Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nem akarok összeköltözni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akarok összeköltözni a barátommal. Szerintetek ez így érthető?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy mindig a családommal éltem és nagyon kicsi lakásunk van, sosem volt semmiféle magán terem, sosem tudtam egyedül kisírni magam, sosem tudtam egyedül zenét hallgatni, filmet nézni úgy, hogy valakit ne zavarjak és hasonló apróságok. Nagyon szeretem a családom, remek emberek, ne értsétek félre, de néha nagyon szeretnék egyedül lenni. Kicsi dolgoknak tűnnek, de nekem sokat jelentett volna. 10 éve arról álmodozok, hogy egyszer lesz egy jobbacska munkám és keresek egy kis garzonlakást és egyedül fogok élni, mert nagyon igénylem. De közben lett egy barátom. Beszéltem vele, hogy elakarok költözni itthonról, és arra azt mondta, hogy akkor már költözzünk össze mi együtt. Én nagyon szeretem őt, vele képzelem el az egész életem, de még nem akarok együtt lakni vele. Attól, hogy egyedül akarok élni még ugyanúgy találkozhatnánk, tölthetnénk együtt időt, alhatnánk egymásnál. Mindenki azt mondja körülöttem, hogy biztos azért nem akarok vele együtt élni, mert nem szeretem, de ez nem igaz. Ezzel az összeköltözéssel kapcsolatosan "csederből vederbe" érzésem van, mert azért költözök el itthonról, mert nincs magánszférám, de azért összeköltözök a barátommal (?). Én értem a saját döntésem indíttatását, de más körülöttem nem és nagyon szomorúvá tesz, hogy rossznak tartanak, aki csak húzza szegény fiú agyát és nem is gondolja komolyan vele.

2020. máj. 12. 13:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

Virtuális kézfogásom fogadd, mert én is ilyen vagyok, viszonylag hasonló indokokkal, de pontosan ezt érzem én is. Éljetek külön lakásban, attól még lehettek párban.


Buta és régimódi dogma, hogy kötelező ezt egyetlen lakásba összepaszirozva csinálni. Meg a sok előítélet, hogy aki így van ezzel, az biztosan megcsalja a másikat, kihasználja vagy valami egyéb gonoszság. Holott nem. Csak ez így a jobb sokaknak, egyetértek vele, a szabadság, a saját tér mindennél többet ér.


Esetleg úgy egy házban élni, hogy az baromi nagy, vagy van egy külön részem, akkor talán, de állandóan egy szobában/konyhában lenni? Az szerintem olyan, mint a börtön, ott van az, hogy bezárva ketten vagy többen egy pici helyiségbe.

2020. máj. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem ha majd igazán szerelmes leszel, akkor nem esik nehezedre az összeköltözés,mert találsz megoldást arra, hogy a levegő és a férfi is meglegyen.
2020. máj. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, nagyon örülök, hogy van aki hasonlóan gondolkodik! Elfelejtettem említeni, hogy csupán 22-23 évesek vagyunk. Szerintem ha csak 26 évesen költözünk össze, akkor sem maradtunk le semmiről.
2020. máj. 12. 13:36
 4/21 A kérdező kommentje:
Legutolsó, nagyon köszönöm neked is a válaszod, sokan vannak még egy véleményen veled és biztos vagyok abban, hogy van alapja. De elmondtam, hogy nagyon szeretem őt és vele képzelem el az egész életem.
2020. máj. 12. 13:38
 5/21 anonim ***** válasza:
29%
3 vagyok.Akkor adalékként leírom, hogy miért az a véleményem amit feljebb írtam.Hasonló helyzetben éltem én is, mint te.Ha magányra vágytam elmehettem egy közeli tópartra, amúgy a 2 tesómmal minden más közös volt.Ennek ellenére mikor 23 évesen elköltöztem otthonról a penész megevett volna ha nem a vőlegényemmel költözök össze, hanem csak valahova a szomszédba tök egyedül.Főleg mert imádtam vele lenni és örültem hogy egymás közelébe lehetünk.Alig vártam, hogy felnőttként és párként is próbára tegyük egymást, hogy valóban működik e vagy sem.Mi jól tettük ,hogy így döntöttünk mert olyan helyre költöztünk ahol mind a kettőnknek megvolt a saját légtere, nem ültünk egymás nyakán egész nap.Azt a pénzt pedig félre tudtuk tenni ami a 2. albérletre ment volna.Van két gyerekünk és még mindig szeretjük egymást így 17 év után.Pont azért mert tiszteletbe tudjuk tartani egymás igényeit nem megfojtva a másikat.Ezt lehet így is csinálni.Hogy hasonlattal éljek:,, hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon". Akarás kérdése.Ha te inkább egyedül élnél akkor valószínűleg ez a fiú nem a te nagy bummod.:)
2020. máj. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
11%

