Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hol éltek a férjeddel/ feleség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol éltek a férjeddel/ feleségeddel? És miből lett rá pénzetek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, h kaptatok anyóséktól pl egy házat, vagy vettetek saját pénzből egy lakást vagy a szüleiddel éltek, vagy albérletben. Mondtam random dolgokat :D

Nálatok hogy volt ez? :) Azt látom, h sokan külön költöznek ugye, ház, autó stb. DE hogy?


2020. ápr. 16. 11:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

#6 Most Írországban élünk és Spanyolország a cél 2022-ben, addigra mindketten át tudunk menni úgy, hogy közben megtarhatjuk a munkahelyünket.

2. voltam

2020. ápr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

10es vagyok, szóval jó vétel volt.

Anyám adott élőlegre pénzt (kölcsönt!), hogy lefoglaljuk.

2020. ápr. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem férjen, csak párom.

Mindkettőnknek van lakása, nekem 1/2 a tulajdonrésszel, az öcsémmel közös. Ő anno a feleségével vett lakást, mindketten autobalesetbol kaptak kártérítést és abból plusz kevés hitel. Elváltak , eladták a lakást, mindkettő vett egy sajátot.

Én ajándékba kaptam az öcsémmel a lakást, most ő vesz majd magának egy sajátot én pedig hitel és családi segítséggel kifizetem a részét. Ha maradok a párommal akkor a lakást kiadom, jó lesz a törlesztésre. Mi kapunk segítséget, anélkül nehéz lenne.

2020. ápr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Saját lakásban lakunk, hitelből vettük. Eleinte albérletben laktunk, csak a tulajdonos kitalálta, hogy eladja a lakást, és mivelhogy mi pont az esküvőszervezés közepén voltunk, nem volt éppen szabad félmilliónk egy másik albérlet háromhavi költségét kiperkálni (Budapestről beszélünk), így mentünk anyósomhoz lakni, amíg összespóroljuk a saját lakásra való önerőt. Neki ugye a rezsibe meg a kajába nyilván befizettünk, de azt leszámítva nem volt más lakhatási kiadásunk, így ez hatalmas segítség volt részéről, sokkal gyorsabban tudtunk gyűjteni, nem egész másfél évig laktunk nála, onnan költöztünk most ebbe a lakásunkba. Két éve vettük, szóval borzasztóan túlárazva, de jó helyen, azóta is csak felfelé ment az értéke, tehát technikailag jól jártunk vele, még ha nem is egy tökéletes lakás. A babaváró hitelt felvettük miután teherbe estem, így abból a lakáshitel több, mint felét tudtuk előtörleszteni, a maradékot nagyon remélem, hogy jövő ilyenkorra már vissza tudjuk fizetni, és utána ezt eladva tudunk egy nagyobba költözni (másfél szobáról beszélünk, nem igazán optimális egy családnak).

A munkán kívül más bevételünk nincs (mármint ilyen, hogy örökség meg hasonlók), azt a segítséget leszámítva, hogy anyósomnál bérleti díj nélkül lakhattunk, mást nem kaptunk.

2020. ápr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
29%
Semmim sincs. Egy gazdag elhanyagolt nőt keresek..
2020. ápr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
A szüleimtől kaptam egy lakást amikor egyetemista lettem. Még itt élünk, aztán ha lesz elég egy házra akkor ezt kiadjuk.
2020. ápr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Férjemmel egyelőre albérletben vagyunk. Most nézünk házat. A férjem kb 10 éve, mióta dolgozik spórol, én is hozzátettem a saját spórolt pénzem (nyilván kevesebbet mert én még nem dolgozom annyi ideje, csak 3 éve). Plusz anyósom eladta a nagy családi házat, a vételárat pedig három felé osztotta, magának és a két fiának, akik szintén tulajdonosok voltak a házban. Nyilván ez arányosan történt, anyós kapta a legnagyobb részt, a két fiú meg egyenlően. Így - a spórolttal meg a házeladásból származóval - megvan az önerőnk, ehhez valamennyi hitelt kell még felvenni, és ha minden jól megy kb fél év múlva már sajátban lakhatunk.
2020. ápr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Albérletben lakunk Budapesten, kényelmesen megélünk egyelőre, de félretenni alig tudunk. Én kezdő pedagógusként kb alamizsnát kapok (150 ezer), ez még kevés is lenne az albira, közös költségre, rezsire, egyedül nem tudnék itt lakni. Párom még egyetemista, de ezelőtt dolgozott két helyen, a fizetését akkor félretette, plusz a családja is segíti őt.
2020. ápr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
A 90-es.években megvettem egy szoba-konyhás kis önkormányzati lakást, ott laktam, volt megtakarításom, a szüleim is segítettek. Azt pár évre rá eladtam és vettem egy nagyobbat, kis hitellel+saját pénz. Aztán azt is eladtam és vettem egy mégnagyobbat, ahol most is lakunk, hitellel+megtakarítás+ a kisebb lakás ára. Mindig dolgoztam és a fizumból rakosgattam félre, most is azt csinálom. Ja amúgy Budapest.
2020. ápr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
3 éve vettünk házat, 10% önerőt fizettünk be, a többi hitel. 25 évre vettünk fel hitelt, de szerencsére tudunk előtörlesztgetni, így ha minden jól megy, 10 év alatt kifizetjük. A pénz munkából van.
2020. ápr. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!