyzetben vagytok, mintha még ezekről is kellene dönteni. Az rosszabb ha még 1-2 évig próbálkoznátok, és addig valamelyik bekövetkezik a korábbi felsorolásból.


Sok sikert! Kitartást!

24/F

2019. júl. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi neked is!


Hát, elmondtam a napokban neki hogy érzek, mert nem bírtam tovább magamban tartani.. De ő még ragaszkodik, szóval nincs meg a közös megegyezés, sajnos.. :( Pedig szeretném, ha ezt ketten mondanánk ki..


Ő még hisz benne, hogy jobb lesz, és nem akar szakítani, én annyira nem így érzek, kevés esélyt látok erre.. Nem tudom, de rövidesen kiderül, mi lesz a végeredmény.

2019. júl. 23. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!