"ez a fiú nem a te nagy bummod"


Maradjunk realisták, ilyesmi amúgy sem létezik, semelyik nemi felállásban, hogy "nagy bummod" meg ilyenek, ez a lányregények és a romkom filmek sajátja.

2020. máj. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%

Azért mert te nem találkoztál még a saját embereddel az nem jelenti, hogy nem is létezik. 😁

Nem lanyregenyről írtam.Az életben van egy rakás xar,meg tàmogató társ mellett is.

2020. máj. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

13:58

Nagyon édes a történeted, elmosolyodtam miközben olvastam :) Biztos nagyon szép életetek van, ennek őszintén örülök, bizots már nagy gyerekeitek vannak :)

És értem az álláspontodat, de nem hiszek abban, hogy a világ fehér-feketén működik, tehát ha nem költözök össze vele akkor nem szeretem, ha meg igen akkor szeretem. Fontos nekem, minden téren ő volt nekem az első és sose akarnám elengedni, csak egy kis időt szeretnék. :)

2020. máj. 12. 14:14
 9/21 anonim ***** válasza:
78%

Már nem nagyon emlékszem milyen volt az összeköltözés előtt mert 8 éve élünk együtt de én is olyan ember vagyok aki meghalna ha nem lenne privát szférája meg "én-ideje". Én ezt mindig tökéletesen meg tudtam oldani. Attól, hogy együtt élünk még nem csinálunk mindent együtt. Nyilván olyan lakásba kell költözni ahol van külön háló meg külön nappali, vagy legalább két olyan helység ahová el tudtok vonulni. Ha már ketten vagytok akkor azt a plussz 20-30 ezer forintot rá lehet szánni egy ilyen lakásra a garzon helyett.

Már az hatalmas megkönnyebbülés és szabadság volt, hogy lehetett saját rendszerünk a házimunkára, főzésre, berendezésre, rutinra stb. Annyival jobb volt mint a szüleink rendszeréhez alkalmazkodni. Lehet, hogy végül is nem egyedül élsz és nem csak az van amit te jónak látsz de így is hatalmas szabadságérzetet ad már ez önmagában.

És ahogy mondtam az egyedüllét simán megoldható (persze ha a párod nem akaszkodik rád). Ha van 2 szobátok azt is elfelejtitek, hogy ott a másik is a lakásban. Mi is elvagyunk a saját dolgunkkal, ha egy helységben vagyunk akkor sem zavarjuk egymást. Ha privátabb dolgot akarunk csinálni vagy csendet szeretnénk akkor egyikőnk elvonul a hálóba, másik elvan a nappaliban és kész. Ha megfelelő párt találsz akkor nem kell nagy kompromisszumot kötni, nem kell olyan dolgokban alkalmazkodni amikben nem akarsz.

2020. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

"Az életben van egy rakás xar,meg tàmogató társ mellett is."


De akkor az meg alapból nem lehet jó.

2020. máj. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!