Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan tudok kiállni magamért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudok kiállni magamért együttélésnél, ha otthon nem beszélhettem vissza, mindent anyukámra hagytam?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista lány vagyok, nehezebb szakon vagyok, nem dolgozok mellette, besegítek itthon anyának, apukám sok éve meghalt. Az átlagnál jobban élünk, mindent megbecsülök, de igazat kell adnom, még ha nem is úgy gondolom, inkább elhallgatom a véleményemet, vagy bármit amin felkapná a vizet. Anya időnként nagyon türelmetlen, hirtelen haragú, most a barátom előtt is rámkiálltott, mintha gyerek lennék. 6 hónapja van komoly kapcsolatom, előtte nem is hozhattam haza senkit. Eszembe jutott, egy ilyen 'életforma' után ha összeköltöznék a párommal, hogyan tudnék változtatni? Hogy kiálljak magamért, ne a hallgatást válasszam, mert neki nincs hatalma felettem.

20L



2020. ápr. 27. 11:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Megtetted az első lépést: felismerted, hogy ez így nincs jól. Én azt gondolom, ha valóban elköltözöl, akkor szép lassan eltávolodsz tőle olyan értelemben, hogy magadra találhatsz, és automatikusan is ki fog alakulni benned, hogy kiállj magadért. Mindenképp leülnék vele megbeszélni, hogy már nem vagy gyerek, és szeretnéd, ha ennek megfelelően beszélne veled, pláne a barátod előtt.
2020. ápr. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
6%
20 éves vagy, nem dolgozol, nem adsz haza. Semmi okod rá, hogy visszaugass. Majd, ha különköltözöl nem lesz oka anyádnak, hogy beleszóljon mit csinálsz. Ahogy fater mondta "Majd a saját szemétdombodon úgy kukorékolsz, ahogy akarsz!". Igaza is van! Tűrd meg!
2020. ápr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
87%

Azért, az sem egészséges, hogy egy 20 éves nő, aki épp a jövőjét építi, és tök normális emberforma, ilyen megalázást kap attól, akinek elviekben a világon a legjobban szeretni és támogatni kellene őt, ehelyett meg bactatja, mert ez színtiszta bactatás csak.

Kérdező, van egy szomorú hírem: anyádat egy idő után nagyon meg fogod unni/utálni. Mert ha jól gondolom, nem csak ennyi a gond, ez csak a jéghegy csúcsa.

Fizesse a kaját, lakhatást míg egyetemre jársz, aztán indulhat a meló, saját élet.

Egyke vagy? Anyud az 1/1 tulaj pl az ingatlanon? Ne aggódj, ha otthagyod kb, és ő elpatkol, tied a ház, ő meg egyedül élt..:D A bosszú magától értetődő lesz :D

2020. ápr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
3as! Ha annyira megutálja a saját lányát kizárhatja az örökségből. Egy tollvonás az egész. Nem is értem miért kellett ezt felhoznod. Ennyire pénzközpontú a gondolkodásod? Azt figyeled anyádék mikor patkolnak már el, hogy a tiéd legyen a kecó? Undorító vagy!
2020. ápr. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
76%

Háh, 10 év a köteles rész, illetve kivonni örökségből rohadtul nehéz, ez erre nem indok, hogy a lánya nem szagol felé :D

és biza, vannak ilyen szülők, akik ezt megérdemlik...

2020. ápr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Gratulálok kettes, a hozzád hasonlók nevelik ki a lelki sérültek újabb és újabb generációit. Attól még hogy én tartom el a gyerekemet mert tanul miért lenne jogom megalázni és alárendeltként kezelni? Attól hogy a gyereknek szüksége van segítségre (mai albérletárak mellett 30 órát minimum lehet dolgozni ha el akar az ember költözni, sok sikert hogy ezzel összehozz ez nehéz szakot) miért kéne kötelezően eltűrni hogy megalázzák? Hol függ össze a kettő?
2020. ápr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Egyébként kérdező egy pszichológus mindig sokat segíthet iránymutatásként ha elkezdesz ezzel a témával foglalkozni.
2020. ápr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15%
Ne gratulálj! Te is csak felnagyítod a problémát, mint a kérdező. Rászólt az anyja, hogy nyírja le a fület?? Micsoda problémák...
2020. ápr. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
Most is tudod, hogy nem jól teszed; ezt jól vésd az eszedbe. Egy egyenrangú kapcsolatban ne legyen kérdés, hogy megmondod mit akarsz. Kompromisszumokat kell kötni, de mindig annyit, amivel senki sem sérül.
2020. ápr. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8: semmit se írt arról, hogy miért kiáltott rá.
2020. ápr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!