Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Egyik fél szeretne karácsonyoz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyik fél szeretne karácsonyozni, a másik nem - mi ilyenkor a megoldás?

Figyelt kérdés

Páromék családjában a karácsony fontos ünnep, náluk megvannak ez a mindenki látogat mindenkit, fát állítunk, díszítünk, együtt vacsorázunk stb. szokások minden évben.

Én rosszul vagyok tőle. Mármint szó szerint. Soha nem szerettem az ünnepet, az én családomban nem is volt belőle különösebb felhajtás szóval már alapból fura nekem a nagy hűhó, de sajnos pár éve (több évben is egymás után) történt olyan dolog karácsony napján, ami miatt végképp megutáltam az egészet, és gyomoridegem van tőle, nem akarok karácsonyfákat meg dekorációkat nézegetni. (Elébe megyek a kérdéseknek: több hozzátartozóm tragikus halála is a karácsonyhoz fűződik, szóval nem apróság, legalábbis számomra...)

Ez lesz az első olyan karácsony, hogy együtt élünk a közös lakásunkban ketten a párommal.

Még nem beszéltünk a dologról, nem tervezgettük egyelőre, de érdekelne, hogy van más ilyen helyzetben, hogy a pár egyik tagja nagyon "karácsonyos", a másik pedig aktívan elkerülné?

Milyen megoldást, kompromisszumot lehet ilyenkor találni?


2019. nov. 11. 14:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom, miert kene 'tonkretenni' mas ünnepet azert mert a tiedet is tonkretettek. Inkabb koncentralj az uj kedves emlekek, elmenyek szerzesere, mint arra hogy regi fajdalmakat dedelgetsz, es mindenkire kivetitened a kozvetlen kornyezetedben. Ha egyszer gyerekeitek lesznek mi lesz? Egy normalis csaladi elment se leszel kepes nekik megadni mert neked is milyen rossz, legyen nekik is az? Ez szintiszta önzöseg. Persze, nem kell atmenni karacsonyi remalomba, 33 girlanddal meg 5 faval, de azert nem kell keseruseget el varni magad kore.
2019. nov. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Gyerekünk nem lesz, a kérdést pedig pontosan azért írtam ki, mert KOMPROMISSZUMOS megoldást keresek, nem szeretném azt hogy csak egyikünk akarata érvényesüljön, de ezen kívül köszi a választ.
2019. nov. 11. 14:28
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Én is inkább arra koncentrálnék, hogy a jövőre nézve jó emlékeket gyűjtsek! :) Örülnék, ha végre lenne egy közös "normális" karácsonyom, és nem a halál, a kórházba járás, válás lennének terítéken, és csak egyszerűen megélhetném a dolgot.
2019. nov. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem első sorban az kellene, hogy tudatosuljon mindkét félben, hogy ti már együtt alkottok egy családot. Onnastól kezdve, hogy egy párnak közös élete van nem lehet ilyet csinálni, hogy a szülők akarata a prioritás. A szenteste legyen egy olyan családi ünnep amit ketten ünnepeltek (vagy legalább együtt töltötök) a pároddal mint egy család.

Az, hogy 25-26.-án ki mit csinál már egyéni szocprobléma. Ha a párod el szeretne menni fát díszítgetni akkor menjen, te pedig maradsz otthon. Nálunk ez mindig így működött, a szenteste szigorúan kettesben még akkor is ha nincs nagy ünneplés. Utána ha valamelyikőnk el akart menni a családhoz akkor a következő két nap elintézte. Arról is maximálisan le kell szokni, hogy a másikra ráerőltetitek a családi banzájokat. Attól, hogy ti egy pár vagytok egyáltalán nem kötelező minden ünneplésen részt venni ha nem akarsz. Ha a szülők ezt nem értik meg akkor a párod feladata megvédeni téged és kiállni az érdekeid mellett. Ha ezt nem teszi meg az nem sok jóval kecsegtet a kapcsolat jövőjét illetően.

2019. nov. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Hm, köszi!

Az szerencsére fel se merült, hogy nekem az ilyen nagy családi jópofizásokra kellene mennem. :D Most inkább az otthoni, kettesben töltött ünnepre gondolok.

Mint írtam, soha nem szerettem ezt az ünnepet különösebben, nem igazán látam, látom benne az élményt.. emiatt persze lehet, hogy én vagyok rosszul bekötve, de nekem furcsa az egész.

2019. nov. 11. 14:33
 6/18 A kérdező kommentje:
Hú, ez kicsit lehet, hogy kötekedősen hangzott - nem annak szántam, inkább érdeklődőnek, hogy milyen élmények gyűjtésére gondoltok pontosan. Bocsi. :)
2019. nov. 11. 14:35
 7/18 anonim ***** válasza:
42%
Attól, hogy te nem akarsz valamit csinálni, miért nem akarod hagyni, hogy a másik csinálja. Egy karácsonyfát csak el tudsz viselni a lakásban. Ő meg majd elmegy a családjával ünnepelni ezekben a napokban. De akkor ne kérd rajta számon, hogy miért nem veled tölti az ünnepeket. Az én apukám Húsvét környékén halt meg, mégsem rontom el más ünnepét.
2019. nov. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#7

Abból, hogy kompromisszumos megoldást keresek, hogy jött le az, hogy "nem hagyok" bármit?

2019. nov. 11. 14:52
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Volt jópár, idillinek semmiképp nem nevezhető karácsonyom. De mindig próbáltam a pozitívumot nézni benne, ha a barátnőmmel töltöttem ezt az időszakot. Oké, rossz volt, nincs túl sok jó emlékem... de miért ne lehetne kicsit jobbá tenni?

Persze, nálad azért mélyebb a fájdalom, viszont ha azt nézzük, csak közvetetten kötődik ez a karácsonyhoz. Csak az emberi elme ilyen: szereti összekapcsolni a dolgokat.

Tökéletes megoldást nem fogsz találni. Nem lesz mindkettőtöknek tökéletes a megoldás. De lehet rá törekedni.

Megteheted azt, hogy az illendő dolgokon részt veszel, de amúgy nagy ívben elekrülöd az egészet. Megteheted azt, hogy próbálsz úgy tekinteni erre, mint egy új közös programra. Végülis vele a karácsony nem ugyanaz, mint otthon. A karácsonyi közös vacsora meg technikailag nem másabb egy sima vacsoránál. Azért másabb, mert másabbnak tekintjük. Ennyitől még talán te sem érzed rosszul magad, de mégis részt vettél rajta. Nem kell előtte hetekig dekorációkat meg szaloncukrokat nézegetni. :)

Vagy esetleg: miért nem beszéled meg a problémádat egy pszichológussal? Oda nem csak sültbolondok járnak, hanem javarészt olyanok, akik egy élethelyzetet nem tudnak maguk hatékonyan feldolgozni. Szerintem megér tízezer forintot, hogy némi iránymutatást kapj, és könnyebb legyen átvészelned az év legnehezebb időszakát.

2019. nov. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: nem tudom, mennyire vagy jó viszonyban párod családjával, illetve nem tudom, mennyire empatikusak. De ilyen esetben talán őket is be lehet avatni, hogy neked ez miért nem akkora ünnep, mint másoknak. Oké, ha fanatikus hívők, akkor ez nem járható út, de én már több kellemetlen helyzetből is pozitívan kerültem ki annak köszönhetően, hogy elmondtam az anyósjelöltnek, hogy én hogy és mint vagyok.
2019. nov. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!