Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Barátnőm nem akar hozzánk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm nem akar hozzánk költözni, saját lakást szeretne. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel szeretnénk összeköltözni. Nekünk a kertvárosban van kétszintes családi házunk. Régen a nagyszülők laktak lent, én meg a szüleimmel fent. Aztán a nagyszülők elhunytak és a lenti rész ki lett adva. Szüleim most felajánlották hogy ők leköltöznek és mi élhetünk fent.

Annyit érdemes tudni a házról, hogy a két szint teljesen szeparált, közművek el vannak választva, külön lépcsőház van a fenti lakáshoz ami amúgy 65 m2 teljesen élhető méret, csak a kert közös. Nyugis, jó levegőjű környék, elérhető szolgáltatásokkal, nincs vészesen messze a városközponttól. A szüleim se épp olyanok akik folyton feljárkálnának beleavatkozni az életünkbe, elvannak a saját dolgaikkal.

Barátnőm azonban azt mondja hogy ő nálunk örökké vendég lenne, ha az anyós átjöhet papucsban akkor nem vagyunk különköltözve, soha nem érezné a sajátjának azt a lakást. Ha ideköltözik akkor ugye fizeti a költségeket, szükséges renoválást stb de ha netán 10 év múlva szétmegyünk akkor neki nem lesz semmije mert a pénzét a mi házunk pofozgatására költötte.


Ő albérletben szeretne élni 3-4 évet aztán pedig lakáshitelt felvenni. Megértem az aggodalmaim, de ezzel az a problémám hogy a jelenlegi árak mellett óriási pazarlásnak érezném havi min 80 ezret elverni egy albira (ami valszeg egy rosszabb helyen lenne, esetleg panel) aztán pedig beleugrani egy hitelbe miközben itt van egy nagyon korrekt saját lakás..


Mit gondoltok erről a helyzetről?


24F, 26L


2019. szept. 25. 22:03
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
7%

Alkalmazkódni nem tud.

Lehet hogy nem jó de észerű miért fizetnél albira mikor ott a ház akkor jobban tudtok spórolni.

Hitelbe bele ne ugorj felejtős

2019. szept. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is igaza van a barátnődnek. Mi is így csináltuk, de szerintem elég 1-masfel év albi, ennyi idő alatt már el lehet dönteni, hogy tudtok-e együtt élni.
2019. szept. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
29%

Számomra hihetetlen, hogy mennyire nem gondolkodnak itt egyes válaszolók és a barátnőd sem. Azt mondja a barátnőd, hogy nem akar hozzátok költözni, mert ha pár év múlva szétmentek, akkor neki kell onnan mennie és nem lesz semmije, nem lesz hova mennie. Na és ha albérletben éltek és közben szakítotok? Akkor is mennie kell valakinek és lehet, hogy Ő lesz az. Szóval a gondolkodásában nulla logika van. Nem tudom, hogy mennyit kerestek, de ha átlagos vagy az alatti a fizetésetek, akkor (és ha van más megoldás) teljesen felesleges albérletbe menni. Kidobjátok a pénzt, félretenni nem fogtok tudni ilyen albérlet árak mellett és sosem tudtok spórolni egy saját lakásra. Bekerültök egy ördögi körbe, ahonnan nem tudtok kiszállni. 4 évet szeretne a barátnőd albiban lakni? Az kb 5 millió Ft. Azért az nagyon nem mindegy a mai világban, hogy 5 milliót félre tudsz-e tenni (persze nem tudom, hogy mennyit kellene beleadnotok a rezsibe, de gondolom nem annyit, mint ha albérletbe mennétek.)


