Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Barátnőm nem akar hozzánk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm nem akar hozzánk költözni, saját lakást szeretne. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel szeretnénk összeköltözni. Nekünk a kertvárosban van kétszintes családi házunk. Régen a nagyszülők laktak lent, én meg a szüleimmel fent. Aztán a nagyszülők elhunytak és a lenti rész ki lett adva. Szüleim most felajánlották hogy ők leköltöznek és mi élhetünk fent.

Annyit érdemes tudni a házról, hogy a két szint teljesen szeparált, közművek el vannak választva, külön lépcsőház van a fenti lakáshoz ami amúgy 65 m2 teljesen élhető méret, csak a kert közös. Nyugis, jó levegőjű környék, elérhető szolgáltatásokkal, nincs vészesen messze a városközponttól. A szüleim se épp olyanok akik folyton feljárkálnának beleavatkozni az életünkbe, elvannak a saját dolgaikkal.

Barátnőm azonban azt mondja hogy ő nálunk örökké vendég lenne, ha az anyós átjöhet papucsban akkor nem vagyunk különköltözve, soha nem érezné a sajátjának azt a lakást. Ha ideköltözik akkor ugye fizeti a költségeket, szükséges renoválást stb de ha netán 10 év múlva szétmegyünk akkor neki nem lesz semmije mert a pénzét a mi házunk pofozgatására költötte.


Ő albérletben szeretne élni 3-4 évet aztán pedig lakáshitelt felvenni. Megértem az aggodalmaim, de ezzel az a problémám hogy a jelenlegi árak mellett óriási pazarlásnak érezném havi min 80 ezret elverni egy albira (ami valszeg egy rosszabb helyen lenne, esetleg panel) aztán pedig beleugrani egy hitelbe miközben itt van egy nagyon korrekt saját lakás..


Mit gondoltok erről a helyzetről?


24F, 26L


2019. szept. 25. 22:03
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
Bármennyire is szeretem az anyósom és apósom, sose mennék bele hogy egy házban vagy telken éljünk. „Anyu nem olyan, nem járkálna fel“ Dehogynem. Személy szerint kellemetlen lenne más családi házában lakni. Inkább albérlet.
2019. szept. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
68%

Lényegében az összes ismerősöm így oldja meg a lakhatását már jó ideje. Nekünk is hasonló lett (2 különálló ház egy telken).

Nyilván nem jó megoldás, de jelenleg ez a reális, sajnos ez marad az emberek nagy részének. :/

Kibírható igazából. És így legalább lehet gyűjteni, és egyszer talán elköltözni.

2019. szept. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
91%
Az ideiglenes odaköltözéssel az a baj, hogy nem lesz ideiglenes. Te nyolván jobban viseled a szüleidet, mint ő, többet tolerálsz, ez teljesen természetes. Ő meg pár év múlva már nagyon akar költözni, te meg a szüleid ellenezni fogják és ő lesz a gonosz, hálátlan nőszemély, akinek semmi sem jó.
2019. szept. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
53%
Én sem egyeznék bele abba, hogy szülőkkel egy házban, vagy akár egy utcában éljek, de még egy évig sem. Esélytelen. A 7-es ötlete a legjobb szerintem, a felső szintet kiadni albérletbe és abból fizetni a saját albérleteteket, miküzben a lakásra gyűjtetek.
2019. szept. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes válaszolok.

Én is így gondoltam pár évvel ezelőtt. Azóta felnőttem.

Lassan gyereket szeretnénk. Mindkét anyós távol. Hát örülnék, ha papucsba áttudna járkálni bármelyikük, mert nagy segítség lenne!

Megértem ha valakinek kiállhatatlan szülei vannak.

De nem értem, mitől lesz valaki hirtelen kibírhatatlan ember, csak mert az anyósod/ vagy apósod.

Szabályok mindenhova kellenek, ez kétségtelen,. Külön mérő óra, nem kéne albit fizetni.

És ha később esetleg komolyabbra fordul, akkor majd mit mond barátnőd? Jaj, nem akarom, hogy anyád vigyázzon a gyerekünkre, mert beleszól a dolgokba néha.

Minden apróságon nem lehet fennakadni egy családban, kezelni viszont tudni kell más embereket. Nem lehet mindig mindenki elől elmenekülni, főleg ha azok a párom szülei.

Ez csak most divat lett, hogy csak az a felnőttes, akik minél előbb külön költözik és albérletet fizet. Nem fogadja el a segítséget, akkor sem ha belegebed, mert akkor büszkesége van.

2019. szept. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!