Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Együtt élek a barátommal, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együtt élek a barátommal, és nem enged elutazni a barátnőmmel pár napra, jogosan kéri ezt? Nálatok hogy működik?

Figyelt kérdés

Most élek először együtt férfival. A barátnőmmel szeretünk időnként együtt utazgatni.


Amikor feljott ez a téma, azt mondta, nem szeretné, ha ezentúl elutaznek a barátnőimmel, maximum 1 napra, de 3-4 nap szóba sem jöhet. Nem értette, miért van erre egyáltalán igényem, szerinte vele kell elutaznom ezentúl, nem a barátnőimmel, és hogy minek akarok külön utazni. Azt mondta, reméli nincsenek ilyen terveim a jövőben, mert ő nem szeretne ha mennék.


Csak en érzem ezt furcsának, vagy jogosan kéri ezt? Férfiak, ti engeditek/engednetek a párotoknak?


Nem tudom, másnál ez hogy működik, és hogy én gondolom ezt túl, vagy valóban így a normális.


Én 24L, ő 29F



2019. aug. 7. 15:27
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érted, ebben a kérésben mi a korlátozás maga, akkor valószínűleg te is ilyen kapcsolatban érzed jól magad, egyik válaszadó. Ilyet ép ember nem kér a másiktól, mert nincs joga hozzá és ezt érzi.
2019. aug. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

"Az zajlik, hogy éppen meghúzza a határokat, amihez grammra pontosan ugyan annyi joga van, mint a kérdezőnek."

Mindenki a SAJÁT határait húzogathatja meg, a másikét nem.

2019. aug. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Ilyan kapcsolatban ne maradj benne ahol korlátozni akarnak.

Te is látod hohy ez nem normális azért irtad ki.Az a pasi meg nem fogad el olyannak amilyen vagy.Hagyd ott a fenébe.

Nem ér annyit lesz másik.

2019. aug. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
86%
Ha valaki az én szabad akaratom kárára húz határt, azt otthagyom. Ehhez ugyanis nincs joga. Azt eldöntheti, hogy ő hova megy, mikor és kivel. Hogy én mikor-mit csinálok, ahhoz semmi köze. Ha vele akarok lenni, vele leszek. Ha nem, akkor nem. Ha szeretne velem lenni, akkor viselkedjen úgy, hogy legyen kedvem vele lenni. Többet nem tehet. És én is csak ennyit tehetek érte.
2019. aug. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
87%
Én megengedném. Cserébe ha én akarok menni valahová, akár egyedül, akár mással, abba neki sincs beleszólása.
2019. aug. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
2%

Nem kell ebből különösebb vitát csinálni emberek. A saját határait senki nem huzogatja, hanem tisztában van velük. Azt huzogatja amivel egy idős, meg a kapcsolat határait, a másikkal közösen. Jelen esetben adódott egy érdekellentét, ami majd kiderül, hogy fel oldható-e vagy sem. A hapsi itt ha figyeltek, mondott kompromisszumot, a kérdező az, aki nem ajánlott ilyet, szóval egyelőre nem kell férfiakat köpködni.

Mondjuk azt tényleg nem árt tisztázni az elején, ahogy más is mondta, hogy ne ilyenkor legyen már belőle vita. Ismerkedéskor pl a BMW, csajos pletyik, ályfón, énbp összefoglaló közé érdemes beütemezni, mikor még nincs kapcsolat.

33/f

2019. aug. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
92%
Nem mondott kompromisszumot. A hanyagold a barátaidat , mert ő megjelent az életedben, az nem kompromisszum.
2019. aug. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne a kompromisszum, hogy 1 napra utazhatok el? Ha én évek óta járok a barátnőimmel mondjuk Balcsira, vagy külföldre 3-4 napokra, akkor az mégis hogy oldható meg egy napban? Gyorsan ugorjak el Párizsba, szaladjak végig a városon és rohanjak haza, mert a párocskám este fél egyedül otthon?

És mi van, ha a nőnek olyan a munkája, hogy mondjuk 3-4 napos kiküldetésekre, csapatépítőkre kell járnia? Azt sem engedi a pasi?

Az lenne a kompromisszum, hogy vele IS menjen ugyanennyit, vagy még többet. De nem szabhatja meg, hogy ne csináljon olyasmit, ami eddig része volt az életének, szereti, élvezi.

2019. aug. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Számomra ez elfogadhatatlan hozzáállás és nem is lennék együtt egy ilyen mentalitású emberrel. Nálunk teljesen alap, hogy néha elutazom a barátaimmal és ő is elmegy néha a barátaival. Évente néhány alkalommal látom csak a messze élő barátaimat, általában hosszú hétvégés közös utazás keretein belül, ezt nem veheti el tőlem senki. Párszor velünk tartott, de legtöbbször nem is akar jönni, mert ő is tudja mennyire ritkán látom őket és mivel szeret azt akarja, hogy élvezzem ki ezeket az alkalmakat és ne kelljen rá figyelnem közben (ő nem magyar, így sokszor fordítanom kell, mert van aki nem beszél jól angolul a társaságból). Kicsit sem bánja, ha pár napig csak az övé a lakás és egész nap nézheti a videóit és meccseit. Nem megy a közösen eltöltött idő rovására, mert együtt is utazunk és rengeteg a közös program.

Te ismered a saját határaidat, de szerintem egyetlen szerelem se ér annyit, hogy az ember lemondjon érte a barátairól vagy olyan dolgokról, amik tényleg fontosak számára. Az évi 52 hétből, amiben együtt élünk, azt az összesen évi kb. 3.5 hetet röhögve kibírjuk egymás nélkül.

2019. aug. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
6%

3-4 napra ne menjen, max 1 napra. Az egy nap a 0 és a 3-4 között van, tehát értékelhető kompromisszumként. Erre a kérdező mondhatna kettőt ahelyett, hogy köti az ebet a karóhoz és akkor mindkettő hozott.

Lehet sovinisztának tűnik a hozzáállás, de csak előre gondolkodom... azaz aki velem nem tud pihenni/kibontakozni/kikapcsolódni/felüdülni/regenerálódni/jól érezni magát, esetleg szégyenkeznie kell miattam arra ugye én rossz hatással vagyok és igaz ez a velem folytatott kapcsolatra is. Amennyiben nem ez az ok, bírálja felül, hogy ezt kommunikálja felém vagy vessünk véget a kapcsolatnak, mivel szenvedni egyikünknek sem kell, márpedig ezen a vonalon csak az várható, teljesen feleslegesen.

33/f

2019. aug. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!