Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan működik a közös lakhatá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan működik a közös lakhatás, ha együtt kimegyünk tanulni külföldre? Sokkal jobban áll anyagilag, konfliktust eredményezhet.

Figyelt kérdés

Úgy tervezzük a barátommal, hogy 1 év múlva egyik európai nagyvárosban folytatjuk mesterszakos tanulmányinkat, ami nincs is messze Budapesttől. Szerencsére nem magas a tandíj, az nem jelent problémát kifizetni.

Jelenleg anyukámmal élek, az átlagnál jobb színvonalon, de nagyon megnézem mire költök. A barátom igen tehetős családból szármaik, sokszorosát keresik a mi bevételünknek. Nem szokott hagyni fizetni randikon, de igyekszem mindig sütni főzni neki, hogy kompenzáljam.

Úgy néz ki, hogy az adott városban kap egy lakást. Nyílván magasabbak a megélhetési költségek, valamennyivel be tudnék szállni a rezsibe. Én nem vagyok nagy étkes kb. napi 1000 Ft-ba se kerül, ő 2x akkora mint én, nyílván többet költ erre. Szerintetek hogyan lenne korrekt? Várhatóak nézeteltérések?

1 éve vagyunk együtt

21L



2020. máj. 4. 22:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
28%

Férfiként.


Nekem, férfiként, alap lenne, hogy fizetek mindent.


Viszont, ha kidob, akkor mit teszel? Lesz hol lakni? Lesz kaja?

2020. máj. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%

Kérlek kérdező, ne írj ide kérdéseket, csak lehúznak :(

Én is kisétkű vagyok, amikor külföldön tanultam, kijöttem a napi 1000 Ft-nak megfelelő euróból egy magas megélhetésű országban.

Amúgy nem tudok érdemben válaszolni a kérdésedre. Ha jó a kapcsolatotok, akkor tudtok erről beszélni, nem kínos felhozni a témát, és még mindig jobb itthon, a biztonságos közegben megbeszélni az ilyet, mint egy idegen helyen.

2020. máj. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
22%

"Én is kisétkű vagyok, amikor külföldön tanultam, kijöttem a napi 1000 Ft-nak megfelelő euróból egy magas megélhetésű országban."


Ezt írta valaki, és igaza van. És is kijöttem napi 1000 forintból, napi 3X étkezéssel. Igaz, annak 20 éve.

Azóta gondolom nem volt infláció és az árakat sem emelték, >:)

2020. máj. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
16%

de igyekszem mindig sütni főzni neki, hogy kompenzáljam----aha, és a hozzávalót te veszed? Lesz éttermi minőségű a kaja?

Na mindegyis, és itt a legkisebb gond


Hamar így rakerdeztel, biztos most sem felhőtlen a viszony. Így viszont elég pára lesz együtt kimenni lakni bárhova is. Pláne, h ő van jobb anyagi helyzetben.

2020. máj. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
13,14 osztom! Ezt pofaztam kérdező ! Aki meg írta h napi 1000ft ot költ kajára jah persze 20-30 éve biztosan így volt...:D ne higgyj el mindent kérdező! 1 és vagyok meg mindig..
2020. máj. 5. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
15%

Ez a kérdés kamu!


21 évesen 3 nyelv + közgáz diploma?

És nem tudja, hogy napi 1000 forintból nem jön ki a kaja?

2020. máj. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
96%

Én is kb 30ból étkezem egy hónapra, valamikor többet eszek egy nap, valamikor kevesebbet. Viszont kint ez olyan 45-nek felel meg. Érdemes lesz kint dolgozni.


Szerintem a kaját mindenki állja magának, a rezsit meg felesbe, legalábbis én így csinálnám a helyedben.

2020. máj. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Egyrészt a kérdező nem azt írta, hogy külföldön kerül 1000 forintba, jelenidőben van a mondat, nekem ez így a jelenlegi, magyarországi szokásokra vonatkozik.

Másrészt pedig én jelenleg külföldön élek, közepes megélhetésű országban, 1000 forintnak megfelelő euró teljesen reális valakinek, aki annyit eszik mint a kérdező, és spórolnia kell (tehát nyilván nem Guinnessre és energiaitalra költi a pénzét, valamint nem is étteremben eszi meg azt a csirkemellet).


A kérdésre válaszolva, ha megbeszélitek, akkor nem fognak gondot okozni a nézeteltérések. Előre is beszéljetek róla, mondd el, hogy benned ez aggodalmat kelt, alacsonyabb a megélhetési kereted. Beszéljétek meg hogy tudjátok rendezni a nagyobb kiadásokat (nekem nem tiszta, az, hogy be tudsz szállni a rezsibe azt jelenti, hogy legalább a rád eső részt ki tudod fizetni?), illetve magadnak állíts össze egy költségtervet, hogy lásd mennyi pénzed van. Ez előzetesen sem árt, de valószínűleg majd ott fogod tudni igazán jól látni. Ehhez mérten költs, legyen a barátodnak is tiszta, hogy neked ennyi van/ennyit szánsz rá, ne is várd el, hogy ennél magasabb szinten éljetek (ami felette van, azt tekintsd ajándéknak), és akkor nem lesz baj.

Tényleg ami nagyon fontos, hogy beszéljetek erről is, és mindenről, mert ezzel a költözéssel egymásra lesztek utalva, és fontos, hogy csapatot alkossatok.

2020. máj. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Illetve nem tudom mennyire vagy otthon a mindennapi vásárlásokban, de ne csak a kaja árával számolj, mint kiadás. Az egyéb háztartási kiadások, egy-egy kikapcsolódás, mint étterem, egy kávé a barátnőkkel, vagy akár a "kötelező" kiadások, mint bérlet, stb. ugyanúgy ott vannak.
2020. máj. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!