Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ti hogy látjátok mi egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy látjátok mi egy kapcsolat lényege? Árra vagyok kíváncsi hogy amikor két felnőtt aki már nem tini összeköltözik miért teszi

Figyelt kérdés

Mi az amiért egy nő társra vágyik és miért akarja a férfi hogy legyen mellette egy nő. Azért kérdezem ezeket a dolgokat mert túl vagyok két váláson és egyedül vagyok 8 éve és most elkezdett hiányozni ujra a társ

A válásaim azért következtek be mert soha nem tudtuk a problémákat megbeszélni. Mindig mindenben egyedül kellett döntenem mindenben. Mitől társ egy társ?


2019. dec. 22. 07:45
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
A nőnek az anyagi stabilitás miatt, a férfinak a fix p1na miatt.
2019. dec. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nincs lenyege. Egyutt jobb, vidamabb, kiegyensulyozottabb az elet, jo tudni h valaki szemtanuja az eletemnek es en az ovenek, h ha osszekapaszkodunk, egyutt majdnem mindenre kepesek vagyunk. Nincs mogottes erdek.
2019. dec. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tehát veled nem lehet problémát megbeszélni. Szeretsz egyedül dönteni. Akkor neked, csak kb 1 évre kell társ.

Vagy egy olyan aki mindenre bólogat.

2019. dec. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Alapvetően társas lények vagyunk, ez a fő mozgatórugó. Ami még efelé tolja az embert, az nőknél a biztonságérzet /nem feltétlenül anyagi, hanem érzelmi/, férfiaknál pedig az állandó szex és hogy valaki hátteret nyújtson nekik /pl. mos, főz, takarít, otthon vár/
2019. dec. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Pont attól, hogy beszélgettek egymással és hogy egy irányba terveztek és dolgoztok. Nézegetem itt azokat a kérdéseket, amikben arról van szó, hogy most épp miért robbant ki veszekedés vagy hogy a pár egyik tagja miért emészti magát... Hát nem túlzok, 100 kérdésből talán 1 olyat találok, amit nem oldana meg az, ha a két fél kommunikálna egymással és párban gondolkodna.


A legtöbb esetben inkább kérdezik meg gyakorin a dolgokat vagy a haverjuktól, mint attól az embertől akivel éveket, évtizedeket húznak le. A másik kedvencem, mikor fogalmuk sincs hogy mivel jár egy jó kapcsolat. Nálunk egymásnak nyitott könyvek vagyunk. Nincsenek játszmák, célozgatás, sunnyogás, titkolózás, nem féltjük a másiktól a magánéletünket, mert a másik a magánéletünk. Nyitott könyvek vagyunk egymásnak, a másik mindent láthat, mindent tudhat, mert nincs mit szégyellenünk és tudjuk mindketten, hogy ez megnyugtató és eleve sokat segít. Mikor másoknak mondom ezt, sokan elképzelhetetlen dolognak tartják, papucsságnak meg sipákolnak, hogy például mi van akkor, ha a párjuk megnézi az üzeneteiket és látja a barátok bizalmas beszélgetéseit, amit csak velük akar megosztani. Nos, ha intelligens ember, akkor semmi. Sőt, ha normális ember, nem is csemegézik ilyeneken, akkor sem, ha a lehetősége adott. Egy másik példa, hogy elmennék-e a haverokkal iszogatni a párom nélkül vagy egy több napos útra. Sokaknak ez is kiveri a biztosítékot, hogy én ezt meg szoktam beszélni a párommal (ő is velem) és együtt hozunk döntést. Nem engedélyt kérek, csak figyelembe veszem, hogy benne milyen érzések keringenének addig, amíg én vélhetően jól érezném magam. Eleve hiányozna kicsit mindenképp, emiatt nincs is kedvem nélküle menni, de ha őt ez szarul is érinti, akkor én is azt érzem jónak, ha vele maradok, az tesz boldoggá. És nem az önérzeteskedés, aminek eredményeként lenémítom a mobilom meg rávágom az ajtót és megyek, ha tetszik, ha nem. Erre is sipákolnak, hogy ez milyen csicska dolog, meg hogy a másik irányít, de szerintem csak bízni kell a másikban ahhoz, hogy ezt nem kedvtelésből, hanem őszinteségből teszi, kölcsönösen és nem azért mondja, hogy neki rossz lenne, mert annyira ki akar sajátítani, hanem mert őszinte. De ez csak pár példa. És nem értem sok esetben itt az oldalon és a való életben sem, hogy miért vannak emberek együtt, ha ennyire nem szeretik egymást. Mert akit szeretek, abban bízom annyira, hogy amit a szingli életünkből hátrahagyunk, azt azért tesszük, hogy együtt jobb legyen. Mindkettőnknek. És nekünk tényleg jobb lett együtt. De mi hajlandóak is vagyunk beszélgetni és már a fejünkben nem az megy, hogy én megyek valahova és az nekem jó lesz, hanem ebbe a képbe automatikusan belevesszük a másik érzéseit és véleményét. És nem biztos, hogy jó érzéssel tölt el bennünket így például egy hajnali 2-ig ivászat vagy egy 2 napos sítúra a párunk nélkül, aminek szingliként örültünk volna. Egyszerűen úgy, hogy a másik velünk van és fontos számunkra, más a színezete az egésznek. Elsősorban hiányzunk is egymásnak, amitől már nem is olyan nagy szám egy nem közös élmény. Ezek el is maradoztak, néhány kivétellel pont emiatt. De ha ezzel egyetlen rossz percet is okozunk a másiknak, az már nekünk sem jó. Nekem legalábbis nem, mert szeretem és érdekel, hogy min aggódik vagy mit hagyok benne magam mögött... És fordítva nem tartanám társnak azt az embert, aki erre nincs tekintettel. Nem azért, mert ki akarom sajátítani meg uralkodni akarok rajta és szánalmas, hogy egyből ez az emberek első gondolata erről meg az, hogy az adott fél "ne hisztizzen". Az érzések ellen nem lehet tenni, tekintettel lenni rájuk pedig feladata annak, akit a szívünkbe engedünk. És ugyanilyen elven szorul össze a gyomrom akkor is, ha valaki flörtölni próbál nekem vagy nyomulni rám. Nem vagyok rá kíváncsi. Ha nem ismerem korábbról, akkor főleg, csak tisztes távról érdekel, mint ember, nem délutáni elfoglaltságként meg chatpartnerként, akivel a párom mellett lelkizek meg röhögcsélek, ha pedig korábbról ismerem, akkor pedig a párom is ismeri és így is megvan az illetőnek és nekem is a saját életünk, ami nem abból áll, hogy annyit bratyizgatunk, hogy bárki emiatt rosszul érezze magát. Mert a párom mellett eleve nincs szükségem ilyen sülve-főve barátokra, főleg nem az ellenkező nemből. Mert szar érzés egy másikkal foglalkozni szórakozásból, ha ott a párom mellettem. Ugyanilyen szar érzés lenne az exeimmel cseverészni, nem teszem. Tartom a kapcsolatot számomra fontos emberekkel, de megvan a helyük. És célom úgy tartani a kapcsolatot, hogy az ne okozzon feszültséget a kapcsolatban vagy gyanakvást, szomorúságot, félreértéseket. Nem azért, mert egy csicska vagyok, hanem mert ez kölcsönösen így van és így természetes. Ettől vagyunk társak, hogy erre figyelünk és mi vagyunk az elsők egymás szemében. És ennek megfelelően engedünk közel másokat vagy feszegetünk határokat.


