Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha a párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ha a párotok szülei mindig sértegetnék a párotokat? Ha az éltetetek minden területét kontrollálni akarnák?

Figyelt kérdés

Az hagyján, hogy az élete minden területét befolyásolni akarják, de mindig bántják is. Fogyjon le mert bezzeg a testvére milyen szépen lefogyott...

Párom nem kövér, kb 8 kg felesleg van rajta.

De ha látogatóba megyünk is mindig van amiért beszólnak neki. Soha nem hallottam egy dicsérő szót sem, mindig hogy mit és hogyan csinál rosszul és mit is kellene csinálnia. Bezzeg a testvére... Mindig őt hozzák fel példának.

Eddig egy szót sem szóltam, pedig engem sem kímélnek.

De nem tudom meddig bírom.

Páromnak állandó megfelelési kényszere van irányukban, mindent úgy csinál, hogy a szüleinek jó legyen,nehogy dorgálás legyen. Azt hozzá tenném, hogy soha semmit nem hagytak neki megcsinálni, itt pl barkácsolásra gondolok. Mindig azt mondták neki, hogy ezt ő úgysem tudja megtanulni. KB két hónapja lakunk együtt, de a lakást is szinte ők akarták berendezni. Beszólnak mikor mossák, mit főzzek, hogy főzzek. Mert ugy úgysem tudom vinni a háztartást ahogy anyósom.

Igazából páromat sajnálom, mert a szülei, de akárhogy, próbálkozik az mindig kevés.

Ha épp nem párom a téma akkor én. Hogy mit csinálok rosszul, mit kellene vennem még a lakásba és mit nem. Persze én nem hagyom magam, akkor párom anyja észbe kap és nevetgélve mondja hogy neki semmi köze hozzá, de azért folytatja az okítást...

Nem szóltam sem páromnak sem a szüleinek, hogy kezd egy kicsit sok lenni.

Plusz párom depressziós volt, a hajlama meg mindig megvan, és ha átmegyünk onnan tuti rosszkedvvel jön el.

Az én családom egészen más, ők segítenek de nem okoskodnak.

Párom szülei az életünk minden részletét tudni akarják. Pl ha elmegyek a házuk előtt, jön az üzenet, hogy hol voltam vagy hova megyek...

Illetve összeköltözésnél én vettem mindent a lakásba, párom anyja pedig még több kiadást akart rám sózni, de párom pénze az tabu... Közben én keresek dupla annyit... Persze az én súlyom is zavarja, mindig mondja hogy sétáljak, meg biciklizzek, vegyék biciklit mert nagyon meg vagyok hízva.

Ebben igaza van PM alulműködés de így sem vagyok vészesen elhízva... 10 kg a felesleg, de már ez is alakul.

(Ehhez hozzá tartozik, hogy nekem volt megtakarított pénzem, de mindent Fifti-Fifti Ben állunk)

Ki mit tenne?

Megmondanátok párotoknak a véleményeteket?

Párom 27F

Én 26N

Egy éve vagyunk együtt



2019. júl. 20. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Megszakítanám a kapcsolatot a párommal, mert ha állandó megfelelési kényszere van a szülei irányába, az azt jelenti, hogy nem tudott leválni róluk. Ilyen ember pedig nem-igen képes normális párkapcsolatra.
2019. júl. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha kicsit katyvasz lett. De már elkeseredésemben írtam.
2019. júl. 20. 18:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
"Páromnak állandó megfelelési kényszere van irányukban, mindent úgy csinál, hogy a szüleinek jó legyen," - ilyen emberrel eleve nem kezdenék...
2019. júl. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanezt csinálja anyósom, folyton piszkálja a fiát, hogy fogyjon le. Pedig nem is kövér, csak van egy kis pocakja, minden más alkatrésze tökéletesen normális. Olyankor kiáll magáért, erősen rászól az anyjára, ha mégis folytatja, akkor én emelem fel a hangom, és akkor abbahagyja. Azt szoktam neki mondani, hogy nekem így tetszik, nem ő ment hozzá, hogy neki kelljen tetszenie.

Most, hogy terhes vagyok, nekem is elkezdte lökni az egészségesen étkezz dumát, mintha hülye lennék, és nem tudnám :)

De olyankor csak meghallgatom őt, majd elterelem a témát. Ha túlzásba viszi a beszólogatásokat, akkor a férjem véd meg engem.

Egyébként semmi problémám az anyósommal, ezen kívül bírjuk egymást :)

Kérdező, neked azt javaslom, sürgősen állj a sarkadra mert a fejedre fog nőni. Már most a hatása alá vont. Mellesleg elég mulya a párod is, hogy nem viselkedik férfiként! Tessék neki téged is és magát is megvédenie!

Attól még hogy idősebbek, nem jogosítja fel őket arra, hogy megalázzanak másokat.

2019. júl. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire releváns az én véleményem mivel nem vagyok nő (azért valljuk be hogy ez is számít) és igencsak nagy pofám van főleg ha valami dühít.

Én megbeszélném a párommal hogy ha megint kezdik a beszólogatást le fogom őket cseszni de nagyon.

Afféle ijesztő higgadtsággal és gondosan megválogatott szavakkal (nem finomkodásra gondolok csak a káromkodást mellőzném amíg lehet) közölném hogy mennyire dühítő amit művelnek és ha nem képesek leállni akkor a gyereküket sem fogják sokat látni (amennyiben egyetért veled, ezért is érdemes megbeszélni előtte) nem hogy téged.

De mint mondtam lehet nem én vagyok a megfelelő ember a helyzetedhez hasonlók kezelésére.

2019. júl. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!