Egyébként velem ugyanez volt a helyzet. Exem össze akart költözni albérletbe. Én mondtam neki, hogy inkább várjunk 2-3 évet, addigra összegyűlik a pénz és tudok venni egy saját lakást. Nem akart várni, szakítottunk, mert hogy milyen gáz, hogy még mindig otthon lakok. Azóta eltelt 2-3 év, és összegyűlt a lakásra a pénz. Én veszek szépen egy lakást, Ő meg még mindig ott tengődik egy albérletben, semmivel sem jutott előrébb. Erről ennyit:)

2019. szept. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
8%
Akkor fizesse ő a lakáshitelt, éljen ő kenyéren és vízen 40 évig, hogy aztán legyen egy kis garzonlakása, amit szerencsés esetben nem vesz el a feje fölül a bank.
2019. szept. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a barátnődnek, lehet, hogy számodra ez nagyon jól hangzik, hogy ott a saját lakás, ès nincs hitel meg albi díj. De hidd el, ez a felállás nagyon sok konfliktushoz fog vezetni. Nálunk a szomszèdba lakik így ugyanígy 2 generáció, meg barátnőmnek nővèrèèk èltek így felettük, ès nagyon sok a veszekedès, fújás egymásra. Nem azèrt mert bármelyikük is rossz ember lenne, csak egymás agyára mennek azzal, hogy más szokásaik vannak, máskèpp szeretnènek csinálni dolgokat.

Szóval hosszabb időre, meg családot semmikèpp nem alapítanèk oda. Hiába èrzed nagyon korrektnek, nem az.

Megfelelő kompromisszum lehet, hogy megállapodtak 3 èvben, amíg ott èltek, ès addig tesztek fèlre pènzt önerőre. Ha minimum annyit fèlreresztek, mint amit ezidő alatt albèrletre kiszórnátok, már legalább 3 millával előrèbb vagytok. De ha mèg többet fèlre tudtok tenni, akkor mèg jobb.

2019. szept. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
78%

Nőként mondom, hogyha 4 év múlva lenne önerőtök sajàt lakásra, akkor 2 év múlva lenne a felső szinten lakva is.


Ne renováljátok azt a lakást, húzzatok ki ott 2 évet “vendégként”, közben tegyetek félre.


Úgyis szétmentek 2 év múlva, könnyebb lesz elosztani a gyüjtött pénzt.


Mellesleg felújításért cserébe ottlakást biztosítani hatalmas üzlet a szüleidnek, mert így ti rendbehozzàtok a lakást, ők meg kiadhatják drágábban később.


Olcsón kiadva kevesebb a pénzük és felújítani sem tudnák, mert egy albérlő sem akarja, hogy a lakást, ahol lakik felújítsák, amíg ott van.


Ehhez tőke kell, mellette kiesne az albidíj, hisz felújítás alatt álló lakást nem lehet kiadni.


Szóval ne úgy tekints erre, mintha az isten lábát ajánlanák, hanem ez nekik is megéri, mellette te is hálát érzel, függő helyzetben vagytok tőlük, készhaszon.

2019. szept. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
69%
Azért gondolkozzatok már el, kedves kiadó pártiak ! Már miért lenne az a pénz a fiataloké? Azért mert a szülők, felajánlották ezt a lehetőséget, hogy spórolni tudjanak a fiatalok, ez nem jelenti azt, hogy ők bárkit odaköltöztethetnek, és a pénzt eltehetik. A szülők háza, a szülők vették, vagy építették. Majd ha ők akarják, kiadják, és majd eldöntik, hogy a pénzt elköltik, félreteszik, vagy a fiataloknak adják. Attól, hogy a kérdező a gyermekük, az még nem szerzett tulajdonjogot a házban !
2019. szept. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
87%
A 7-es válaszolónak van igaza.Megértem a barátnődet,hogy nem akar anyósékkal közös házban lakni.
2019. szept. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Abban igaza van, hogy nem lesz valós az a kép, amit egymásról alkottok az együttélés alatt. HA valami nem úgy jön össze, akkor meg elvesztegetett az életéből éveket.
2019. szept. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Én sem akarnék. Sem anyóssal, sem pedig a saját szüleimmel.

Pedig jó a kapcsolatunk, de a külön élés alap.

2019. szept. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!