Mások erre nem képesek úgy látom. A havercsajjal/pasival vagy a gyakorival dumálják meg azt is, amit a párjukkal kellene, önhatalmúan döntenek olyan dolgokban, ami érinti és akár sértheti a párjukat, ha emiatt valami feszültség van, akkor meg megy a lejelszavazás, a sunnyogás, az alibigyártás. A haverkáknak kell játszani az alfát a másik nem vonzó tagjaira nyáladzással, meg a saját párunk objektifikálásával, ami nálunk ugyancsak nem szokás, mert nem ilyen primitív emberek a barátaink. Nem lehet semmit megbeszélni, mert a másik fél egyből félti az autonómiáját meg a szinglikori szabadságát és emiatt véletlenül sem akar tekintettel lenni a párjára, arra nem képes, hogy bízzon benne, hogy ezt nem azért teszi, hogy neki rossz legyen, megy a bekorlázozol, a hisztizel, a nemvagyokpapucs duma... Aztán taplókám jön fel gyakorira megkérdezni, hogy vajon csalja-e a párja vagy sem, vajon miért jön 3 órával korábban haza, vajon mit beszélget a munkatársával hajnal 2-kor és miért utazik nélküle. Kérdezd meg bmeg magadtól, hogy miért vagy együtt egy szinglivel. Mert hogy párban ez a viselkedés nem normális. És adok nektek 2 hónapot maximum.

2019. dec. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Összetartozunk, tudjuk, hogy egymásra mindig mindenben számíthatunk. Ha az kell, hozom a lapátot, ha az, akkor megfőzöm a kedvenc kajáját, ha az, akkor csak megölelem. Tudom, hogy ha éppen kiakadok, mert az egyik gyerek beteg, a másik dackorszakos, a harmadik épp belépett a kamaszkorba, a negyedik meg folyton összeveszik a másik 3-mal, akkor lefeküdhetek korábban és ő átveszi az esti rutint. Tudom, hogy bármi bajom van, neki elmesélhetem, legyen az egy apró marhaság vagy egy igazán komoly dolog. Mi ketten mindig itt vagyunk egymásnak, bármi történjen és ez csodálatos érzés.
2019. dec. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdezö,én a helyedben nem együttélös párkapcsolatot keresnék. Nem lenne közös otthon,közös vagyon,kevés közös probléma. De mégis ott lennétek egymásnak,segítenétek egymást,lennének boldog közös pillanataitok. Aztán az idő majd dönt.
2019. dec. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Közösen tudunk megoldani mindent.Anyagilag,háztartásilag is.Én is főzök(F)A fix pina se rossz,de sokat dolgozunk sajnos mindketten.Így mindketten nélkülözünk szexuálisan is.Van kezünk,játékszerünk,megoldjuk ezt is.Decnem vagyunk egyedül,és vannak kedves szavak egymáshoz.Akb ennyi.😉
2019. dec. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az ember társas lény, minden sokkal jobb, könnyebb, szebb, egyszerűbb, ha van társ, akivel osztozhatsz az élményeken, az örömökön és a fájdalmadban is támogatni képes.

Kiegészítjük egymást, egy csapat vagyunk, kézen fogva járunk a világban és ha valamelyikünk kicsit is lemarad a másiktól, akkor húzzuk magunkkal, nyomjuk hátulról, hogy felzárkózzon. Szerintem ez tök jó dolog. Szeretet, kötődés, érzelmi biztonság, valahova, valakihez tartozás érzése.

2020. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!