Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek ez így mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez így mennyire jó egy párkapcsolatban hosszú távon?

Figyelt kérdés

Párom vágyik a társaságra, meg hogy jöjjenek hozzánk, addig az én legjobb társaságom a könyvek és a filmek.Mióta megvan a saját közös kuckónk, imádom, hogy senki se zavar, azt csinálok, amit akarok.Én introvertált típus vagyok. Párom ezzel szemben folyton meghívna barátokat, vagy elmenne hozzájuk.Voltak ugyan már nálunk az ismerősei, de elég ritkán. Nekem semmi közös témám nincs velük, ők kb. mindig ugyanazt a témát nyomják, falusi pletykák, mi volt a munkahelyen, az összes beszélgetés olyan felszínes, semmibe mutató. Mivel én költöztem ide, nem sokmindenkit ismerek, de ők eleve másabb társaság, mint akikkel anno én voltam. Őket érdekelték a könyvek, filmek, a világ érdekes témái...Nem szeretem, hogy jópofizni kell, én csak ott ülök többségében órák óta és arra gondolok, bárcsak inkább filmezhetnék, miközben az egyik haverja épp azt ecseteli, hogy az egyik közös ismerősük hogy verte rá a micsodáját a monitorra,szóval ilyen dumák.. Félreértés ne essék, a párommal imádok beszélgetni,közösen kettesben kimozdulni, nekem ő elegendő társaság, mindent meg tudok bele beszélni...stb. Persze, van hogy engedek, eljönnek hozzánk vagy elmegyünk mi a haverjaihoz, próbálom magam jól érezni, de nem igazán megy. Ő is tudja ezt, ezért is nem hív meg már nagyon senkit, mert tudja, hogy nem örülnék ennek. Természetesen ő bármikor elmehet hozzájuk, nem bánom egyáltalán, még az is ok lenne, ha ide jönnek, csak ne kellene ott ülnöm addig, de az meg furán venné ki magát.

Viszont utazgatni, kimozdulni szeretek, szeretnék, ez viszont a páromat nem érdekli. Nem érti, mi a jó utazgatni, csak pénzkidobás, említettem neki a színházat, arra is csak nevetett. Persze tudom, kompromisszumot kellene kötni, csakhát mindketten ezek az elég makacs típusok vagyunk. Szeretjük egymást, valamelyikünk mindig enged amúgy, csak az a vége, hogy a másik közben rosszul érzi magát.. Másnál is vannak ilyen szituk? Hogy működik vagy működött?


2020. jan. 4. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha egyszerre csak az egyikőtök tud boldog lenni, akkor nem vagytok egymáshoz illők, nem jó ötlet együtt lennetek.
2020. jan. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Nekem friss a kapcsolatom,de hasonló vagyok és olyan a baártom mint tiéd..én sem értem miért kellenek a semmitmondó találkozók ahol olyan doglokról beszélgetnek ami engem abszolút nem érdekel és kényszerbű végig ülöm .

Amúgy nem tudom,szerintem ez semmi jóra nme fog vezetni.

2020. jan. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem is jönnék össze ilyen emberrel, akivel ennyire eltér a szociális életünk.

Hosszútávon szerintem ennek nem lesz jó vége, egy ideig nyeltek, aztán valamelyik fél besokall és jön a veszekedés, vitatkozás, sz@rdobálás.

2020. jan. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha tudtok kompromisszumot kötni , nincs ezzel semmi baj, és működhet hosszútàvon.

Mi 10 éve vagyunk együtt, boldogok. Pedig eléggé màsok vagyunk. Én inkàbb introvertàlt, könyvmoly, sorozatimàdó vagyok, órákat ülök szabadidőmben beletemetkezve egy regénybe, vagy a laptop előtt a kanapén sorozatmaratont tartva. Nekem ez a szórakozàs, nyugi, itthon:) nem szeretek eljàrni, utàlom ha sok ember van körülöttem. Nincsenek baràtaim sem, nincs rà igényem egyàltalàn.

Ő teljesen màs ilyen szempontból, nagy haveri köre van, sokszor menne ide oda. Neki az aktivitàs is pihenés, nekem nagyon nem.

Lényegében idomultunk egymàshoz kicsit. Több a közös program kettesben, de nem annyi, hogy nekem túl sok legyen. Ő pedig bàr mehetne ahova akar, haverokkal, nem megy annyit mint előttem, szívesebben van itthon velem. Ide nem hívja őket és ennyi. Ha akar, màshol talàlkoznak. Soha semmi gondunk nem volt emiatt. Ha akarjàtok, megoldható.

