Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Folyamatosan hallom, hogy nők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folyamatosan hallom, hogy nők panaszkodnak, hogy a férfiak elnyomják őket, de közben meg bevett általános gyakorlat, hogy a nő 1 személyben főz, mos, takarít, mindezt önként mártírkén dalolva? (a munkahelyi munka + gyereknevelés mellett)

Figyelt kérdés
2019. nov. 3. 00:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
37%
Igen, sajnos a nők jó része pont ennyire hülye. Meg is érdemlik.
2019. nov. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
+1
2019. nov. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
34%
Fontos nekik az áldozatszerep, akkor is, ha nem azok.
2019. nov. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%

Ez nem áldozat, semmi gond nincs vele, nekem ez semmi problémát nem jelentene, ha.... Ha lenné érte vmi megbecsülés, vmi tisztelet...vagy nem is tudom, ha értéke lenne, és nem magától érthetődőnek lenne véve. Ez zsigerből jön, h gondoskodom a családról, szinte a kisujjamból tudom kirázni, mindent gördülékenyen megszervezni/csinálni. A panasz csak abból van, h ennek nincs megbecsülése, ez úgy magától érthetődő... Nos, ezerfelé figyelni, egy családot összetartani, mindenre és mindenkire figyelni, nem az. De a férfi mégis dominálni akar, mert hát ugye ő a férfi a családfő...

Nos, ilyenkor elgondolkozik egy nő... ki is a család feje és egyben tartója/mozgatórugőja.... és jön a panasz.

2019. nov. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
55%
Igen önként, sőt tudok egy olyanról, akinek a barátja nem is dolgozik, csak számítógépezik egész nap. Ráadásul egy nagyon jó nőről van, válogathatna is.
2019. nov. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%

Voltam ilyen "kapcsolatban". Annyira elnyomott, hogy egy idő után már verés járt volna, ha nem takarítok helyette is (előtte megegyeztünk), mosok (minden másnap), és főzök minden nap. Mert "a nőnek a konyhában a helye".

Hidd el, hogy az a nő, akit most így "elnyomnak", nem volt mindig ilyen.

Tapasztalatból mondom, hogy a pasik tök normálisak velük, és a tenyerükön hordozzák ezeket a nőket. Egészen addig, amíg a nő bekapja a csalit, aztán megváltoznak.

Először csak kisebb megjegyzéseket tesznek a nőre, majd durvábbakat, és végül nagyon leépítik az önbizalmukat. A nők pedig már maguk is elhiszik.

Nekem szerencsém volt a barátaim miatt, akiknek elhittem, hogy vagyok valaki, és nem csak egy senki, és kiléptem ebből.

Érdekes, hogy egyes pasik kütyümániája nem terjed ki pl. a mosógépre....

2019. nov. 3. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%
Nem véletlenül vagyok egyedülálló. Van, aki csak azért nem ismerkedik velem társkeresőn, mert már az elején jelzem az adatlapon, hogy közös háztartásban a házimunka közös, mert a szüleim így csinálják. A másik fél meg "hagyományos" családmodellt akar, amiben a nő reszortja a háztartás.
2019. nov. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%

mert elvárás van mögötte...


amig meg nem született a gyerek szépen fele fele volt a házimunka bevásárlás

szülés után rám maradt minden

azon vettem észre magam h mindent én csinálok és egy puszit nem kaptam a szülinapomon semmi nem volt kb egy házicseléd lettem


tudod hogy változott meg?

3 napra leléptem pihenni a barátnőmmel

közben ott hagytam a 2 évesem az apjával pontosan felírtam neki mindent amit én megcsináltam naponta és oda irtam h ha már akkora a szája h szerinte az nem munka akkor 3 napig csak megoldja - telefon kikapcs - szomszéd csajt megkértem lessen be mit művel és tájékoztasson :D (a csaj ugyan ebben a cipőben volt)

3 nap után romhalmaz volt a lakás a gyerek nagyjából rendben a napirendből semmi nem volt, ellenben 3x akkor volt a telszámla mert anyóst anyámat hívta állandóan h jöjjenek (nem mentek mert lebeszéltem velük :)

mikor hazaértem leültettem és elmeséltem neki h szomorú vagyok h ennyit nem képes és h az én munkámat nem becsüli meg

szóval van egy napja full rendbe tenni alkást amíg én elviszem a nagyikhoz a bébit


azóta megint fele fele a házimunka és a gyereknevelés is, felfogta h ő is ott lakik és az ö gyereke is!


ma már dolgozom de hál istennek nem állt vissza a régi rendszer és ma már megbecsüli a munkám ! ahogy én is az övét!

2019. nov. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%

Nincs megfelelő kommunikáció, nincsenek lefektette a szabályok, hogy ki mit csinál.

Nálunk a főzés, mosogatás közös, a bevásárlás nagy részét párom csinálja, én takarítok és mosok. Gyerekünk még nincs.

2019. nov. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 torkosborz ***** válasza:
14%

Hölgyeim. Teljesen igazuk van. Közös a házimunka! -A házimunka része a favágás is, nem csak otthon, hanem az erdőn is. Valamint kertimunkák, gépszervízelések, cipekedés, költözködés, festés-vakolás-építés (természetesen otthon, nem maszekban).STB...

Még jó, hogy vannak emberek akik 2 műszakban dogoznak, természetesen nem a családjukért teszik, hanem mert gonoszak és önzőek...

Mi ez a sértettség?

Képzeljék el, ha az állatvilágban minden nőstény panaszkodna, mert szülni kell, vagy nevelni az ivadékokat.-Bár azok ezt szeretetből teszik...

Ja és várom a leponozásokat!!!

2019. nov. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!