Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Barátnőm nem akar hozzánk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm nem akar hozzánk költözni, saját lakást szeretne. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel szeretnénk összeköltözni. Nekünk a kertvárosban van kétszintes családi házunk. Régen a nagyszülők laktak lent, én meg a szüleimmel fent. Aztán a nagyszülők elhunytak és a lenti rész ki lett adva. Szüleim most felajánlották hogy ők leköltöznek és mi élhetünk fent.

Annyit érdemes tudni a házról, hogy a két szint teljesen szeparált, közművek el vannak választva, külön lépcsőház van a fenti lakáshoz ami amúgy 65 m2 teljesen élhető méret, csak a kert közös. Nyugis, jó levegőjű környék, elérhető szolgáltatásokkal, nincs vészesen messze a városközponttól. A szüleim se épp olyanok akik folyton feljárkálnának beleavatkozni az életünkbe, elvannak a saját dolgaikkal.

Barátnőm azonban azt mondja hogy ő nálunk örökké vendég lenne, ha az anyós átjöhet papucsban akkor nem vagyunk különköltözve, soha nem érezné a sajátjának azt a lakást. Ha ideköltözik akkor ugye fizeti a költségeket, szükséges renoválást stb de ha netán 10 év múlva szétmegyünk akkor neki nem lesz semmije mert a pénzét a mi házunk pofozgatására költötte.


Ő albérletben szeretne élni 3-4 évet aztán pedig lakáshitelt felvenni. Megértem az aggodalmaim, de ezzel az a problémám hogy a jelenlegi árak mellett óriási pazarlásnak érezném havi min 80 ezret elverni egy albira (ami valszeg egy rosszabb helyen lenne, esetleg panel) aztán pedig beleugrani egy hitelbe miközben itt van egy nagyon korrekt saját lakás..


Mit gondoltok erről a helyzetről?


24F, 26L


2019. szept. 25. 22:03
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
62%
7-es, ez azért nem úgy működik, hogy idegeneket költöztetek a házba a szüleimhez. Ennek ellenére különköltözés párti vagyok.
2019. szept. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
99%
Igaza van a barátnődnek. A férjem élt így a korábbi kapcsolatában. A barátnője nem volt hajlandó elköltözni a szülei kétszintes házából, mert hogy ott milyen jó és kényelmes lesz nekik, egy csomót spórolhatnak. Persze sose volt igazán az otthona, semmibe nem szólhatott bele, ha meg apósnak segítség kellett, akkor azonnal ugrania kellett. Ha bármi vita volt, akkor hárman összefogtak ellene. Nagyobb veszekedésekkor meg mindig megkapta, hogyha valami nem tetszik, akkor el lehet menni. Aztán egyszer összepakolt, és elment. Persze ő is egy csomó pénzt költött a házra, felújításokra, amit sose látott viszont. Hát bocs, de kinek kell ez? És igen, a felnőtt élet, önállóság pénzbe kerül.
2019. szept. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
89%
Én olyat javasolnék, hogy a barátnôd ideiglenesen, elôre meghatározott idôtartamra költözzön hozzátok. Szerintem 1 év alatt 2 felnôtt ember ki tudja találni, hogy egymást akarják-e. Így komolyabb költségek nélkül kipróbálhatjátok az együtt élést. ha úgy döntöttetek, hogy együtt élve is jól mûködtök, akkor viszont egészségesebb lenne leválnod a szüleidrôl. Inkább vegyetek saját lakást/házat, ami a tiétek.
2019. szept. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 Savlekotő ***** válasza:
94%
Barátnőd gondolkodik logikusan.
2019. szept. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
88%
Ahány ismerőst hallok szülőkkel élni az összes bánja, hogy valaha is belement ilyen felállásba. Semmi szín alatt nem költöznék anyóssal egy udvarra, albérlet ahogy mondod pénzkidobás, akkor inkább addig laknék külön amíg tudok saját lakást venni.
2019. szept. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is barátnődnek van igaza, ha drágább is.
2019. szept. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

"itt van egy nagyon korrekt saját lakás.."



Hát ez az. Ez a szüleid lakása, még csak nem is a tiéd

2019. szept. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőtöknek igaza van a saját szemszögéből, számodra ez logikus, számára is amit mond (meg ki szeretne az anyós/após mellet/felett lakni?). Itt nem az számít ki fog "engedni" hanem az hogyan találjátok meg a közös kompromisszumot. Ha szeretitek egymást akkor meg fogjátok találni, ebben a kérdésben egyik félnek sincs "igaza". Akkor jártok el megfelelően, ha mindketten engedtek.

Csak ötlet: döntsétek el mennyire gondoljátok komolyan, ha igen akkor költözzetek a szüleid házába, a költségeket osszátok meg, de az egyéb (pl. renoválási) költségeket ne, tegyétek félre a pénzt és pár év múlva hajrá - irány a külön lakás.

2019. szept. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
12%

Màs srac nem görcsöl ilyeneken, lazàn kidobja aki nem költözik hozzajuk.

Amire itt azt irtàk milyen helyes, hogy akivel ha nem müködik, kidobja.


Kivancsi vagyok kerdezöékkel mi lesz hogy tenyleg ez lenne e a norma, mert szerintem nem.

2019. szept. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
86%
Pedig ha ennyire el van szeparálva, és úgyse járkálnak fel a szülők (elvileg...), miért ne lehetne kiadni. Sokkal egészségesebb megoldás, mint hogy odaköltözzetek egy udvarra velük. Az hogy nem nagyon járkálnak fel, az egyébként kb azt jelenti hogy nem nagyon, de azért váratlanul bármikor.
2019. szept. 26. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!