2020. jan. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
6 éve vagyunk együtt, azt mindig is tudtuk, hogy ebben eltérünk. Másfél éve élünk együtt. Utóbbi napokban jött ez a téma jobban elő, mert párom most szabadságon van és mivel rossz az idő, nem tud kint a kertben vagy udvaron dolgozni, és ezért unatkozik. Én mindig le tudom magam foglalni valamivel, de ő nem olyan, hogy ő pl. leül gépezni vagy megnézni egy filmet, ezek nem kötik le őt. Engem ez se zavar, azért vannak közös kedvenc filmjeink, ha nem is sok...Van bennünk hasonlóság is amúgy, tök jó el tudunk beszélgetni, röhögcsélni, megért amúgy engem, miért nem akarok ilyen társaságot, csak hát unatkozik...
2020. jan. 4. 14:58
 6/10 A kérdező kommentje:
Na igen, utolsó, ezzel nem is lenne semmi bajom, hogy elmegy velük iszogatni, ide-oda, de valahogy errefelé inkább ez az átmegyünk másikhoz szitu van, mert falu és nincsenek értelmes beülős helyek, max kocsmák....A másik meg az, hogy ezeknek a haveroknak is vannak barátnőik, de egyik lánnyal sincs túl sok közös téma, szinte a semmi, és ugye a haverokkal mindig mennek a barátnők is, mintha össze lennének nőve... Ezért páromnak is az lenne természetes, hogy én is menjek mindenhova vele. Ő beszélget a gyerekkori barátjával, mi meg a csajjal bájcsevegünk a semmiről.. Hát nagyon izgalmas mondhatom...
2020. jan. 4. 15:01
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha hozzátok mennek a haverok, akkor fixáld a pároddal, hogy fiús buli legyen. Így neked nem kell végig ott ülnöd. Másrészt viszont nem lenne rossz, ha azért te is igyekeznél jó kapcsolatot kialakítani a barátaival.

Olyan kompromisszumok kellenek, ami mindkettőtöknek jó. Színházba menj el egyedül, vagy egy barátnőddel. Utazni úgy menjetek, hogy azt mondod neki, elmehetnétek 2 napra wellnessezni, hogy kipihenjétek magatokat.

2020. jan. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Általánosan az a tapasztalat hogy egy nagyon introvertált es egy nagyon extrovertalt nem fognak hosszú tavon műkodni. Pláne ha nem igazán van közös érdeklődési kör se. Nyilván nem ismerlek titekrt de ezek alapján nekem tökre az jön le h nem illetek össze igazán.

Nem tartom valószínűnek.

2020. jan. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7-es válaszoló: igen, úgy szoktam tálalni az utazást, hogy kipihenjük magunkat, minden pozitívumot elmondok, ami csak eszembe jut...most egy példa: elmennénk valahova,mire azt mondja, hogy ez túlságosan úri hely neki (egy sima hotelről beszélünk, amit ráadásul én fizetnék teljes egészében, mert sok pénz összegyűlt a szép kártyámon),mert ő egyszerű ember, nem érezné jól magát egy hotelban... Ezt mondja úgy, hogy még sosem volt hotelban. Elég szegény családból származik, ami nem baj, csak nyilván ő nem azt látta otthon, hogy szülei hotelekbe járnak, mint pl. az én szüleim..Bár az enyémek is csak mostanában.. Nem tudom, mi a rossz neki abban, hogy welnessezik, kajál, pihen egy szép környezetben.Erről győzködöm, de nem használ.


8-as válaszló: nem annyira extrovertált ő sem amúgy, néha vágyik arra, hogy egyedül legyen, csak én nem vágyok társaságra és barátaim sincsenek igazán, ami a legkisebb mértékben sem zavar.Néha talizok csak egy-két régi ismerőssel, pár havonta,néha telefonon beszélünk, ennyi elég is.

2020. jan. 4. 16:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Az is lényeges, hogy hány évesek vagytok. Én is voltam hasonló helyzetben a 20-as éveim elején, ma 32 vagyok és belátom, sokszor voltam együtt olyannal akivel teljes mértékben különböztünk. De az ember az évek alatt tapasztal és bölcsebb lesz. Ha családalapítási korba lépsz, valószínű látni fogod, hgy ki a hozzádillő. Bár írtad, hogy "falusi pletykák", tehát valószínű kis településen élsz, ahol kisebb a férfikínálat is. Az megint más tészta...
2020. jan. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!