Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Lányok, nektek a közös háztart...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, nektek a közös háztartás kialakításában mi okozta a legtöbb nehézséget, mibe rázódtatok nehezebben bele, mikor odaköltöztetek a párotokhoz?

Figyelt kérdés

főleg olyanok véleménye érdekel, akik 19 és 20 éves koruk környékén költöztek a párjukhoz, és meg kellett tanulniuk háztartást vezetni, pénzt beosztani, napi szinten működtetni, gondoskodni a háztartásról.


hogy zajlott ez a folyamat? mi ment könnyebben? mi nehezebben?



2019. júl. 25. 11:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Önmagában az egész nem ment nehezen, mert otthon is mindent csináltam.

Ami pokoli nehéz volt, és el is rontottam, hogy egyenrangú partner legyek. Ment az "Ez itt az én házam, ha nem tetszik, lehet menni, örülj, hogy támogatlak a tanulásban " stb. Nagyon meg akartam felelni, teljesen kiszolgáltam a páromat, semmit se kellett csinálnia munka után. Inkább késő este tanultam.

Ahelyett, hogy megbecsülte volna, inkább alap elvárás lett. Vizsgaidőszakban is elvárta ezt, nem érdekelte, hogy nekem is 24 óra egy nap.

Többek között ezért is szakítottunk két év után.

2019. júl. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

#1 köszi.


anyagilag mennyire voltál akkoriban kiszolgáltatva a párodnak, miket fizetett ő és miket te?


illetve szüleid tudtak támogatni valmivel (havonta vmekkora összeggel rendszeresen, tartós élelmiszerrel, vagy otthoni főzttel, bármilyen fogyasztási cikkel?), vagy kaptál szociális juttatásokat (ösztöndíj, családi pótlék, bármi)?


ha jól értem, egyetemista voltál...

2019. júl. 25. 11:54
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Nem, 18 éves voltam, és akkor érettségi előtt, aztán tanultam tovább technikumom, és a fősulit már szingliként kezdtem.

Diakmunkaztam, napi 4 óra egy kisboltban. Ha rajta múlik, nem kellett volna dolgoznom. Pont azt élvezte, hogy kiszolgáltatott helyzetben voltam.

2019. júl. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

- a szüleid hogyhogy engedték, hogy odaköltözz hozzá, miközben utolsó éves gimis voltál?


- barátaidtól is tiltott a párod?


- volt, h. kimerült voltál a kettős terhelés miatt: gimnázium, tanulás + napi szintű házimunka?


- szüleid felé akkor jelezted, hogy téged a párod kiszolgáltatott helyzetben tart, és ha igen, nem segítettek?

2019. júl. 25. 12:14
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

19 éves vagyok, két hónapja élünk együtt közös albérletben. Nehéz, hogy sokkal több a kiadásom mert párom kevesebbet keres. De szerencsére így is tudok félretenni.

Ezen kívül nagyon zökkenőmentes. A házimunkát megosztjuk, sőt lány létemre én vagyok a rendetlenebb ezt is meg kellett szokjam, hogy pakoljak el rendesen magam után. Összegezve sokkal egyszerűbb, kiszámíthatóbb, nyugodtabb minden mint amire számítottam.

2019. júl. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

# 5


szülők támogatnak, vagy miből tudod a kiadásaidat 19 évesen finanszírozni? dolgozol, már nem tanulsz?


sok sikert a közös élethez:)

2019. júl. 25. 12:20
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Osszatok be, beszéljetek meg. Talán hazvezetononek mész?
2019. júl. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Addig is vezettem háztartást, úgyhogy nem volt fennakadás.
2019. júl. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös vagyok. Mikor befejeztem a sulit elkezdtem dolgozni. Egy éve fodrász vagyok és hálistennek nagyon jól megy (+ennyi idő alatt tudtam tapasztalatot szerezni benne és már kialakított klienskör volt a szalonban ahova mentem) A szüleimmel rettenet viharos kapcsolatom volt és költözéskor is csak dobták rám a szart. Meg beállítottak egy életképtelennek. Oké, nyilván van, hogy eltörök vagy odaégetek valamit, de a páromtól legalább türelmet és segítséget kapok. Tudta ő jól, hogy nem vagyok gordon ramsey :D de ott az internet és nem nagy dolog recepteket nézni. -Ezt neked írom, kérdező- féltem én is, hogy elb*aszok egykét ételt és nem lesz mit együnk, de bele lehet szokni. És mint írtam, meg kell osztani a munkát mindig. Én minden szombaton dolgozom, párom nem, és mire délután hazaérek az egész ház ki van suvickolva szó nélkül, pedig megtehetné, hogy megvár és megcsináljuk ketten.

Kompromisszum kell, kommunikáció, türelem és empátia.

2019. júl. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
# 9 neked szerencséd van, de az #1-es válaszadóhoz hasonló helyzetek is vannak, mikor a lánynak csak még nehezebb lesz az élet.
2019. júl. 25. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!